Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odłączenie mechanizmu kaseowego w odtwarzaczu Pioneer KPX-1056

18 Mar 2014 19:06 807 2
  • Level 2  
    W Renault Espace III stosowano "modułowy" system audio, którego jednostka główna znajdowała się pod fotelem pasażera, zmieniarka CD w bagażniku i opcjonalny odtwarzacz kaset KPX-1056 w desce rozdzielczej. W celu uzyskania wejścia AUX wpiąłem się z sygnałem między odtwarzacz a jednostkę główną, niestety w odtwarzaczu cały czas musi być kaseta. Chcę całkowicie wyrzucić mechanizm kasetowy z odtwarzacza. Ze względu na to, że ten odtwarzacz to "biały kruk" chciałbym jak najmniej w niego ingerować. Czy dało by się oszukać elektronikę przy pomocy zwarcia któregoś pinu w dwudziestopinowym złączu? Podpowiedzcie proszę jak najłatwiej było by to zrobić?
  • Level 34  
    Witam.
    Aby zasymulawać pracę odtwarzacza (kaseta) wystarczy zewrzeć przełącznik S1 i odłączyć silnik napędu i tor odczytu, który jak piszesz już odłączyłeś. W takiej symulacji odtwarzacz zostaje na swoim miejscu i jest aktywny bez kasety.
    Aby całkowicie usunąć odtwarzacz, a zasymulować, że pracuje - zwierasz Pin 8 (MTL) do masy, czyli na złączu do Pin 12 (GND). (Tj. zgodnie z Twoim schematem.)
  • Level 2  
    Dzięki KMal. Łatwiejszy będzie dla mnie sposób drugi, a cały mechanizm niech sobie leży w garażu.