Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Traktorek B&S 3130 nie odpala

CooleR`ek 19 Mar 2014 15:51 6660 4
 • #1
  CooleR`ek
  Level 2  
  Witam
  Posiadam traktorek stiga z silnikiem B&S 3130 i po zimie nie mogę go odpalić. Aku naładowane, świeże paliwo, oliwa jest ale jeszcze z tamtego sezonu, po wymontowaniu rozrusznika w środku wszystko czyste, lekko chodzi, kółka zębate bez oznak zużycia. Po podpięciu na krótko kręci. Po zamontowaniu kółko zębate rozrusznika dochodzi do silnika i nie ma siły go obrócić i tu pojawia się "tyrkanie". Silnik jestem w stanie obrócić rękami. Ogólnie koncepcji brak, na mechanice nie znam się, pobliski serwis drogi i bez pozytywnych opinii (sąsiadka za wymianę świecy i umycie kosiarki, bez oleju zapłaciła 250 zł). Pomożecie ?
 • #3
  Staszek49
  Level 35  
  Spróbuj uruchomić silnik z akumulatora samochodowego (motocyklowego), skorzystaj z kabli do "pożyczania prądu". Jeśli po sezonie zimowym świeca będzie "sucha", to gaźnik do przeglądu (udrożnienia dysz i usunięcia zanieczyszczeń).
 • #4
  CooleR`ek
  Level 2  
  Dzięki za odzew, właśnie jestem po próbie odpalenia z innego aku od traktorka - to samo, popiołem również kablami z samochodu i ta opcja poskutkowała ale po ok 5 minutach dopiero mój traktorek odpalił. Następnie syn jeździł nim przez godzinę i do puki silnik był ciepły to jakoś odpalał, ale obecnie martwy.
  Czy jest sens zawiezienia rozrusznika do firmy która zajmuje się regeneracją? gość twierdzi że na miejscu szybko zbada i postawi diagnozę co rozrusznika.

  PS. odnośnie świecy to jest sucha i okopcona :|