Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laguna III wymiana radia - Wymiana radia fabrycznego na ze sklepu.

adax82 18 Mar 2014 18:19 14007 4
    adax82
    Level 11  
    Witam
    Szukam dla siebie samochodu coś w stylu wspomnianej Laguny III. Jedną rzeczą, która mnie najbardziej interesuje to wymiana radia z fabrycznego na takie kupione w sklepie. To znaczy mam radio Kenwood KDC-BT73DAB i chciałbym to podłączyć. Oprócz tego chciałbym podłączyć sterowanie z pod kierownicy oraz spróbować podłączyć wyświetlacz do radia o ile to możliwe.
    Wiem, że można kupić odpowiednie przejściówki ale mnie interesuje zagadnienie demontażu radia oryginalnego i założenie mojego.
    Zastanawia mnie jeszcze fakt, że nigdzie nie widziałem Laguny III z nie oryginalnym radiem.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    adax82
    Level 11  
    Czyli w razie czego czeka mnie robienie instalacji. Widziałem w sklepie internetowym z zaślepką pod zmieniarkę (poniżej panelu klimatyzacji)
    marioIII
    Level 7  
    Witam, posiadam lagunę III i mam ten sam problem, szukam radia które będzie można łatwo uruchomić w moim aucie, obecne radio to model 3D Sound Arkmys 4x 45W, auto ma też nawigację ale jest sterowana osobnym panelem sterującym z joystickiem w tunelu środkowym, pliki do obsługi navi oraz mapy znajdują się na karcie SD umieszczonej w czytniku centralnego wyświetlacza. Wydaje się, że fabryczne radio nie jest niezbędne dla prawidłowej pracy navi.
    W tym roku, wymieniłem już całe okablowanie zasilające i sygnałowe, wygłuszone drzwi i kpl nowych głosników Dego PO-650 do tego wzmacniacz w bagażniku u-Dimension ProZ 4-80 Comp oraz sub 12' Hertz ES 300
    Ale wiem, że najsłabszym pkt systemu jest radio i szukam czegoś co zagra z laguną w cenie do 1000 zł ramkę adaptacyjną już upatrzyłem za 90 zł.
    jakie znaczenie tak naprawdę ma napięcie wyjściowe w radiu i ilość wyjść, zauważyłem, że im więcej wyjść np
    3 Wyjścia (2V, Przód + Tył + Subwoofer)
    3-4 i wyższe napięcie tym droższe radyjko.
    Na co zwrócić uwagę jeśli chodzi o możliwości strojenia dźwięku, co powinno być
    Proszę o pomoc
    co powiecie o tym modelu Alpine CDE-175R
    jakie musiałbym dokupić przejściówki, interfejsy??
    czy lepiej coś dopłacić i poszukać z większym napięciem na wyjściach.
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Level 37  
    marioIII wrote:
    Wydaje się, że fabryczne radio nie jest niezbędne dla prawidłowej pracy navi.

Komendy głosowe idą przez radio.