Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner DVTBUSB01 manta mało kanałów.

18 Mar 2014 17:07 1482 18
  • Poziom 6  
    Witam! Wczoraj zakupiłem tuner usb z Manty instalacja ok, przeszukuję kanały, znalazł 8 kanałów, myślę trochę mało ale ok jak na miejscowość, w której mieszkam pewnie sygnał nie dochodzi , w Warszawie na pewno będzie lepszy bo tylko tam mi zależy na odbiorze TVP2 , przyjeżdżam sprawdzam a tu tylko tvn po długich próbach , i moje pytanie ma ktoś jakieś pomysły bo to chyba nie jest normalne .
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Witaj. Jako, że jest to tuner do komputera, to potrzebuje trochę mocniejszego sygnału. Dobra antena zewnętrzna, nie najgorszy przewód antenowy i całość właściwie i solidnie połączona. Wtedy przeszukać pasmo, w celu zainstalowania programów DVB-T. Pozdrawiam.
  • Poziom 6  
    Dzięki za odpowiedź, tylko dziwi mnie fakt że w Warszawie mam ledwo tvn a u siebie mam 8 kanałów. Rozumiem, że muszę jeszcze trochę pieniędzy wydać na antenę , mógłbyś polecić coś taniego co dałoby radę z wejściem do tego tunera ?
  • Poziom 27  
    Witaj. Spróbuj antenę zewnętrzną - kierunkową bez wzmacniacza a w komputerze zainstaluj program np Windows Media Center. Na forum ktoś miał problem z tym tunerkiem i po zainstalowaniu Windows Media Center uzyskał oczekiwane efekty. Jak jednak wcześniej wspomniałem, zewnętrzna antena, to pierwszy element wymagający zakupu. Myślę, że jak weźmiesz tunerek do sklepu z wtyczkami do sprzętu RTV, to sprzedawca dobierze właściwą końcówkę, która będzie pasowała do tego tunera. Sama antena, to jak wspomniałem kierunkowa i na początek bez wzmacniacza. O ile to będzie za mało, to należy w miejsce symetryzatora zamocować wzmacniacz i zasilić prądem poprzez właściwy wtyk. Powodzenia.
  • Poziom 6  
    Tylko czy to nie jest dziwne, że u siebie w małej miejscowości znajduje 8 kanałów dobrze odbierających a w Warszawie mam ledwo tvn ?
  • Poziom 43  
    szymek1620 napisał:
    Tylko czy to nie jest dziwne, że u siebie w małej miejscowości znajduje 8 kanałów dobrze odbierających a w Warszawie mam ledwo tvn ?
    Nie, to nie jest dziwne. Odbiór nie zależy od wielkości miejscowości a od wielkości sygnału jaki dociera w danym miejscu z poszczególnych MUX'ów..
  • Poziom 6  
    Mógłby ktoś polecić jakąś antenę z allegro ? Mieszkam na 1 piętrze mokotowa
  • Poziom 6  
    Domyślam się że pracujesz w tym sklepie , mógłbyś chociaż polecić odpowiedni model
  • Poziom 43  
    szymek1620 napisał:
    Domyślam się że pracujesz w tym sklepie

Niestety nie.
    szymek1620 napisał:
    mógłbyś chociaż polecić odpowiedni model

Najlepiej tam na miejscu się o wszystko zapytać - tam wiedzą co mówią, możesz im zaufać.
    http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_uhf_11-elementowa_dipol_11-21-69_A1112.htm
    Do tego najzwyklejszy symetryzator antenowy:
    http://www.dipol.com.pl/symetryzator_antenowy_sa_iv-v_C0002.htm
    Metalowa wtyczka, przewód, i maszt antenowy.
    To tylko moje propozycje, tak, jak napisałem wyżej, zapytaj na miejscu, opisz dokładnie im gdzie mieszkasz, warunki ukształtowania terenu - doradzą.
  • Poziom 6  
    Antenę kupiłem, którą mi poleciłeś niestety bez kabla, może i dobrze bo pewnie by dodali gruby kabel a wolałbym cienki żeby puścić go przez okno bez wiercenia o ile to możliwe . W ogóle jest możliwość kupna do tej anteny cienkiego kabla czy musi być standardowy ?
  • Poziom 11  
    Antena i kabel to najważniejsze elementy instalacji do odbioru sygnału cyfrowego ,dlatego kabel musi być dobry i żaden cienki nie spełni twoich oczekiwań
  • Poziom 6  
    Możesz mi dobrać ten kabel bo jakoś słabo się znam , żadnych końcówek też potrzebuje go ze 3- 3,5 metra
  • Poziom 43  
    szymek1620 napisał:
    Możesz mi dobrać ten kabel bo jakoś słabo się znam

TRISET 113
  • Poziom 6  
    a w jaki sposób podczepić drugi symetryzator :idea:
  • Poziom 43  
    Po co drugi symetryzator...?.
  • Poziom 6  
    Znajduje mi 21 kanałów z czego większość zakodowane 0 z Polskiej tv
    i zasięg też pokazuje maks troche gorzej z jakością
    Dodano po 11 [minuty]:

szukam na częstotliwościach 474000 858000 pasmo 8

Miałeś racje uciąłem oplot a do tego nie mam złączki a widzę ze to jest bardzo potrzebne , dzięki. Jeszcze napiszę czy mi się udało coś zdziałać