Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

światełka diodowe na zewnątrz - sople led

19 Mar 2014 15:53 2643 3
  • Poziom 1  
    światełka diodowe na zewnątrz - sople led

Praktycznie nie świeci mi część środkowa sznura led -sople na zewnątrz(świeci minimalnie , ledwo dostrzegalne światło)-około 2 metrowy odcinek z 10 metrowych światełek. Spośród tych bardzo słabo świecących diód jedna wyraźnie wogóle nie świeci. Zaznaczyłem na obrazku. Jakim sposobem mogę usunąć awarię aby cały wąż - soplowy świecił poprawnie?? Proszę Was o pomoc. Czy to możliwe aby ta jedna dioda była winna temu? Ona nawet nie jest ani na początku ani na końcu słąbo świecącego odcinka. Światełka normalnie świeciły światłem ciągłym , bez migania -standardowe.
  • Poziom 23  
    Co do awarii to posprawdzaj przerwy na kablu- są specjalne testery dźwiękowe. A może gdzieś widać zewnętrzne uszkodzenie/przerwanie? Apropos LED to jaką ilość ich bym nie "serwisował" w 80% przypadków jak dotychczas zdarzało się, że dioda nie świeciła ponieważ jej stop cyny się utlenił tworząc "zimny lut". Musiałbyś rozebrać taką diodę (obrać z izolacji) i usunąć w/w "zimny lut". Nie twierdzę, że twój przypadek to też będzie przyczyna utlenienia stopu ale wiem, że jest to częstą przyczyną braku emitowania światła przez pojedynczą diodę.
  • Poziom 8  
    Tak sobie myślę, :idea: że jeżeli są połączone w szereg, to uszkodzona jedna dioda, spowoduje brak napięcia na następnej wg. standardu połączeń szeregowych.
    Istnieje przecież możliwość dokonania pomiaru.
  • Poziom 4  
    ja spotkałem się niestety z przypadkiem, kiedy na zewnątrz jest wilgoć, deszcz, zanieczyszczenia powietrza i pod wpływem napięcia zwiększona korozja zawsze tej samej nóżki. Druty stalowe, nie złote.