Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Amica ZIS 2450 nie grzeje wody

Staszekalarm 18 Mar 2014 14:26 2115 4
  • #1 18 Mar 2014 14:26
    Staszekalarm
    Poziom 7  

Witam wszystkich fachowców !
    mam problem ze zmywarką Amica Zis 2405 , program mycia leci do momentu gdy włącza się grzałka , przekaźnik łapie trwa to z 1.5 sek po czym puszcza- zmywarka zapiszczy i zaczyna cykl zraszania od początku i tak w koło ( bez grzania ) , jak zewrę styk przekaźnika zewnętrznie grzałka grzeje wodę , ale automatycznie to nie idzie .
    Co prawda ma trochę lat ale wygląda w środku i pod spodem super i szkoda ją skasować . Jeżeli ktoś się spotkał z takim problemem proszę o podpowiedź . Pozdrawiam !

0 4
  • #2 18 Mar 2014 14:36
    egon42
    Poziom 37  

Do sprawdzenia moduł sterujący.

0
  • #3 19 Mar 2014 10:08
    Staszekalarm
    Poziom 7  

Dzięki za podpowiedź , moduł też przejrzałem tylko , że nigdzie nie znalazłem schematu - chociaż blokowego ( co od czego zależne ) i jaki obwód za to odpowiada , elementy pojedyncze sprawdziłem , ale co do procka to czeski film
    jeżeli to możliwe prosiłbym o ukierunkowanie czego się tu czepić na tej płycie .Pozdrawiam !

0
  • Pomocny post
    #4 20 Mar 2014 09:25
    egon42
    Poziom 37  

Staszekalarm napisał:
    że nigdzie nie znalazłem schematu
    Schematu kolega nie znajdzie bo nawet serwisy go nie mają producent twierdzi że modułów się nie naprawia tylko wymienia na nowe to po co komu schemat.

0
  • #5 21 Mar 2014 22:52
    Staszekalarm
    Poziom 7  

Odzewu w temacie zbyt dużego nie było ( ze strony fachowców ) , ale się uparłem co dało rezultat , kolegom którzy chcą zaoszczędzić akurat w takim przypadku podpowiadam -
    Z desperacji rozrysowałem schemat na ile się dało , poległ kondensator 1,5µF /400v w zasilaczu i tranzystor sterujący przekaźnikiem - zmywarka ruszyła i hula ( parę złoty na nową zaoszczędzone ) . Dzięki koledze za zainteresowanie i odpowiedź na zapytanie tym bardziej , że był to mój debiut na tym forum , pierwszy wpis , Zamykam temat choć jeszcze nie wiem jak to mam zrobić .Pozdrawiam wszystkich domorosłych i tych fachowych elektroników .

1