Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EU40F6400 - Samsung EU40F6400 + Logitech Internet 1500 Laser

lprzemyslaw 19 Mar 2014 12:37 1707 10
  • #1 19 Mar 2014 12:37
    lprzemyslaw
    Poziom 5  

Cześć,

Jest to mój pierwszy post na tym forum dlatego Witam wszystkich forumowiczów.
    Trochę poczytałam na formach o podłączeniu klawiatury i myszki bezprzewodowej do telewizora Samsung i wygląda na to że będę musiał kupić jakiś nowy dedykowany zestaw klawiatura+mysz. Mimo wszystko proszę o pomoc i odpowiedź. Próbowałem podłączyć do telewizora Samsung UE40F6400 zestaw Logitech Internet 1500 Laser Cordless Keyboard and Mouse, rezultat jest oczywisty (skoro pisze tego posta) nie działa. Nadajnik podłączyłem pod usb ale telewizor nic nie wykrył. Być może zrobiłem coś źle, jeżeli ten zestaw według szanownych forumowiczów powinien działać proszę o instrukcję jak to podłączyć i uruchomić.

0 10
  • #3 20 Mar 2014 11:09
    lprzemyslaw
    Poziom 5  

Odpowiedź dla osoby o płci męskiej. Przepraszam za literówkę.

0
  • #4 20 Mar 2014 11:37
    Polon_us
    Poziom 40  

Fragment instrukcji tego telewizora :

Niektóre modele nie obsługują klawiatur i myszy USB klasy HID.

Wg informacji na stronie Logitech ten zestaw 1500 Laser - klawiatura + mysz - należą do tej grupy urządzeń tzn. do klasy HID - Human Interface Device.

Moim zdaniem, pozostaje skontaktować się z wsparciem Samsung. I upewnić się, czy dany model telewizora obsługuje ten standard czy też nie. Instrukcja jest bardzo ogólnikowa - patrz powyższy cytat - to jedyne zdanie w temacie.

0
  • #5 20 Mar 2014 11:45
    lprzemyslaw
    Poziom 5  

Wielkie dzięki Polon za szybką odpowiedź. Zadzwoniłem na infolinię Samsunga i Pani powiedziała mi że nie testowali urządzeń innych firm czy będą współpracowały z TV. Poleciłam mi zakup ich klawiatury z touchpadem za ok. 300

Na polskiej stronie Samsung
    http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-audio-video/televisions/led/UE40F6400AWXXH-spec
    w punkcie Parametry i funkcje jest napisane obsługa USB HID wnioskuję że mój zestaw powinien działać ??

P.S.
    jakiś czas temu kupiłem dekoder dvbt po podłączeniu okazało się, że nie znajduje wszystkich dostępnych kanałów telewizji naziemnej. Myślę sobie, oddam na gwarancję z uwagi, że produkt nie spełnia swojego zadania, bo przecież na opakowaniu był napis DVBT. Sprawdzam treść gwarancji a tam zapis, że gwarancja nie obejmuje ilości odbieranych kanałów. Czy to oznacza że przed kupnem jakiegokolwiek urządzenia należy czytać instrukcję obsługi/gwarancję ?

0
  • #6 20 Mar 2014 14:12
    stolarek_1988
    Poziom 20  

Nawet jesli masz takowe wyłaczenie w gwarancji - mam tu na myśli HID, a na stronie widnieje zacytowany przez Ciebie zapis, to masz to ewidentnie do czynienia z towarem niezgodnym z umową..... Resztę pod tym hasłem doczytaj. Powime tylko że przez pierwsze 6 miesięcy od zakupu jest łatwiej pewne rzeczy załatwić, potem nieco trudniej ale też się da.

Wciskanie klawiatury produkowanej przez samsunga jest oczywiście działaniem monopolistycznym w tej sytuacji.

0
  • #7 20 Mar 2014 14:27
    Polon_us
    Poziom 40  

Rozumiem, że próbowałeś przyciski Connect i Reset przy tych urządzeniach. Mając odbiornik sygnałów z klawiatury i myszy podłączony do telewizora.

O ile masz jakieś bezprzewodowe urządzenia w pobliżu, postaraj się je wyłączyć lub odsunąć na próbę. Nic nie stoi na przeszkodzie, o ile używasz routera bezprzewodowo, wyłączyć go dla celów testowych. Przy założeniu, że jest on w miarę blisko telewizora.

Strona Logitech podaje parę rzeczy, które można zrobić przy kłopotach z tymi urządzeniami. To co napisałem, to opcja, że coś zakłóca komunikację miedzy klawiaturą/myszą a odbiornikiem.

0
  • #8 20 Mar 2014 19:11
    lprzemyslaw
    Poziom 5  

Stolarek to co piszesz miałem na myśli czyli towar nie zgodny z umową. Telewizor kupiłem 2 tygodnie temu.

Polon, telewizor jest połączony z routerem przez wifi, jak wrócę z pracy to spróbuje jeszcze raz.

DZIĘKI CHŁOPAKI

Dodano po 4 [godziny] 11 [minuty]:

Niestety mój zestaw Logitecha nie działa z TV. Wyłączyłem router, wciskałem przycisk "connect" na myszce i klawiaturze później na nadajniku/odbiorniku który jest podłączony pod usb, wciskałem reset na mszyce (klawiatura nie ma). Nic kompletnie nic. Kiedy rozmawiałem z Panią z infolinii zapytałem czy przewidują jakieś aktualizacje ale nie potrafiła mi odpowiedzieć.
    Jak myślicie pisać do Samsunga że towar jest niezgodny z umową a wtedy:
    1. zwrot TV za kasę
    2. moja propozycja żeby w ramach rekompensaty wysłali mi ich klawiaturą która będzie działać ? :) Chociaż nie sądzę żeby byli tak mili. Proszę o ewentualne wskazówki jak to rozegrać żeby mieć szansę na taki bonusik, może im wspomnę, że mam też smartphone od nich oraz dysk przenośny, a dziewczynie kupiłem laptopa (oki nie kupiłam ale ma laptopa Samsunga ale oni o tym nie będą wiedzieć). Jakieś pomysły, sugestie ?

0
  • #9 21 Mar 2014 07:44
    stolarek_1988
    Poziom 20  

1) może mieć miejsce, ale wtedy nie masz TV - chyba nawet całkiem niezłego
    2) raczej bonifikata do jakiejś rozsądniejszej ceny, niż danie zestawu za friko - to nie przejdzie, predzej zwrócisz TV.

0
  • #10 21 Mar 2014 07:58
    lprzemyslaw
    Poziom 5  

Może być bonifikata byle wystarczyło na ich klawiaturę :)
    Zastanawiam się czy pisać emaila do Samsung Polska, czy moim łamanym angielskim uderzać do Samsunga. Telewizor fajny przed kupnem zastanawiałem się czy jest mi potrzebny Smart TV jednak teraz nie żałuję, wykorzystuję bajery z których, nie spodziewałem się, że będę korzystał. Męczące jest tylko wpisywanie teksu dlatego chciałem wykorzystać zestaw Logitecha dla większej wygody, a tu zonk.

0
  • #11 21 Mar 2014 12:38
    stolarek_1988
    Poziom 20  

Ja bym uderzył najpierw do PL a potem jak coś pisał juz do głownego przedstawiciela.

Zrób sceena. Spradź tez na stronie anglojęzycznej

0