Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha tw 125 - układ zapłonowy zalany olejem

święty amator 19 Mar 2014 19:05 1659 7
  • #1 19 Mar 2014 19:05
    święty amator
    Poziom 7  

witam, mam pytanko, czy zna ktoś dobrze ten model? (yamaha tw 125) ponieważ Któregoś dnia chciałem sprawdzić układ zapłonowy, odkręciłem pokrywę układui okazało się że znajduję się tam olej- i tu ogupiałem (układ zapłonowy w oleju? nie spotkałem się nigdy z czymś takim) nie wiem jak się tam znalazł, zbladłem skręciłem jak było i jeździ do tej pory, z tym że jak się rozgrzeje to przy przyśpieszaniu zaczyna przerywać, jakby mu iskry brakowało (wymieniłem cewkę razem z przewodem WN i jest lepiej ale tylko lepiej) i jak zacznie przerywać tzreba jej popuścić gazu i dodać i pójdzie.....świece wymieniałem zmieniałem, iskrę zmniejszałem i zwiększałem i na irydowej to samo choć wydaje mi się że na irydowej daję słabszą iskrę, gdy motorek troszkę ostygnie to chwilę idzie i później znów to samo.....pomoże ktoś????

0 7
  • #2 20 Mar 2014 00:16
    paweld69
    Poziom 24  

Układ zapłonowy w oleju? Tak, wygląda że coś zaczyna się dziać z cewką zasilająca moduł (wymiana ew. przewinięcie)

0
  • #3 20 Mar 2014 10:05
    święty amator
    Poziom 7  

no właśnie też się zdziwiłem i teraz nie wiem czy to jest tak seryjnie czy ktoś przeprowadził wiejski tuning. Cewka zasilająca moduł-a powiesz mi gdzie ją znaleźć i po czym poznać? bo z tego co pamiętam to jest kilka cewek w tym układzie.......

0
  • #4 20 Mar 2014 10:10
    Zniewoleniec
    Poziom 8  

Chodzi Ci o to, ze cale kolo magnesowe itd,jest zanurzone w oleju?
    Nie masz powodow do zmartwien, bo to typowe rozwiazanie. W swojej hondzie mialem to samo. I ile sie nie myle tak jest w wielu motocyklach, poza tymi o malej pojemnosci, ktore maja pradnice i tymi, ktore nie maja calego ukladu na wale.

0
  • #5 20 Mar 2014 10:35
    święty amator
    Poziom 7  

fajnie że wszystko ok już się martwiłem że coś nie tak-Dzięki

0
  • #6 21 Mar 2014 12:46
    święty amator
    Poziom 7  

panowie a co z tą cewka? jak ją poznać? Jakiś charakterystyczny kabelek do niej prowadzi? Czy może będzie się różnić nieco od pozostałych?

0
  • #7 24 Mar 2014 00:00
    paweld69
    Poziom 24  

Jaki rok Yamahy, charakterystyczny kabelek trzeba znaleźć na schemacie ,będzie się różnić nieco od pozostałych.

0
  • #8 24 Mar 2014 19:31
    święty amator
    Poziom 7  

nie wiem dokładnie, 2002r lub 2003r

0