Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Amica ZZA 6414 - Po uruchomieniu wyrzuca różnicówkę

ZbyszekAl 18 Mar 2014 21:49 2166 6
  • #1 18 Mar 2014 21:49
    ZbyszekAl
    Poziom 2  

Witam,

mam problem ze zmywarką Amica ZZA 6414 I.

Chciałbym się Was poradzić przed wyciągnięciem jej z zabudowy.

Wszystko było OK, ale dosłownie dwa dni temu podczas zmywania wywaliło różnicówkę. Ponieważ była w niej woda, odłączyłem różnicówkę, aby zmywarka mogła odpompować wodę.

Sprawdzając próbnikiem znalazłem przebicie na dolnych śrubach mocujących przednią osłonę (tylko do niej mam dostęp bez odłączania całego cholerstwa).

Po odpomowaniu wody na dole zmywarki znalazłem plastikowe kółeczko, które jak się okazało, pasowało do otworu po prawej stronie na ściance wewnątrz oczywiście, na wysokości górnej półki (nie znam się na budowie zmywarki - jeszcze:)).

Niestety, po jego zamontowaniu, a potem odczekaniu dnia, żeby ewentualnie podsuszyło się trochę, jeśli coś tam było nie tak, zmywarka uruchomiona najpierw trochę pochodziła, a teraz znów za każdym razem wywala różnicówkę.

Możecie podpowiedzieć jakieś rozwiązanie, i czy to plastikowe kółeczko może mieć z tym związek, czy to raczej jakiś szczegół, a jedynym sposobem jest odkręcenie wszystkiego, wyjęcie i sprawdzenie, co tam się dzieje?

Sprawdzałem podobne tematy, ale kwestia tego kółka może dać jakieś wskazanie, a mnie uchroni przed demontażem z zabudowy. :)

Dzięki z góry.

0 6
  • #2 18 Mar 2014 21:56
    kaputo
    Poziom 20  

Jak z boku, to może to być mocowanie kanały do wentylatora. Jeżeli było nieszczelne, to mogła się woda dostawać do środka zmywarki.

0
  • #3 18 Mar 2014 22:04
    ZbyszekAl
    Poziom 2  

kaputo napisał:
    Jak z boku, to może to być mocowanie kanały do wentylatora. Jeżeli było nieszczelne, to mogła się woda dostawać do środka zmywarki.

Dzięki za odpowiedź. Tylko że ten "plasticzek" nie jest pełny, tylko taki "siatkowaty", że i tak by przez niego woda przeszła.

Inna sprawa, że są dwa takie plasticzki, na lewej śćiance (niżej) i na prawej (wyżej). Ten, który odpadł, na prawej, jest taki z dziurką po środku. Ten po lwej taki pierścieniowaty - ten nie odpadł.

0
  • #4 18 Mar 2014 22:09
    kaputo
    Poziom 20  

Po lewej to od płaszcza wodnego. Tędy woda dostaje się do zmywarki.
    Wydaje mi się że, to może być nakrętka mocująca kanał wentylacyjny. Zgadza się że do kanału jest wlot. Ale jeżeli nakrętka nie mocuje kanału, to jakby przecieka nie w kanał tylko pomiędzy kanał i obudowę.
    Nie musisz wysuwać zmywarki. Wymontuj tylko cokół i na dole będzie pokrywa, po zdjęciu której masz wgląd do całego spodu zmywarki od przodu. Jak już zajrzysz, to zapewne wiele rozjaśni w sytuacji.

0
  • #5 18 Mar 2014 22:14
    ZbyszekAl
    Poziom 2  

kaputo napisał:
    Nie musisz wysuwać zmywarki. Wymontuj tylko cokół i na dole będzie pokrywa, po zdjęciu której masz wgląd do całego spodu zmywarki od przodu. Jak już zajrzysz, to zapewne wiele rozjaśni w sytuacji.

Tak zrobię jutro z rana. Dzięki! Odezwę się co i jak wstępnie.

0
  • #6 19 Mar 2014 13:56
    ZbyszekAl
    Poziom 2  

Po otworzeniu dolnej pokrywy zobaczyłem:

1) Stojącą na dole brudną wodę (dosłownie poziom ok. 0,2 cm);
    2) Taki filtr (?) zielony po prawej, cały mokry;

Załączam fotkę. Czy wszystko wysuszyć i to powinno wystarczyć, czy jednak wyjąć ją z zabudowy i dokładniej obejrzeć, może wymienić ten mokry filtr, etc.?

Dodam, że ten wylot w środku, o którym pisałem, pogmerałem palcem ile się dało i tam po prostu odnalazłem takie dysze od góry, pewnie od wentylatorka. Pomiędzy ścianką nie było przestrzeni, tylko obudowane plastikiem.

Osłonka plastikowa pewnie zatrzymywała wodę, a gdy jej zabrakło, woda się dostała do dysz i do tego filtra, a potem na dół.

Zmywarka Amica ZZA 6414 - Po uruchomieniu wyrzuca różnicówkę

0
  • #7 10 Mar 2015 18:28
    camelmk
    Poziom 9  

Sorry za odkopywanie tematu, ale u mnie przyczyną przebicia był kondensator rozruchowy na pompie. Objawy były takie,że najpierw zmywarka raz domywała naczynia, raz nie. Myślałem że zepsuł się rozdzielacz, wileozawór czy jak to się tam zwie, ale znalazłem na stronie jak go sprawdzić i był sprawny. W pewnym momencie zmywarka zaczęła wywalać dodatkowo różnicówkę. Rozebrałem dumałem, aż zauważyłem,że ten kondensator na pompie jest mokry, wyciekł z niego płyn. Po wymianie zmywarka nie kopie i wreszcie myje poprawnie gary. Może komuś się to przyda zanim wywali zmywarkę i kupi nową.

0