Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep ECSYSTEM
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitoring dwóch samochodów na ulicy z okna.

19 Mar 2014 17:43 1452 9
  • Poziom 9  
    Cześć
    Po dzisiejszej nocy (przerysowany cały bok samochodu) postanowiłem zainwestować w monitoring samochodów, które parkuję na ulicy przed blokiem.
    Warunki:
    -kamera zainstalowana na 1 piętrze (6 metrów nad samochodami)
    -w nocy w zasięgu 25 metrów znajdują się 3 latarnie, w tym jedna w bezpośrednim sąsiedztwie samochodów (jest dość jasno)
    -nagrywanie ciągłe, najlepiej na kartę pamięci, podgląd na żywo mi niepotrzebny w ogóle
    -może być zainstalowana w mieszkaniu, wtedy będzie monitorować przez okno
    Czy warto kupować kamerę za około 400zł ze znanego portalu aukcyjnego?
    Czy sprawdzi się w tej roli kamera cyfrowa w rozdzielczości HD cały czas podłączona do ladowarki?
    Czy nie obejdzie się bez droższego sprzętu?
    Dodam, że podejrzewam kto zrobił nam szkodę, więc wystarczyłoby mi rozpoznać sylwetkę. Wiadomo, im więcej widać tym lepiej, ale przyznam, że środki też mam ograniczone. Proszę o sugestie. Dodaję też fotkę jak to wygląda mniej więcej.

/edit: Zastanawiałem się też na rejestratorem do samochodu zamontowanego w oknie. Czy takie coś zda egzamin?
  • Sklep ECSYSTEM
  • Poziom 17  
    Z tej perspektywy nagrasz czubek głowy kogoś kto porysował Ci samochód - co potem zrobisz z takim nagraniem?

1. Pójdziesz na policję :) - i co z tego że powiesz kto to był jeżeli z nagrania to nie będzie wynikało?
    2. Wiesz kto to zrobił - to i bez kamery możesz to załatwić we własnym zakresie

Tanim sprzętem z all..o to nawet do rozpoznania kogoś kogo znasz może być za mało w nocy.
  • Sklep ECSYSTEM
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    dawid92btm napisał:
    Cześć
    Po dzisiejszej nocy (przerysowany cały bok samochodu) postanowiłem zainwestować w monitoring samochodów, które parkuję na ulicy przed blokiem.
    Warunki:
    -kamera zainstalowana na 1 piętrze (6 metrów nad samochodami)
    -w nocy w zasięgu 25 metrów znajdują się 3 latarnie, w tym jedna w bezpośrednim sąsiedztwie samochodów (jest dość jasno)
    -nagrywanie ciągłe, najlepiej na kartę pamięci, podgląd na żywo mi niepotrzebny w ogóle
    -może być zainstalowana w mieszkaniu, wtedy będzie monitorować przez okno
    Czy warto kupować kamerę za około 400zł ze znanego portalu aukcyjnego?
    Czy sprawdzi się w tej roli kamera cyfrowa w rozdzielczości HD cały czas podłączona do ladowarki?
    Czy nie obejdzie się bez droższego sprzętu?
    Dodam, że podejrzewam kto zrobił nam szkodę, więc wystarczyłoby mi rozpoznać sylwetkę. Wiadomo, im więcej widać tym lepiej, ale przyznam, że środki też mam ograniczone. Proszę o sugestie. Dodaję też fotkę jak to wygląda mniej więcej.

/edit: Zastanawiałem się też na rejestratorem do samochodu zamontowanego w oknie. Czy takie coś zda egzamin?

