Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Punto I 1.1 falujące obroty - Falujący obrotomierz na rozgrzanym silniku.

jataman92 19 Mar 2014 19:14 3561 1
 • #1
  jataman92
  Level 1  
  Witam, proszę serdecznie o doradzenie czy też naprowadzenie na ewentualne problemy.

  Kiedy i jak występuje problem:
  - przy normalnej jeździe na zimnym silniku wszystko jest dobrze, po ok. 5 km trasy występuje problem skaczącej wskazówki obrotomierza oraz niemalże nieodczuwalne osłabienie pojazdu. Po przejechaniu około 5km bądź po zagrzaniu się silnika zaczynają skakać obroty i gdy nie popuszczę gazu ( nie jest wciśnięty bardzo, ograniczenie prędkości +5/10 km/h jeżdżę ) zaczyna delikatnie szarpać i występuje osłabienie silnika (nie jest bardzo aż tak odczuwalne)
  - Na LPG silnik pracuje dobrze do momentu rozgrzania się, później jazda jest niemożliwa - brak całkowicie mocy. Wciskanie pedału gazu nie zmienia prędkości pojazdu (zwalnia tak jakby pedał nie był wciskany ) Obroty skaczą na większych przedziałach, szarpanie odczuwalne już, strzelanie z odmy czy coś w tym stylu.
  - Mechanik jeżdżąc na PB dosyć żwawo ( nie oszczędzał go ) uzyskał efekty szarpania w ciągu 1 minuty od ruszenia pojazdem.

  Co zrobiono:
  - sonda lambda
  - rozrząd kompletny - był przestawiony stary o 2 zęby // po założeniu nowego przestawił się znowu o 2 zęby, założono poprawnie ponownie ale już bez przeskoku.
  - wymieniono czujnik cieczy
  - kable od świec
  - świece
  - filtr powietrza
  - map sensor
  - czujnik temperatury
  - podmieniono cewki z sprawnego samochodu

  Co sprawdzałem / dodatkowo zrobiłem:
  - diagnostyka komputera - 0 błędów, brak wpisów
  - pomiar ładowania akumulatora - w normie jak najbardziej
  - wyczyściłem z czujnik położenia wału bez demontażu

  Co chcę zrobić gdy wróci z warsztatu a nadal będzie źle działał:
  - podmiana przepustnicy na używaną sprawną + wyczyszczę ją
  - sprawdzanie każdej wtyczki czy nie ma zmian napięcia?

  Informacje:
  - instalacja gazowa 2 generacja, założona 2 tygodnie temu ( objawy te co piszę były wcześniej już i liczyłem że problem leży ze świecami czy też kablami WN i po wymianie będzie dobrze, tak niestety się nie stało )
  - na rozgrzanym/zimnym silniku stojąc na luzie brak problemów, stojąc i gazując w miejscu też brak problemów, poprawne wskazania obrotomierza.

  W Norauto wymieniono czujniki o których pisałem oraz rozrząd, całość 700 zł, stwierdzono problem z ECU i zakończono naprawę samochodu z powodu że nie naprawiają takich rzeczy.
  Zamówiłem w sieci ECU bez immo (czysty), sprawdzony pod względem błędów examinerem. Boję się że nie panowie z warsztatu oddali samochód i stwierdzili że ECU nie radzi sobie i rzekomo zawiesza się, by pozbyć się samochodu leżącego u nich (trzymali półtora tygodnia)

  Proszę serdecznie o rady, męczę się z samochodem już 2 tygodnie. Zakupiłem go niedawno i nie spodziewałem się takich wydatków jak i problemów. Dziękuję za każdą odpowiedź.
 • #2
  tzok
  Moderator of Cars
  Po pierwsze po co zakładałeś LPG do niesprawnego samochodu? Po drugie - po co wymieniasz w ciemno rzeczy? Pierwsze co bym sprawdził to klin na kole pasowym. Druga rzecz to temperatura cieczy i powietrza jaką widzi sterownik silnika. Na koniec kompresję i płyn chłodzący na obecność spalin.