Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

xsara I - instalacja lpg sirocco kme przerywa

strasny 18 Mar 2014 18:00 1623 11
    strasny
    Level 9  
    witam
    moje autko to xsara I 2.0 16v silnik rfv 132konie
    instalacja na wtryskach valtec, komputer sirocco kme, diagnozowane programem diego g3

problem sie pojawil kilka miesiecy temu - po przelaczenie na gaz auto ma problem z gwaltownym przyspieszaniem - jak wcisnie sie gwaltowniej (lub do podlogi) pedal gazu, to krztusi sie i nie chce przyspieszac, przerywajac

to samo jadac na wysokich obrotach - jak sie odpusci gaz i gwaltownie wcisnie, auto krztusi sie, a pozniej normalnie idzie, aczkolwiek czasem krztusi sie tak bardzo ze trzeba odpuscic

na benzynie nie ma takiego problemu, normalnie sie wkreca bez problemu przyspiesza

zaczalem wymiany - swiece, cewek nie wymienialem bo listwa bardzo droga, filtry gazu, listwa wtryskowa valtec nowa
    problem dalej nie ustaje, moze jest odrobinę lepiej, jak sie bardzo delikatnie wciska gaz to nie przerywa

jak sie przelaczy na benzyne i chwile pojedzie i znow wlaczy na gaz, to przez chwile jest lepiej

ponizsze zdjecie to chwilowy wykres z programu, moze ktos na tej podstawie potrafi mi pomoc
    poczatek jazdy z pedalem w podlodze (krztuszenie), pozniej dojazd do skrzyzowania (odpuszczenie, tak jak widac po obrotach), znow ksztuszenie na pelnym gazie

xsara I - instalacja lpg sirocco kme przerywa
    z gory dziekuję za pomoc
    sebap
    Level 41  
    Kolego, jaki reduktor LPG i ile na nim przejechane kilometrów?
    strasny
    Level 9  
    nie pamietam, sprawdze to. ale conajmniej ma 50tys ( ja tyle na nim zrobilem). podejrzewam ze to orygialny reduktor, a auto jezdzi na gazie od 2007 roku
    sebap
    Level 41  
    No to już czas najwyższy na jego wymianę. Nie polecam napraw - zestawy naprawcze dają tyle co umarłemu kadzidło.
    strasny
    Level 9  
    myslisz ze to od tego? bo inne magiki mi kaza wymieniac kable swiece itp a swiece maja z 8tys przejechane i na benzynie nie ma problemu, sonda ok, bez bledow wg lexii
    sebap
    Level 41  
    Przejedź się w aucie i patrz w program od LPG co się dzieje w momencie gdy dajesz but w podłogę.
    wujko666
    Level 12  
    AVE
    kolego wywal te tandetę typu valtek i inne wstaw np REG Blue
    strasny
    Level 9  
    nie wywale bo jezdzilo i nie bylo problemu, kupilem nowe i chce na tym jezdzic i bedzie jezdzic .. szukam pomocy nie zmian wtryskow np na hanyy czy co innego
    strasny
    Level 9  
    tylko na programie czy jeszcze jakos? wrzuce jego zdjecie pozniej
    strasny
    Level 9  
    kme silver. przelatane moze miec dosc duzo, po lebkach jak liczylem to ok 100tys