Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Candy Smart Activa C2 125 zawiesza się

candy_woman 18 Mar 2014 22:03 1755 4
  • #1 18 Mar 2014 22:03
    candy_woman
    Poziom 2  

Moja pralka dziwnie chodzi i tylko się pogarsza. Problem był z zatrzymywaniem się, jakby prąd na 1sek. wyłączono i potem się znowu zaświecą diody,a wtedy stara się przypomnieć co robiła.

Znikają diody i za chwilę się zapalają, a przy krótkim programie dojdzie do odwirowania przed płukaniem i potem traci pamięć i tak sobie pauzuje i stara się. Wtedy już tylko można ją wyłączyć, bo ciąg dalszy nie nastąpi, a tak może działać zamiast 30 min dotąd aż jej nie wyłącze!

Można było jakiś czas temu zmienić jej program na odwirowanie tego co miała wyprać do końca, ale teraz zrobi z 1/4 obrotu i diody znikają na 1 sek., a jak się pojawią to znowu ma chęci ruszyć bębnem i znowu diody znikną na sek. I trzeba ją wyłączyć bo ciąg dalszy nie nastąpi.

Silnik sprawdzony i szczotki, filtr, grzałka też, bo niedokończone pranie jak wyjmę jest gorące. Wode bierze i wypuszcza, ale się właśnie zawiesza i koniec.

Czy to wina programatora, ile kosztuje wymiana? Ma ~6 lat Może są zamienniki albo regenerowane... Czy mam jakieś szanse na naprawę czy tylko kasa i do sklepu? Proszę o jakąś radę ... Candy Smart Activa A+ C2 125

0 4
  • #2 19 Mar 2014 11:49
    egon42
    Poziom 37  

candy_woman napisał:
    Znikają diody i za chwilę się zapalają, i przy krótkim programie dojdzie do odwirowania przed płukaniem i potem traci pamięć i tak sobie pauzuje i stara się.
    Prawdopodobnie moduł sterujący do naprawy lub wymiany. Poszukać dobrego elektronika agd w swojej okolicy w celu naprawy modułu.

1
  • #3 19 Mar 2014 16:01
    candy_woman
    Poziom 2  

A jaki jest koszt takiej naprawy, czy warto inwestować (pralka ma 6 lat skończone) , słyszałam że nawet kilkaset złotych można wydać ! ?

0
  • #5 20 Mar 2014 09:35
    egon42
    Poziom 37  

candy_woman napisał:
    słyszałam że nawet kilkaset złotych można wydać ! ?
    Kilkaset złotych to kosztuje nowy moduł naprawa wyjdzie dużo taniej dlatego pisałem
    egon42 napisał:
    Poszukać dobrego elektronika agd w swojej okolicy w celu naprawy modułu.

0