Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki Migomat wybrać? Kwota do 2000zł

m_joker 18 Mar 2014 20:44 8721 14
    m_joker
    Level 15  
    Witam,
    poszukuję spawarki do 2000zł.
    Jako że nie znam się na spawalnictwie chciałbym Was zapytać o zdanie.
    Czy mieliście może styczność z poniższymi modelami?

Inwerterowe:
    1/ Magnum 205L
    2/ Ideal Tecnomig PRO 225 CuSi

Transformatorowa:
    Ideal Tecnomig 220/3

Jak w/w spawarki się sprawują, którą warto wybrać i dlaczego?
    Wolałbym raczej inwerter z uwagi na wagę urządzenia. Nie będzie to raczej stacjonarna spawarka a raczej będzie jeździła na budowy.

Spawarka ma służyć do spawania elementów do konstrukcji stalowych, niekiedy z dość grubej blachy.
    bruns
    Level 30  
    Jeżeli ma być wożona na budowy to zdecydowanie polecam iwerterowe . Zaletą jest lekkość sprzętu i dobre spawanie na długich i kiepskich przedłużaczach ( normalka na budowach )
    Wadą ,większa wrażliwość elektroniki na warunki atm. w porównaniu ze zwykłym transformatorem spawalniczym .
    PS.
    zmień w temacie na" Jaka spawarka na budowę " a nie " Jaki migomat .." Migomat to całkiem inne urządzenie .
    m_joker
    Level 15  
    ale ja nie szukam spawarki MMA tylko właśnie MIG/MAG, wiec dlaczego mam zmieniać tytuł?
    bruns
    Level 30  
    A sorki kolego , nie sprawdziłem urządzeń które wyszczególniłeś . Zasugerowałem się że na budowę szukasz spawarki na elektrody mylnie nazywając ją migomatem .
    weldsystem
    Level 9  
    Witam,

a może odpowiadała by Panu spawarka inwertorowa Sherman 251F z osobnym podajnikiem drutu ? Mieści się w cenie do 2000 zł, a jej masa jest również stosunkowo niska.

Pozdrawiam
    m_joker
    Level 15  
    A możesz coś więcej powiedzieć na temat tej spawarki?
    boven
    Level 14  
    waga może nie wielka, ale zawsze "jeździsz" z dwoma klockami a nie z jednym kompaktowym
    weldsystem
    Level 9  
    W tej kwocie o amperażu 250A, ciężko będzie polecić coś innego.

Jeszcze może być Sherman MIG 200W, tylko że on ma odkrytą szpulę.
    Cena ok. 1750-1800zł.

a co do 251F - zawsze można kupić wózek spawalniczy.
    young9
    Level 11  
    To i jak dołączę się do tematu z zapytaniem o MIG MAG. Od razu zaznaczę też że nie mam doświadczenia w spawaniu a poszukuję urządzenia do warsztatu mechanicznego głównie do spawania układów wydechowych (zatem stosunkowo cienkościenne konstrukcje).
    Chodzi mi głównie o to jakie parametry musi taka spawarka/półautomat posiadać.
    Głównie mówi się chyba o zakresie prądowym?
    weldsystem
    Level 9  
    Witam,

No właściwie to tak. Najważniejszy jest prąd spawania oraz cykl pracy. Może dodatkowe funkcje ale to już w zależności od tego co będzie Pan spawał.

Waga to już chyba mniej istotna, chyba że chce Pan skakać po dachach :).

Pozdrawiam
    young9
    Level 11  
    Nie zdecydowanie nie po dachach. To będzie raczej praca stacjonarna i głównie cienkościenne układy wydechowe.
    A czy taki produkt jest dobrym rozwiązaniem? BESTER Midimagster 1801.
    rzadus
    Level 10  
    Witam.
    Chciałbym przyłączyć się do tematu.

Planuję zmianę migomatu. do tej pory używałem jakiegoś "niemieckiego" Powerteca kupionego z 7 lat temu za 1300zł.
    Do tej pory pracuje w miarę dobrze - dawał rade nawet przy ceowniku o grubości 7mm z którego robiłem ramę do przyczepki, ale już pora kupić coś profesjonalniejszego.

Zastanawiam si co - budżet to jakieś 2500-3500 , przy czym chętny bym był żeby była możliwość spawania aluminium.

Zastanawiam się nad Esabem 170-200A, Tiger 2200 (kolega kupił tą markę i chwali) Kemppi w tej cenie raczej się nie znajdzie, a Lincoln t już nie Lincoln
    Widziałem też ostatnio na alledrogo jakiś migomat z pełną elektronika Welder Fantasy Synergia - czy zna ktoś to urządzenie?

Wiem że w migomacie najważniejszy jest transformator, chińczyki mają uzwojenia aluminiowe, droższe modele mają uzwojenia w połowie aluminiowe w połowie miedziane. Czy w tej kwocie kupi się z pełnym uzwojeniem miedzianym?

Podsumowując - czy jest ktoś w stanie doradzić na co najrozsądniej wydać pieniądze do "domowo-warsztatowych" potrzeb?
    zdenek_zdenek
    Level 24  
    Dwa wyjścia
    Firmowy polecam inwerter Esab caddymig c200i
    albo transformator esaba, ale tego bym nie kupił ze względu na gabaryty i przestażałą technologię.
    Chiny:
    MIG330 z magnumma, tylko do blacharki się średnio nadaje. Do grubych konstrukcji jest wręcz idealny po dorobieniu chłodnicy i dokupieniu odpowiedniego uchwytu.
    A lincoln jest lincolnem, tylko bester już nie jest tym besterem co kiedyś.

Aluminium pospawasz każdym z powyższych, tylko że aby to wyglądało jak należy to potrzebna ci maszyna z podwójnym pulsem, a taka już kosztuje kilkadziesiąt tys.
    rzadus
    Level 10  
    A co z tym "synergia" ? Ma fajne programy do stali, stali nierdzewnej, aluminium , miedzi, spawania punktowego itp

Chciałbym żeby miał już wyświetlacz - tu wszystko fajnie rozwiązane
    Esaby nie mają wyświetlacza w podstawie - tylko w wyższych droższych modelach
    a podobno Tigery tańsze a mają wyświetlacz.

Kolega ma też lincolna Speedtec - ale tu pytanie - czy lepiej kupić mały gabarytowo inwertorowy czy większy ale transformatorowy?
    zdenek_zdenek
    Level 24  
    Caddymig c200 ma wyświetlacz, co do lincolna to dopytaj zawsze czy w cenę urządzenia wliczone są uchwyty spawalnicze, bo najczęściej sprzedawane są bez.