Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston No Frost MTA45D2NF - naprawa modułu

kazio3 19 Mar 2014 11:54 1404 2
  • #1 19 Mar 2014 11:54
    kazio3
    Poziom 9  

Witam, mam lodówkę AMICA INOX NF
    model MTA45D2NF
    typ DF01FF
    numer 81331190100

Problem jest taki, że chodzi i przestaje. Rozebrałem wyjąłem moduł elektroniczny okazało się, że był naprawiany i mam podejrzenia, że ponownie padł.
    Objawy są takie
    1. jak jest podłączona do prądu to chodzi i mrozi ( co prawda tak sobie ale mrozi ) ale przestaje - jak otworzę drzwi zamrażalnika to w środku nie pali się światło, jak przyłożę magnes tam gdzie jest moduł to czasami światło się zapali i zaczyna chodzić ale po niedługim czasie przestaje. To samo jest jak uderzę ręką w obudową w miejscu modułu elektronicznego to światło się zapala i lodówka chodzi ale po jakimś niedługim czasie przestaje.
    2. po otworzeniu drzwi chłodziarki światełko się w lodówce w ogóle nie świeci - sprawdziłem na kabelkach wyłącznika to nie ma napięcia ( nie wiem nie znam się może go tam nie powinno być ). Świeci się tylko jak otworze drzwi zamrażalnika - nie wiem czy to ma związek ale tak jest.

Lodówka nie jest młoda i dostałem ją w spadku, nie chcę kupować nowej bo nie bardzo mam kasę ( liczę, ze naprawa kosztować będzie mnie ) wiec jeżeli ktoś miałby jakiś pomysł co jest nie tak z nią lub jeżeli moduł elektroniczny jest uszkodzony a ktoś mógłby go naprawić lub podać jakieś kontakt do kogoś kto ma taki moduł do sprzedania to bardzo o to proszę.

pozdrawiam

0 2
  • #2 19 Mar 2014 14:49
    tolo
    Poziom 33  

Przejrzyj moduł pod kątem zimnych lutów, skoro reaguje na wstrząsy to poprostu coś nie łączy.

0
  • #3 19 Mar 2014 15:18
    kazio3
    Poziom 9  

tolo napisał:
    Przejrzyj moduł pod kątem zimnych lutów, skoro reaguje na wstrząsy to poprostu coś nie łączy.

Już to sprawdzałęm .. :(

0