Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna III wymiana radia - Wymiana radia fabrycznego na ze sklepu.

adax82 18 Mar 2014 18:19 6165 4
  • #1 18 Mar 2014 18:19
    adax82
    Poziom 10  

Witam
    Szukam dla siebie samochodu coś w stylu wspomnianej Laguny III. Jedną rzeczą, która mnie najbardziej interesuje to wymiana radia z fabrycznego na takie kupione w sklepie. To znaczy mam radio Kenwood KDC-BT73DAB i chciałbym to podłączyć. Oprócz tego chciałbym podłączyć sterowanie z pod kierownicy oraz spróbować podłączyć wyświetlacz do radia o ile to możliwe.
    Wiem, że można kupić odpowiednie przejściówki ale mnie interesuje zagadnienie demontażu radia oryginalnego i założenie mojego.
    Zastanawia mnie jeszcze fakt, że nigdzie nie widziałem Laguny III z nie oryginalnym radiem.

• #3 18 Mar 2014 22:40
    adax82
    Poziom 10  

Czyli w razie czego czeka mnie robienie instalacji. Widziałem w sklepie internetowym z zaślepką pod zmieniarkę (poniżej panelu klimatyzacji)

• #4 25 Mar 2014 10:47
    marioIII
    Poziom 5  

Witam, posiadam lagunę III i mam ten sam problem, szukam radia które będzie można łatwo uruchomić w moim aucie, obecne radio to model 3D Sound Arkmys 4x 45W, auto ma też nawigację ale jest sterowana osobnym panelem sterującym z joystickiem w tunelu środkowym, pliki do obsługi navi oraz mapy znajdują się na karcie SD umieszczonej w czytniku centralnego wyświetlacza. Wydaje się, że fabryczne radio nie jest niezbędne dla prawidłowej pracy navi.
    W tym roku, wymieniłem już całe okablowanie zasilające i sygnałowe, wygłuszone drzwi i kpl nowych głosników Dego PO-650 do tego wzmacniacz w bagażniku u-Dimension ProZ 4-80 Comp oraz sub 12' Hertz ES 300
    Ale wiem, że najsłabszym pkt systemu jest radio i szukam czegoś co zagra z laguną w cenie do 1000 zł ramkę adaptacyjną już upatrzyłem za 90 zł.
    jakie znaczenie tak naprawdę ma napięcie wyjściowe w radiu i ilość wyjść, zauważyłem, że im więcej wyjść np
    3 Wyjścia (2V, Przód + Tył + Subwoofer)
    3-4 i wyższe napięcie tym droższe radyjko.
    Na co zwrócić uwagę jeśli chodzi o możliwości strojenia dźwięku, co powinno być
    Proszę o pomoc
    co powiecie o tym modelu Alpine CDE-175R
    jakie musiałbym dokupić przejściówki, interfejsy??
    czy lepiej coś dopłacić i poszukać z większym napięciem na wyjściach.

• #5 25 Mar 2014 14:18
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 35  

marioIII napisał:
    Wydaje się, że fabryczne radio nie jest niezbędne dla prawidłowej pracy navi.

Komendy głosowe idą przez radio.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME