Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo T400. Przy podł. stacji dokującej brak obrazu z wyjścia VGA w laptopie

18 Mar 2014 18:54 2826 5
  • Poziom 8  
    Wyjście w laptopie działa w standardowej konfiguracji, jednak gdy jest podłączona stacja dokująca monitor wykrywa laptopa i laptop monitor, ale obrazu nie ma. Tymczasem wyjście VGA w stacji działa normalnie. Jaka może być przyczyna?

Jeśli wybrałem złe forum to przepraszam, ale wydaje mi się że to wina soft'a skoro bez stacji działa.

Z góry dziękuje za pomoc.
  • Poziom 22  
    To chyba o to chodzi, że po włożeniu laptopa do stacji podłączenie monitora jest poprzez stację dokującą. Jest to pewnie monitor 1. Aby rzucał też obraz na monitor 2 pewnie trzeba ustawić to w konfiguracji obrazu na Panelu sterowania.
  • Poziom 8  
    Tylko po co dodatkowe wyjście jak w lapku ma nie działać. Tak jakby USB działały tylko w stacji. Może źle myślę, ale coś mi się wierzyć nie chce, zwłaszcza, że są dwie karty graficzne
  • Poziom 22  
    A nie da się w Panel Sterowania -> Wygląd i personalizacja -> Ekran ustawić, żeby obraz był na dwóch monitorach?
    Na stacji dokującej jest jedno czy dwa wyjścia na monitory? Jeżeli dwa, to nie będzie obrazu na wyjściu bezpośrednio z laptopa chyba, że się zmieni które dwa ekrany mają być aktywne w Panelu Sterowania.
    Tak jest przynajmniej w moim T61 - maksymalnie mogę podłączyć dwa monitory, a nie trzy, stąd blokowanie w momencie używania stacji dokującej (ja mam z dwoma wyjściami na monitor) wyjścia bezpośrednio z laptopa.
  • Poziom 8  
    To była moja pierwsza czynność. Na stacji są dwa wyjścia: jedno VGA a drugie jeśli się nie mylę zwie się DVI. Czy z racji tego że jest to przynajmniej dla mnie póki co nieużyteczne wyjście da się jakoś ustawić by działało VGA w stacji i lapku?
  • Poziom 22  
    Nie mam w tej chwili pod ręką mojej stacji, żeby to sprawdzić. Ja mam w T61 jeden ekran przez DVI, a drugi przez VGA. Moja stacja zakrywa oryginalne wyjścia VGA w laptopie i nie mam jak nawet spróbować podłączyć tamtędy kabel.
    U mnie jest tak, że albo mam monitor w laptopie i jeden zewnętrzny (mogę sobie wybrać który) albo dwa zewnętrzne (połączone do stacji), ale wtedy muszę wyłączyć monitor w laptopie.
    Te opcje zmieniam w Panelu Sterowania.