Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z zacinającymi sie filmami online/youtube

18 Mar 2014 11:13 7185 8
  • Poziom 2  
    Witam,

problem pojawia się przy próbie odtwarzania filmów online, przeskakują co kilka klatek. Buforowanie bez problemu, szybki net. Podobnie wygląda też przewijanie folderu, ikony trochę wolniej się ładują niż zwykle.

Komputer(system) jest nowy, jednak na starych podzespołach. Zainstalowałem Adobe Flasha 12, najnowsze sterowniki do grafiki jakie były i nic.

Dane sprzętu:

Windows 7 Enterprise SP1 32 Bit

AMD Athlon 64 3000+ 2.00 GHz

2,00 GB RAM

ATI Radeon 9600/9550/X1050 Series 256 Mb

Płyta główna k8v-x se

Monitor Belinea o.display 22''

Bardzo będę wdzięczny za pomoc, mam nadzieję że ten sprzęt da jeszcze rade;)

pozdr
  • Poziom 20  
    maratonek napisał:
    mam nadzieję że ten sprzęt da jeszcze rade;)

Chyba już nie za bardzo, zresztą użyj opcji szukaj na forum, tematów jest multum.
  • Poziom 2  
    Jeszcze parę lat temu na podobnym sprzęcie bez problemu oglądałem filmy na necie, tylko że było to chyba na Windows XP.

Przeglądałem inne wątki i nic nie pomogło.
  • Poziom 14  
    maratonek napisał:
    jeszcze pare lat temu na podobnym sprzęcie bez problemu oglądałem filmy na necie, tylko że było to chyba na win xp.

Przeglądałem inne wątki i nic nie pomogło.

"parę lat temu"
    Adobe Flash co aktualizację coraz więcej żre RAMu i czasu procesora do tego oglądasz YT w FHD co jest totalną katorgą dla takiego procesora.
    Pozostają Ci dwie opcje: kupno lepszego sprzętu lub oglądanie w mniejszej rozdzielczości niż FHD (czy w HD będzie chodziło płynnie tego nie wiem).

Tak na marginesie: zawsze podawaj jaki masz zasilacz :> (choćby chodziło by o myszkę)
  • Poziom 21  
    Kolego, robi ci się to tylko na na Youtube? Zobacz np. test łącza z Speedtest i zobacz, czy to koło co się kręci nie przerywa? Ja walczyłem u mnie i była karta grafiki padnięta.
  • Poziom 12  
    maratonek, poeksperymentuj z niższymi wersjami flasha. Ich zaletą są mniejsze wymagania systemowe, a wadą ewentualne luki bezpieczeństwa i brak wsparcia przez niektóre serwisy (co może skutkować brakiem obrazu). Niestety reklamy działają, ale i na to jest rada ;)
    To czy warto próbować sam ocenisz. Aby pokazać, że sprawa jest warta rozważenia opiszę swój przykład. Mam athlona xp 2400+ (nie pamiętam jaki zasilacz) i obecnie flasha 10.1. Youtbe 360p w małym oknie chodzi mi płynnie tylko od czasu do czasu dostając zadyszki, niestety wersja 10.1 nie wspiera napisów. O grach na facebooku mogę zapomnieć, tak samo jak z częścią innych serwisów video. Mimo tych mankamentów i tak jestem zadowolony bo np wersja 10.3 to był pokaz slajdów - czasem wolniejszy a czasem szybszy. Z 10.1 można bez problemu oglądać filmy.
    tu znajdziesz całe archiwum flasha, trochę tego jest więc trzeba uważać aby znaleźć wersję na właściwy system.
    http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html

i na koniec parę uwag:
    zapisz sobie z panelu sterowania jakie masz wersje dla mozilli i activeX (IE).
    pamiętaj, że każda deinstalacja flasha przez program adobe-a usunie obie wersje które trzeba będzie na nowo zainstalować.
    Sugeruję również, aby po każdej deinstalacji restartować komputer, tak aby instalacja kolejnej wersji była na świeżej sesji.
  • Poziom 2  
    Dzięki za wszelkie uwagi, mój zasilacz to żadna porządna firma a moc 350.

Spróbuje też pokombinować z Flashem, aczkolwiek teraz filmy na 360 działają ok, problem zaczyna się od 400.

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tą ostatnią uwagą:

,,zapisz sobie z panelu sterowania jakie masz wersje dla mozilli i activeX (IE).''

pozdr
  • Poziom 12  
    maratonek, chodzi o to, żebyś wiedział jaką wersję flasha masz obecnie. dzięki temu będziesz mógł wrócić do tej której używasz jeśli inne ci się nie spodobają. numer wersji dla ActiveX (IE) i pozostałych znajdziesz w panel sterowania -> flash player -> zakładka zaawansowane i tam będzie widać.