Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

NavRoad 560BF - wymiana baterii

19 Mar 2014 09:35 5070 2
  • Level 10  
    Cześć mam navigację NavRoad 560BF. Leżała jaki czas w szufladzie, po podłączeniu do zasilania navi nie włączała się (bez zasilania także). Gdzieś wyszukałem, że to może być padnięta bateria. Navi nie miała już gwarancji więc ją rozebrałem i odłączyłem baterie. Na kablu zasilającym bez podłączonej baterii navi rusza.
    Moje pytanie jest takie czy ktoś próbował sparować tego typu urządzenie z baterią np. z nokii? Oryginalna bateria byłą podpięta przez jakiś układ (mała płytka) a potem złączką 3 przewodową (czer/czar/ziel) do płytki navi.

Próbowałem podłączyć na różne sposoby baterię z Nokii E52 (BP-4L) bezpośrednio do złączki i w jednym przypadku navi próbuje zaskoczyć i ładować baterię ale mu nie idzie :/ Próbowałem taż przez płytkę która była podłączona do oryginalej baterii (ogniwa) ale tym sposobem navi w ogóle nie widzi baterii...

Jest jakiś sposób by podłączyć baterię z nokii do tej navi? o ile napięcie na baterii BP-4L musi być niskie od znamionowego by stwierdzić że bateria jest zła? 1V to już duża różnica ale np. 0,1V - czy to już dyskfalifikuje tę baterię?? Dodam, że bateria nie jest pierwszej świeżości ale jeszcze trochę trzyma telefon...

Wiem, że mogę kupić ogniwo lub dedykowaną baterię na batimex.pl ale mimo wszystko chciałem zapytać o możliwość implementacji baterii z telefonu...
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się

• Level 43  
    Wymagania prądowe nawigacji są większe niż telefonu.
  • Level 10  
    Czy to znaczy, że bateria z nokii, która ma nawet większą pojemność jest gorsza niż chińskie ogniwo? Za niski prąd zapodaje navi?? Bo powiem szczerze, że navi pracuje normalnie na baterii z nokii tylko nie chce jej ładować...