Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HDD Seagate Niewidoczny - Niewidoczny dysk HDD w biosie i w systemie.

windows160 18 Mar 2014 11:13 3816 5
 • #1
  windows160
  Level 9  
  Witam. Mam problem z dyskiem. Nigdzie go nie widać. Zacznę od możliwej przyczyny. Sprzedawałem komputer z dwoma dyskami: SSD i właśnie tym HDD. Musiałem te dyski sformatować,by nabywca nie posiadł moich danych. Do formatowania użyłem oprogramowania secure erase. Zawsze nim formatowałem SSD, ale nigdy jeszcze HDD. No więc SSD się sformatował dość szybko. Następny miał być HDD. Uruchomiłem formatowanie ( a raczej zerowanie, czy coś takiego) i pech chciał, że podczas formatowania wyłączyli mi prąd w domu. Jak juz został podłączony, to dysk jakby zniknął. Nie było go widać w Mój komputer, ale zaś w menadżerze dysków był widoczny jako nieprzydzielone miejsce. Chciałem sprawdzić co z nim było nie tak. Czytałem na forach różne przyczyny itp. Ściągałem kilka programów, ale niektóre go w ogóle nie widziały, a inne zaś tak, tylko że nic nie dało się nimi z nim zrobić. Jeden program bodajże Active Killdisk ukazał informację w stylu MBR defected czy coś w tym stylu. No więc pomyślałem sobie, że spróbuję to jakoś naprawić. Dodam, że juz kiedyś naprawiłem 2 dyski, które miały problem z tym MBR. Chciałem spróbować zrobić to oprogramowaniem, którym go formatowałem. Szukałem jakichś opcji i znalazłem coś, co nazywało się chyba remove MBR i nie wiedzieć czemu ( zapewne myślałem, że będzie łatwiej na nowo je ustawić czy coś) użyłem tej funkcji ( usuwanie trwało pare sekund) i zobaczyłem rezultaty. Niestety były gorsze niż przed zabiegiem. Teraz dysku nie widać w żadnym programie, w mój komputer czy zarządzaniu dyskami. Jedyną nadzieję znalazłem w menadżerze urządzeń, gdzie jak ( a własnie. aktualnie dysk jest podłączony przez kieszeń USB, bo kompa sprzedałem i nie mam gdzie indziej jak go podłączyć) wejdę w kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej to tam w ostatniej linijce jest URZĄDZENIE PAMIĘCI MASOWEJ USB. Jak odłącze dysk to nazwa ta zamienia się na URZĄDZENIE KOMPOZYTOWE USB, a jak znowu podłączę to jest jak wcześniej: URZĄDZENIE PAMIĘCI MASOWEJ USB.
  Dokładna nazwa dysku to: seagate barracuda 500gb (st500dm002).
  AKtualnie Pracuję na laptopie z podpiętym tym dyskiem.  I teraz zasadnicze pytanie: Czy da się to jakoś naprawić? Co by trzeba było zrobić? Byłbym wam bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.

  Pozdrawiam.
 • #2
  sPeRaCz.PL
  Level 42  
  Pokaż SMART tego dysku (pełny screen z CrystalDiskInfo). DMDE go widzi ?
 • #3
  windows160
  Level 9  
  Zacznijmy od tego, że dysk nie jest nawet tam widoczny: Link

  A DMDE widzi tyle: Link

  Dodano po 50 [minuty]:

  Sprawdziłem dysk w programie chipgenius i oto rezultat: Link

  Dodano po 26 [minuty]:

  Dodam jeszcze, że jakbym chciał uruchomić system z podpietym dyskiem pod USB to obraz zatrzymalby się na logu płyty głównej. Czyli by się zawiesiło.
 • #4
  konrad2010
  Level 10  
  Witam!

  Mam problem z dyskiem na którym był system Windows 8 i był robiony upgrade do wersji 10.
  W czasie upgrade nagle komputer wyłączył się i teraz komp nie widzi dysku i nie startuje.

  Włożyłem go do kieszeni zewnętrznej przez usb i po podpięciu widzi dwie partycje ale chce je od razu formatowac.

  Czy mogę coś zrobić żeby to naprawić ew. odzyskać dane które miałem na dysku ?

  Poniżej screen info z programu CrystalDiskInfo

  HDD Seagate Niewidoczny - Niewidoczny dysk HDD w biosie i w systemie.
 • #5
  krzychupar
  Level 43  
  Dysku uszkodzony posiada 228 realokowanych sektorów parametr 05 nie do naprawienia. Posiada też dużą liczbę nie naprawionych sektorów i liczbę sektorów niestabilnych oczekujących na remap. Dysk do utylizacji. Żeby odzyskać dane to programem DMDE wykonać kopię posektorową na inny dysk o tej samej pojemności lub wiekszej i wtedy odzyskiwać dane z kopii posektorowej.
 • #6
  agerdan
  Level 2  
  Witam
  Mam podobny problem jak w temacie. Posiadam dysk zewnętrzny HDD Seagate. Gdy był podpięty do TV to telewizor zaczął sam go formatować z bliżej nie określonego powodu. Ponieważ nie dało się tego zatrzymać to dysk został usunięty fizycznie. Od tamtego momentu system Windows widzi go jako "Urządzenie magazynujące" ale dysk nie wyświetla się w "Moim Komputerze". Z kolei miałem możliwość sprawdzenia go na Linuksie i ten z nim nie miał żadnych problemów. Zrobiłem format programem HDD Low Level Format Tool oraz sprawdziłem sektory programem HD Tune ,który nie wykrył żadnego błędu. Już mi się skończyły pomysły na ew naprawę dysku. Dla tego bardzo proszę o pomoc w naprawię dysku. Zamieszczam również screen z programu CrystalDiskInfo.
  HDD Seagate Niewidoczny - Niewidoczny dysk HDD w biosie i w systemie.