Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Płyty indukcyjne - Używanie garnków uniwersalnych

infiel 19 Mar 2014 00:55 4272 1
    infiel
    Level 10  
    Witam,

Od jakiegoś czasu próbuję znaleźć w internecie potwierdzenie teorii, którą już kilka razy usłyszałem. Niestety internet nie daje mi odpowiedzi na pytanie, więc albo źle szukam, albo teoria jest nie prawdziwa.

Sprawa wygląda tak, w nowym mieszkaniu mam płytę indukcyjną. Mam też ok. 3 letnie garnki uniwersalne, które wcześniej były używane zarówno na kuchni gazowej jak i kuchni elektrycznej. Mam też nowe patelnie, które były kilkukrotnie użyte na kuchni elektrycznej. Podobno, takich garnków nie powinno się używać na płycie indukcyjnej gdyż mogą ją uszkodzić? Domyślam się że garnki takie mogą mieć mniejszą sprawność, ale w jaki sposób mogłyby uszkodzić płytę?

Czy wiecie jak jest naprawdę?

Pozdrawiam,
    Infiel
    Myrtana
    Level 11  
    Witam, sam używam garnków uniwersalnych czyli typowe emaliowane na płycie indukcyjnej już od ponad roku i nic się nie dzieje z płytą. Tu podczas gotowania nagrzewa się dno garnka a nie sama płyta indukcyjna, ale podczas gotowania w miejscu styku garnka z szybą płyty jest ona gorąca i tak ma być.

Nic nie powinno się uszkodzić w płycie indukcyjnej, ale poczekajmy na odpowiedzi innych.