Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z mikrofonem Alan 100+ -

18 Mar 2014 19:05 1434 4
  • Poziom 7  
    witam
    Mam takie pytanie, czy da rade podłączyć taką gruszke https://www.google.pl/search?q=gruszka+midlan...%252Bcb%252Bmidland%252B4878.html%3B360%3B374 do cb radia alan 100 plus, wtyk jest inny ale czy po przelutowaniu będzie działało? Problem polega na tym że nie wiem gdzie ktory kabel ma iść. Kolory są takie: czarny ,niebieski, czerwony, biały, żółty i bez otuliny. Jest jeden kabel wiecej niż w oryginalnej gruszce bo ma przełączniki do kanałów.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.

Oczywiście, ze TAK.

Pozdrawiam.
  • Poziom 7  
    Wie ktoś może które przewody gdzie mają być we wtyku?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Generalnie jest tak że odbiór i nadawane jest przełączane masą. Więc miernik do ręki i lutownica. Parę minut roboty i po bólu.
    Podpowiem że w gniazdku alana 100 plus masą jest pin1, pin5 odbiór, pin3 nadawanie, pin4 to mikrofon. Jeśli połączysz pin1 z pin 5 to masz odbiór, Pin1 z pin3 to nadawanie. Mam nadzieję że to jasne. Wystarczy że podłączysz mikrofon wg. wskazówek. Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    kriss51 napisał:
    Generalnie jest tak że odbiór i nadawane jest przełączane masą. Więc miernik do ręki i lutownica. Parę minut roboty i po bólu.
    Podpowiem że w gniazdku alana 100 plus masą jest pin1, pin5 odbiór, pin3 nadawanie, pin4 to mikrofon. Jeśli połączysz pin1 z pin 5 to masz odbiór, Pin1 z pin3 to nadawanie. Mam nadzieję że to jasne. Wystarczy że podłączysz mikrofon wg. wskazówek. Pozdrawiam
    O to mi chodziło, dzięki. Jutro moze zlutuje i zobaczymy czy będzie działało.