To teraz zobacz jaką jakość osiągnąłeś na zdjęciu 8 Megapixeli, kamery za tą kwotę którą podajesz mają jakieś 0.4 do 1.0 Mpixel (HD720p). Po protu zmniejsz w telefonie jakość do HD i zrób zdjęcie w nocy ustawiając na tryb "sport" (czyli szybka migawka), będzie wiedział jaką jakość osiągniesz stosując tego typu kamerę :)

Tak jak kolega wyżej napisał. Musiałbyś mieć kamerę nieco niżej, może dogadaj się z sąsiadami/wspólnotą, na większą inwestycję i zamontujcie kamery w najważniejszych punktach.
  • Poziom 9  
    Ze wspólnotą będziemy próbować w przyszłym tygodniu, bo będzie zebranie, ale większość ludzi to beton nie do ruszenia..
    Jaka kamera byłaby dobra? Nie zwracając uwagi na cenę, ale na stosunek cena/jakość i przy założeniu, że zawiśnie ona zaraz nad oknem na parterze (musi być zewnętrzna).
  • Poziom 13  
    Przechodziłam już przez to. Większość powie - a po co? A komu to potrzebne etc... Szczególnie gdy na klatce masz starsze osoby...
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Wiem, że spotkacie się z betonem, dlatego znajdź instalatora który podjedzie na takie zebranie i zrobi prezentację takiego rozwiązania.

To jest inwestycja, nie wydatek. Koszt odmalowania elewacji, naprawy drzwi, płotów itd. jest niekiedy wyższy niż koszt kamer (a płacą za to wszyscy we wspólnocie), nie mówiąc już o uszkodzonych samochodach. Do tego monitorowane osiedla są dużo rzadziej celem oszustów (np. "wnuczka") czy "urlopowych włamów". Taki system będzie działał prewencyjnie. A jak się jeszcze powie o bezpieczeństwie dzieci i ochronie przed dilerami i szemranym towarzystwem to dużo łatwiej przekonać większość.
    Przynajmniej tak to działa w "moich stronach" ;)

Stawiałbym na np. Samsung SNO-6011R lub SNO-6084R. Jak się rozłoży na wspólnotę to koszty nie są duże, a jakość i funkcjonalność świetna. Do tego bardzo wygodny serwis - coś co w przypadku wspólnoty jest bardzo ważne. Nic tak nie drażni sceptycznych sąsiadów, jak system który się psuje i nie działa przez 14-30 dni w oczekiwaniu na naprawę.
  • Poziom 17  
    Jeżeli dobrze to rozegrasz to starsze osoby, o których piszesz będą Twoimi sojusznikami :)

W jednej instalacji w kamienicy w centrum miasta "babcie" kupiły laptopy i teraz budynek jest lepiej obserwowany niż gdybyś miał stróża z agencji ochrony w recepcji. Wiedzą wszystko kto z kim i kiedy - a nie daj boże żeby jakiś podpity młodzian chciał nasikać na elewację :)

W innej lokalizacji "babcie" lobbowały za najdroższymi rozwiązaniami żeby wszystko było OK bo jak już wydawać wspólne pieniądze to jak najlepiej. Trzeba było tylko zrobić prezentację i pokazać na czym polegają różnice pomiędzy różnymi rozwiązaniami.

Obecnie praktycznie każdy ma komputer w domu - wrzucenie analogowego rejestratora do sieci nie jest trudne. Jednak w obecnej sytuacji szedłbym w kierunku kamer IP. Jeżeli nie ma sieci komputerowej w bloku wystarczy dobry AccesPoint i zainteresowani się podepną z komputerem, telefonem lub tabletem.
  • Poziom 9  
    Byłem dzisiaj w jednej firmie, zgodzili się zrobić prezentację na zebraniu. I okazało się, że mój stary znajomy się przebranżowił i też zajmuje się teraz monitoringiem. Mam nadzieję, że uda się coś zdziałać, bo uświadomiliście mnie, że samemu nie ma szans.
  • Poziom 13  
    Koelgo tutaj na forum przesyłał mi faja_kanzas nagrania z porównywalnego kadru ma zastosowaną kamere interneca i7-C81430-Ir 4mm i bardzo dobrze sobie radziła
  • Moderator Zabezpieczeń
    nowicjusz50 napisał:
    Koelgo tutaj na forum przesyłał mi faja_kanzas nagrania z porównywalnego kadru ma zastosowaną kamere interneca i7-C81430-Ir 4mm i bardzo dobrze sobie radziła

Z nieodpowiednim katem montażu również? Miała wbudowaną funkcję rozpoznania twarzy po nakryciu głowy?