Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie głośników pod UE32EH4003

18 Mar 2014 22:00 2238 7
  • Poziom 2  
    Witam,

posiadam telewizor firmy Samsung UE32EH4003 oraz zestaw głośników Logitech X-530. Bardzo mi zależało aby podłączyć te głośniki pod TV. Niestety telewizor ten nie posiada żadnego wyjścia audio.
    Z problemem tym poradziłem sobie poprzez zakup rozdzielacza z Euro na cinch i jack.
    Jednak działa to jedynie podczas oglądania telewizji. Gdy podłączam USB w celu oglądania filmu bądź Xboxa poprzez HDMI, dźwięk z konsoli odtwarzany jest przez głośniki z telewizora a z głośników zewnętrznych nadal odtwarzany jest dźwięk z telewizji.

W związku z tym mam dwa pytania:
    1. Czy jest możliwość odtwarzania dźwięku z Xboxa 360 slim poprzez głośniki zewnętrzne (obraz byłby przekazywany do telewizora przez HDMI a dźwięk przez chincze do głośników)?
    2. Bardzo mi zależy na odtwarzaniu filmów na zewnętrznych głośnikach, a z racji, że filmy z USB nie odtwarzają dźwięku na głośnikach to zastanawiam się nad zakupem odtwarzacza DVD, i moje drugie pytanie jest takie: czy będzie możliwość podłączenia głośników do DVD (poprzez cinche) i jednoczesne podłączenie telewizora poprzez HDMI bądź SCART?

Mam nadzieje, że wszystko dobrze wyjaśniłem..
    Jeśli temat napisałem w złym dziale serdecznie przepraszam oraz proszę o przeniesienie.

Pozdrawiam!
  • Poziom 2  
    Niestety, jak napisałem na początku, telewizor ten nie posiada żadnego wyjścia audio, jedynie SCART, USB i 2x HDMI..
  • Poziom 20  
    Witam
    Mam podobny problem, posiadam UE46f6770ss i pozostaje tylko coś z HDMI lub zestaw po BlueTooth.
  • Specjalista Sieci, Internet
    darekros napisał:
    Czy jest możliwość odtwarzania dźwięku z Xboxa 360 slim poprzez głośniki zewnętrzne (obraz byłby przekazywany do telewizora przez HDMI a dźwięk przez chincze do głośników)?

Tylko jak i czym prześlesz to na tv?.
    darekros napisał:
    czy będzie możliwość podłączenia głośników do DVD (poprzez cinche)

Zależy jakie DVD kupisz.
    darekros napisał:
    jednoczesne podłączenie telewizora poprzez HDMI bądź SCART?

Będzie możliwe.
  • Poziom 2  
    Cytat:

Tylko jak i czym prześlesz to na tv?.

Jak wcześniej wspomniałem obraz z Xboxa do telewizora szedł by po HDMI, pytanie czy jednocześnie można puścić dźwięk po cinchach.

Oczywiście, DVD kupie z odpowiednimi wyjściami, tylko się zastanawiałem czy można i tu rozdzielić obraz (najlepiej przez HDMI) i dźwięk (przez cinche).
  • Specjalista Sieci, Internet
    darekros napisał:
    Jak wcześniej wspomniałem obraz z Xboxa do telewizora szedł by po HDMI, pytanie czy jednocześnie można puścić dźwięk po cinchach.

Nie o tym mówię!,
    jak wyciągniesz audio z portu HDMI z konsoli, skoro konsola ma tylko 1 HDMI, i audio z takiego portu jest w formie cyfrowej, a twoje głośniki NIE posiadaja żadnego cyfrowego wejścia do takiego dźwięku.
    darekros napisał:
    DVD kupie z odpowiednimi wyjściami, tylko się zastanawiałem czy można i tu rozdzielić obraz (najlepiej przez HDMI) i dźwięk (przez cinche).

j.w.
  • Poziom 2  
    Wszystko jasne, dziękuje za wyjaśnienie.