Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

rozdzielacz dvbt na dwa obiorniki telewizyjne

blabla1971 19 Mar 2014 18:20 4749 17
 • #1
  blabla1971
  Level 9  
  Witam Mam pytanie Cy ktoś doradzi mi jak podłączyć dwa telewizory z wbudowanymi tunerami dvbt(Samsung oraz LG) Od jakiegoś czasu mam jeden podłączony i działa to bez zarzutu (wzmacniacz w antenie i zasilacz przy tv z regulacją napięcia ,taki podstawowy,nieprofesjonalny)Pokusiłem się by podłączyc do tego układu drugi odbiornik (samsung),rozdielaczem dwudrożnym pasywnym i kiedy wtykam wtyk antenowy do tegoż tv samsung) to znika sygnał w tym LG brak również w samsung i gaśnie dioda przy zasilaczu,brzmi to jak zwarcie.Dodam że taki rozielacz polecił mi gość ze sklepu z akcesoriami elektronicznymi Powiedzcie proszę co tu jest nie tak.
 • #2
  MIREK54
  Level 26  
  Rozdzielić sygnał DVBT można po separatorze napięcia (czyli po tej wtyczce z której idzie przewód do zasilacza 230V/12V i do anteny), na kablu koncentrycznym przed wtyczką jest napięcie do wzmacniacza antenowego !
  rozdzielacz dvbt na dwa obiorniki telewizyjne lub rozdzielacz dvbt na dwa obiorniki telewizyjne lub rozdzielacz dvbt na dwa obiorniki telewizyjne
 • #3
  Anonymous
  Anonymous  
 • #4
  blabla1971
  Level 9  
  Czy mógłbyś to precyzyjniej określić?Czyli co ja uzyskałem porzez wpięcie w układ tego rozdzielacza (on jest na strychu pomiędzy tv a anteną)Nie baradzo znam się na tym ale wydaje mi się że on przepuszcza napięcie na ten drugi tv i stąd może być ten problem Gdzięśna forum ,może nie tym była mowa o takim rozdzielaczu w którym jest separacja napięcia na jednym wyjściu i miałao to skutkować to normalnym odbiorem a ja mam wrażenie ,że ten który posiadam jest przystosowany do podziału napięcia ,ale takiego już po wzmocnieniu sygnału i rozdzieleniu go na odbiorniki.

  Dodano po 3 [minuty]:

  Hm, to co przedstawiłeś to wariant który miał zaistnieć pierwotnie ale facet w sklepie mówi że ten umożliwi wpięcie rozdzielacza be zbędnych kombinacji
 • #5
  Anonymous
  Anonymous  
 • #6
  blabla1971
  Level 9  
  Mam to podpięte tak jak przedstawia trzeci schemat z tym tylko że w samsungu jest zwykły wtyk antenowy I mam rozumieć że to wtyk czyni ten zamęt?
 • #7
  MIREK54
  Level 26  
  blabla1971 wrote:
  I mam rozumieć że to wtyk czyni ten zamęt?
  Tak.
  Można też kupić wtyk TV separacyjny bez zasilacza.
 • #8
  blabla1971
  Level 9  
  Ok. Sprawdzę jutro i dam znać I jeszcze jedno czy można kupić taki wtyk bez zasilacza,taki z aseparatorem?

  Dodano po 7 [minuty]:

  Korzystając z okazji zapytam jeszcze czy możliwe jest zastąpienie zasilania zasilacza które serwuje napięcie do wzmacniacza tym ,który jest w tunerze dvbt w telewizorze(opcja właczenie zasilania) antenowego


  Regulamin pkt 3.1.16 .
  3.1.16. Zabronione jest publikowanie wpisów zawierających pytanie/zgłoszenie problemu, na które udzielono już poprawnej odpowiedzi. Przed publikacją wpisu Użytkownik zobowiązany jest do sprawdzenia za pomocą wyszukiwarki Forum, czy dany problem był już poruszany.
  Regulamin pkt 3.1.17.
  [SP5ANJ]
 • #9
  MIREK54
  Level 26  
  Przeważnie jest to napięcie +5V - to jeżeli wzmacniacz jest na 12V to nie. Trzeba sprawdzić w instrukcji TV jakie jest podawane napięcie na antenę.
 • #10
  Anonymous
  Anonymous  
 • #11
  MIREK54
  Level 26  
  mihal2002 wrote:
  tylko nie w pełni będzie jego praca.

  To znaczy jaka będzie?
  mihal2002 wrote:
  Dekoder daje napięcie 5V DC

  Tutaj jest mowa o telewizorze !
 • #12
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  A może autor tematu poda pełną nazwę lub zrobi fotkę tego:
  blabla1971 wrote:
  rozdielaczem dwudrożnym pasywnym

  Bo w domysłach nas następna zima zastanie.

  A JEŚLI tylko można, to zasilacz dać PRZED rozgałęźnikiem!.
 • #13
  Anonymous
  Anonymous  
 • #14
  blabla1971
  Level 9  
  Witam Podłączyłem to jednak wg pierwszego schematu Założyłem rozdzielacz trójdrożny by móc w przyszłości podłączyć jeszcze jeden odbiornik tv.Działa bez zastrzeżeń !!! Mam jeszcze jedno pytanie czy polecilibyście mi jakiś zasilacz do tej instalacji?
 • #15
  Anonymous
  Anonymous  
 • #16
  blabla1971
  Level 9  
  Nie wiem jakim mianem go określić.W układ ten wpięty jest ten zasilacz taki powszechny schemat pierwszy przedstawiony w moim temacie) z wtyczką i wtykiem z separatorem napięcia a w antenie jest wzmacniacz antenowy.Rozgałęźnik chyba podstawowy Telmor,jedno wejscie i trzy wyjścia.
 • #17
  MIREK54
  Level 26  
  Najbardziej odpowiedni jest ten dedykowany przez producenta anteny ze wzmacniaczem.
 • #18
  blabla1971
  Level 9  
  Ok .Dziękuję z skuteczne sugestie. Pozdrawiam.