Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gitara elektryczna - przełącznik zmiany brzmienia

ShakeAll 18 Mar 2014 13:54 1749 6
  • #1 18 Mar 2014 13:54
    ShakeAll
    Poziom 19  

Witam
    Jestem na etapie składania gitary z odpadów.
    Dostałem słynnego chińskiego paździerza, który notabene wcale paździerzem nie jest a kawałkiem lipy (podobnie jak sporo markowych budżetówek). Gryf prosty, ale źle wpasowany w body, do poprawy, elektronika wypruta.
    Prace w drewnie mam opanowane, niezbędne regulacje zrobi mi znajomy, ale pozostaje kwestia elektroniki.
    Oryginalnie był to typowy strat 3x Single, 2x Tone, 1x Volume, 5 pozycyjny przełącznik.
    Moja koncepcja jest natomiast taka, mam 3 Single z jakiegoś starego Presto-Lang, środkowy chcę dać w przeciwfazie i przełącznik 3 pozycyjny. W jednej skrajnej pozycji będzie mostek plus środek, w drugiej skrajnej pozycji gryf i środek, natomiast w środkowej być może sam środek ale to jeszcze nie jest pewne.
    Potki będą tylko dwa, Tone i Volume

I teraz najważniejsze, jako nastolatek miałem elektryka Musima, który miał taki magiczny przełącznik brzmienia, były tam 4 pozycje, jedna OFF (co nie jest wcale takie głupie) i 3 pozycje zmieniające brzmienie gitary niezależnie od 3 pozycyjnego przełącznika przetworników i potka Tone.
    W jaki sposób było to realizowane i jak coś takiego samemu zrobić ?

PS. Proszę nie pisać, żebym dał sobie spokój z taką gitarą i kupił coś lepszego. Mam kilka naprawdę przyzwoitych wioseł ale poza graniem gitara interesuje mnie sama w sobie jako instrument. Składając tą gitarę traktuję to jako pole doświadczalne. Poza własną pracą i jakimiś przydasiami, nie wkładam w to żadnych pieniędzy.

0 6
  • #2 18 Mar 2014 16:20
    sikorkam
    Poziom 22  

Podaj maila, nie umiem tu wkleić rysunku.

-1
  • #4 22 Mar 2014 21:36
    ShakeAll
    Poziom 19  

Temat nadal aktualny ponieważ nie otrzymałem żadnej wiadomości na maila

0
  • #6 01 Kwi 2014 21:42
    ShakeAll
    Poziom 19  

A jeszcze zapytam jak jest realizowany Gibsonowski VariTone i czy jest on identyczny z tym w Epiphone ?

0