Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Einhell RT-XS 28 - Szlifierka oscylacyjna nie przenosi mocy na talerz

20 Mar 2014 11:04 6276 8
  • Level 8  
    Witam, jak w temacie, szlifierka nie przenosi mocy na talerz. Talerz sie kręci ale jak przyciśnie sie do obrabianego materiały od razu staje w miejscu, nie ma oscylacji. Rozebrałem sprzęt ale zadnych uszkodzeń nie widać. Wczesniej podczas pracy wylatywały małe aluminiowe drobinki, tylko co mogło sie ukuszyć? Znalazłem podobny temat ze szlifierka parkside ale pisali o smarowaniu itd ale tu raczej nie ma co.
    Napisałe do serwisu Einhela, można kupic cały wirnik kompletny do szlifierki za jedne 110 zł netto, a całość warta 180 zł brutto.
  • Level 38  
    Witam - Czy możesz zamieścić fotkę jednej nasadki -tę którą najczęściej używałeś ?
    Oraz fotkę elementu który jest na rysunku .

Dodano po 1 [minuty]:

Einhell RT-XS 28 - Szlifierka oscylacyjna nie przenosi mocy na talerz
  • Level 23  
    Ja miałem taki przypadek w festool-u winne było łożysko ale nie na wirniku tylko w miejscu gdzie wkręcasz talerza jest jedno jeszcze łożysko i to było zatarte po wymianie urządzenie było w pełni sprawne.
  • Level 8  
    wojtek 9007
    TAk to jest ta cześć z łozyskiem. Najczesciej używałem talerz okrągły.
    Łozysko jest tam chyba wprasowane. Podpowiedz gdzie i jak uporałeś sie z tematem wymiany łozyska.
  • Level 23  
    Łożysko zapewne dostaniesz w pierwszy lepszym sklepie z takim asortymentem chyba że jest nietypowe to poczekasz kilka dni. Ja usunąłem łożysko za pomocą ściągacza po dorobieniu elementu za który mógłbym pociągnąć co prawda z drugiej strony był otwór do wybicia lecz był zbyt wąski a łożysko było zbytnio zapieczone aby dało się to w ten sposób wyjąć.
  • Level 8  
    Jutro rozbiore po raz n-ty i spróbuje wyjąć łożysko. Rys wiele mowi, 28 wyciagnąc, nastepnie łozysko i po kłopocie.
  • Level 38  
    Napisz czy ten dysk drga tak samo jak przy kwadratowej stopie, bo widzi mi sie ze mylone sa tu typy szlifierek. Tzn. typowa szlifierka oscylacyjna z nowym typem tzw. Random orbital sander, ktora dziala tak jak tradycyjna, a roznica polega na tym ze dysk obraca sie dookola swobodnie, niedopuszczajac do robienia koleczek przez ziarna papieru sciernego.
    Przy takich szlifierkach jest to normalne ze dociskajac mocniej do materialu dysk zwalnia i w koncu staje w miejscu, ale drgania (oscylacja) pozostaja.
    Sila jaka obraca tarcze to jedynie opory lozyska i nie ma tam zadnego napedu, ani polaczenia z silnikiem.
  • Level 8  
    Saskia nie uzywałem kwadratowego talerza ale szlifierka nie przenosi zadnych drgan, tylko rotacyjny ruch. Co do docisku to szlifierka stacje pod własnym ciężarem. Kupiłem juz inna, nową, ale jakby dało sie ja ogarnąc za pare zł to byłbym radzo zadowolny. Jutro sprawdze i zaobaczymy co tu smierdzi

Po założeniu kwadratowego talerza szlifierka buczy, brak jakichkolwiek drgan.
    Łożysko wyjete, takze pozostaje tylko dobrac, zamontowac i okaze sie czy bedzie działało. Jak na razie dzieki za pomoc.