Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Astra G 1.7 DTI - Olej w zbiorniczku i p造n na bagnecie

19 Mar 2014 21:12 7818 5
  • Poziom 8  
    Witam.
    Mam astre g z silnikiem 1.7 dti isuzu.
    W skr鏂ie to same problemy..

Ubywa mi ca造 czas p造n ch這dniczy - 2 razy sprawdza貫m na rozgrzanym silniku i nie wiem sk康 bo nie widac dok豉dnego wycieku tylko mokre w瞛e naprzeciwko (i te ni瞠j) zbiorniczka od wspomagania

W zbiorniczku wyr闚nawczym mia貫m olej "ko簑ch", wi璚 Wyczy軼i貫m zbiorniczek z tego szlamu (olej znik).
    A do dzi.. strzeli mi w捫 od ch這dnicy

na bagnecie mam dziwn konsystencje

Co w rodzaju oleju z p造nem, nie jest g瘰ta ale rzadka.
    Z t逝mika nie leci 瘸den dym do 4500 ty obrot闚, potem czarny.

Przypuszczam a raczej pewnie tak jest = uszkodzona uszczelka pod g這wic, ale wol zapyta (mo瞠 kto mia taki problem)?

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Trafna diagnoza z uszczelk g這wicy, gdy p造n miesza si z olejem jednocze郾ie najbardziej "豉godna" i tania w naprawie .
    Gorsza dro窺za opcja to p瘯ni璚ie g這wicy , daje podobny efekt co uszkodzona uszczelka .
    Tak czy siak "czapka w g鏎 ". b璠zie wida czy uszczelka wypalona , planowanie g這wicy i sprawdzenie szczelno軼i , wskazane .
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    1,7 Isuzu lubi造 si przegrzewa co skutkowa這 albo uszkodzeniem uszczelki albo p瘯ni璚iem g這wicy - prawda taka 瞠 ci篹ko znale潭 silnik wysokopr篹ny bez pop瘯anej g這wicy (kwestia jak bardzo). Po naprawie polecam dodatkowy obw鏚 do za陰czania wentylatora na ch這dnicy i w sytuacjach w kt鏎ych wyczujesz mo磧iwo嗆 przegrzania (korki) w陰cz wentylator wcze郾iej a problem si nie powt鏎zy. Zdaj sobie spraw 瞠 silniki projektowane s dla pracy w temperaturze 90st C ale kilka stopni w d馧 jeszcze nie zaszkodzi這, bo przecie nie zrzucisz temperatury do 50st. Natomiast zbyt wysoka temperatura ju sporo mobili uziemi豉.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Jedyne co mo瞠sz zrobi dobrego to oddaj ten samoch鏚 do kogo kto ju robi tego 1,7 dti isuzu lub 1,7 cdti 80km maj identyczne glowice. Jedno jest pewne kto kto nie rozbiera tej g這wicy lepiej 瞠by na Twojej nie eksperymentowa. Jak ju b璠ziesz robi uszczeleke koniecznie wymie uszczelniacze na OBSADACH (TULEJKACH) WTRYSKIWACZY trzeba wyprasowa je z g這wicy, one z kolei s w 95% odpowiedzialne za syf w zbiorniczku. Poczytaj, zobaczysz, przy okazji tej roboty "zabezpiecz si" 瞠by zn闚 za chwile nie zrywa g這wicy bo w tym silniku to przykra robota nie to co w popularnych tdi-kach
  • Poziom 34  
    Standart w tych autach,przerabialem setki razy.Tam jest tylko dwa problemy nie liczac UPG.
    Siec peka w szfach od wiadomosci na ten temat.
  • Poziom 8  
    Dzi瘯i panowie za info.

Jeszcze pytanie co do tego w瞛a

Czy spasuje z vectry bad corsy dti 1.7 ?
    Pytam poniewa spotka貫m si ju z takimi aukcjami (u篡wane).