Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Traktorek B&S 3130 nie odpala

CooleR`ek 19 Mar 2014 15:51 6093 4
    CooleR`ek
    Level 2  
    Witam
    Posiadam traktorek stiga z silnikiem B&S 3130 i po zimie nie mogę go odpalić. Aku naładowane, świeże paliwo, oliwa jest ale jeszcze z tamtego sezonu, po wymontowaniu rozrusznika w środku wszystko czyste, lekko chodzi, kółka zębate bez oznak zużycia. Po podpięciu na krótko kręci. Po zamontowaniu kółko zębate rozrusznika dochodzi do silnika i nie ma siły go obrócić i tu pojawia się "tyrkanie". Silnik jestem w stanie obrócić rękami. Ogólnie koncepcji brak, na mechanice nie znam się, pobliski serwis drogi i bez pozytywnych opinii (sąsiadka za wymianę świecy i umycie kosiarki, bez oleju zapłaciła 250 zł). Pomożecie ?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Staszek49
    Level 35  
    Spróbuj uruchomić silnik z akumulatora samochodowego (motocyklowego), skorzystaj z kabli do "pożyczania prądu". Jeśli po sezonie zimowym świeca będzie "sucha", to gaźnik do przeglądu (udrożnienia dysz i usunięcia zanieczyszczeń).
    CooleR`ek
    Level 2  
    Dzięki za odzew, właśnie jestem po próbie odpalenia z innego aku od traktorka - to samo, popiołem również kablami z samochodu i ta opcja poskutkowała ale po ok 5 minutach dopiero mój traktorek odpalił. Następnie syn jeździł nim przez godzinę i do puki silnik był ciepły to jakoś odpalał, ale obecnie martwy.
    Czy jest sens zawiezienia rozrusznika do firmy która zajmuje się regeneracją? gość twierdzi że na miejscu szybko zbada i postawi diagnozę co rozrusznika.

PS. odnośnie świecy to jest sucha i okopcona :|