Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie starej wieży z nowym TV.

18 Mar 2014 22:16 2442 6
  • Poziom 2  
    Witam!

Poszukuję sposobu na podpięcie wieży TECHNICS SH-EH590 do telewizora SONY KDL-55W905A. Wieża nie jest najnowsza (ok 15 lat) a telewizor jest całkiem "świeży".
    Zależy mi na najlepszym sposobie zespolenia tych urządzeń aby kino domowe działało pełną parą.
    Do posta dołączam fotki gniazd przyłączeniowych z jednego jak i drugiego urządzenia.
    Połączenie starej wieży z nowym TV. Połączenie starej wieży z nowym TV.
    Dziękuję i pozdrawiam

Czesław
  • Poziom 41  
    Telewizor ma wyjście optyczne - można do niego podłączyć konwerter cyfrowo-analogowy. Wiele razy opisane na tym forum.

niewolno2 napisał:
    Przewód Euro->2 x Cinch podłączasz do wejścia AUX/DVD.

Jesteś pewien, że będzie to działało przy programach/materiałach cyfrowych?
  • Poziom 2  
    Wieża posiada 5 głośników i obawiam się że kabel EURO --> 2chinch nie rozdzieli sygnału na wszystkie z nich.

Konwerter cyfrowy to optymalne rozwiązanie, będzie wykorzystany w późniejszym etapie. Na kilka najbliższych miesięcy potrzebuję tańszego rozwiązania.

Czy można zastosować przewód EURO --> 6chinch ? np. http://www.dmtrade.pl/p2533,kabel-euro-6-rca-3m.html
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    Jeżeli kolega ma na myśli wykorzystanie wejścia -> DVD 6ch Input <- w tym Technicsie to połączenie Euro na nic tu się przyda. Prosze sprawdzić specyfikację tego standardu - złącze Euro zapewnia tylko dwa sygnały audio - Lewy i Prawy stereo.
    To, że ten podany w wpisie kolegi, posiada 6 kabelków CINCH nie oznacza, że są one przeznaczone do dźwięku 5.1 - użyte kolory wtyczek mówią same sa siebie - to jest standard.

Aby otrzymać dźwięk 5.1 z telewizora, który może być użyty przez tę wieżę to rozwiązaniem może być ten dekoder -> Link
  • Poziom 2  
    Zastosowałem połączenie EURO --> 2Chinch i bez większych problemow sygnał generowany jest na wszystkie 5 głośników.
    Podłączenie z wieżą uzyskałem wpinając się VCR (EXT) in.
    Dziękuję za pomoc!
  • Poziom 41  
    Cóż, dźwięk jest z pięciu głośników. Ale czy to jest prawdziwe 5.1 - dźwięk przestrzenny?

Przy tych połączeniach EURO- 2 x CINCH do wejścia VCR - to jest tylko tylko sztuczna symulacja - taki pseudo-przestrzenny dźwięk.

Ale jeśli ta namiastka wystarczy, to czemu nie.

Sądziłem, że rozmawiamy o "true 5.1" :)