Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer DEH-3730MP i zmiana podświetlenia

07 Kwi 2005 17:47 2218 2
  • Poziom 14  
    Witam serdecznie,

Planuję zakup w/w modelu radia, jednak nie podoba mi się zastosowany kolor podświetlania klawiszy (czerwony). Z dyskusji prowadzonych na tutejszym forum wiem, że w miarę często praktykuje się zmianę barwy podświetlania radioodtwarzaczy. W związku z tym mam kilka pytań dot. tego procesu:

1. czy w tym modelu (DEH-3730MP) podświetlanie realizowane jest poprzez diody LED, a jeśli tak, to czy wystarczy je wymienić na LEDy świecące w innym kolorze?
    2. czy proces wymiany diód/żarowek itp. jest ciężki lub pracochłonny (chodzi łatwość rozebrania panelu, dostępność w/w elementów i nieutrudniony montażu zamienników)?
    3. jakie sa parametry LEDów (jeśli zastosowano diody) podświetlających i z jakich zamienników korzystać (preferowany kolor zielony)?
    4. czy da się zmienić kolor podświetlania wyświetlacza w łatwy sposób i czy to ma sens (biały wyświetlacz i zielony kolor... watpię, aby to zagrało)?
    5. czy są gdzieś w sieci jakieś materiały/opracowania na temat zmiany podświetlenia, z którymi mógłbym się zapoznać? Jeśli tak, to proszę o linki (wątki forum elektrody już przejrzałem).

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
  • Spec od car audio
    załatw sobie panel od 3700 - to samo ale bursztyn.
  • Poziom 14  
    Normalnie kupiłbym DEH-3700 z zielonym podświetlaniem, ale nie podoba mi się ta grafitowa obudowa (wolę czarną, która z kolei ma czerwone podswietlanie :/ )...

Wychodzę z założenia, że panele dla obu modeli są takie same, czyli wystarczyłoby zamienić same układy elektroniczne. Tylko teraz pytanie - gdzie można kupić samodzielny panel i jakie są ich ceny w porównaniu do własnej modyfikacji? Nie wiem czy to się po prostu opłaca.

A czy mógłbyś coś napisac na temat procesu wymiany LEDów lub odpowiedzieć na moje pytania z pierwszego postu? Z góry dzięki :)