Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sche mat podłączenia UPC + TV - od podstaw

MORGOOTH_PL 19 Mar 2014 06:54 3168 2
  • #1 19 Mar 2014 06:54
    MORGOOTH_PL
    Poziom 2  

Witam.

Remontuję całe mieszkanie w bloku gdzie możliwe jest korzystanie z internetu i tv z upc. Chciałbym podłączyć tv na usłudze UPC MULTIROOM HD bez dekoderów zewnętrznych lecz na modułach CI (karta wkładana do TV). W grę będą wchodziły dwa telewizory.

Mam juz wyprowadzone okablowanie antenowe, które z dwóch pokoii łączy się w jednym miejscu w przedpokoju (korytarzu) i tu chciałbym umiejscowić router UPC WIFI.

Narysowałem schemat prawdopodobnego podłączenia. Mam pytanie czy w ten sposób wszystko mi zagra.

Sche mat podłączenia UPC + TV - od podstaw

1 2
  • #2 19 Mar 2014 12:38
    egon42
    Poziom 37  

MORGOOTH_PL napisał:
    Chciałbym podłączyć tv na usłudze UPC MULTIROOM HD bez dekoderów zewnętrznych lecz na modułach CI (karta wkładana do TV).
    Najpierw upewnił bym się czy karty będą bezproblemowo działały z oboma tv bo z tym to bywa różnie.
    MORGOOTH_PL napisał:
    Mam juz wyprowadzone okablowanie antenowe, które z dwóch pokoii łączy się w jednym miejscu w przedpokoju (korytarzu) i tu chciałbym umiejscowić router UPC WIFI.
    Połączył bym te 2 przewody z dobrym trójnikiem a wejście tego trójnika z specjalnym rozdzielaczem który ma wyjścia data i tv data to internet a tv do tv. Czyli instalacja wygląda tak że kablówka po wejściu do domu wchodzi do rozdzielacza tv data i wiadomo data do rutera a tv idzie do rozdzielacza na 2tv i dalej do tv bez żadnych gniazd końcowych.

0
  • #3 19 Mar 2014 13:12
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Biorąc pod uwagę, że modem od internetu potrzebuje KZ (kanał zwrotny), to zwykłym rozgałęźnikiem tego nie załatwisz, potrzebna zwrotnica multimedialna, lub odpowiednie gniazdko TV/TV/DATA,
    gniazdo przelotowe też odpada, w tym miejscu można założyć rozgałęźnik.

0