Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Sprzedam] Dysk sieciowy Lacie Ethernet Disk Mini Home (v2): 500GB, Linux, root

bolekis 20 Mar 2014 11:28 2091 0
    bolekis
    Poziom 34  
    Sprzedam dysk sieciowy, którego dotąd używałem - obudowa Lacie Ethernet Disk Mini Home z dyskiem Seagate Pipeline HD2 500GB 5900rpm
    i wgranym oprogramowaniem z Ethernet Disk Mini v2. Oprócz standardowego interfejsu WWW jest możliwość uruchomienia serwera telnet i zalogowania się na roota. SSH trzeba doinstalować lub skompilować samodzielnie.

Dysk wyposażony jest w port Ethernet 1 Gb/s, na którym transfer plików w Windows działał z prędkością 30-40 MB/s. To na standardowych ramkach Ethernetowych, można jeszcze włączyć obsługę ramek powiększonych, tzw. jumbo frames. Oprócz tego jest port USB, do którego można podłączyć dodatkowy dysk w obudowie albo kartę sieciową ale nie wiem jakie karty są obsługiwane przez kernel.

Pliki z dysku można udostępnić za pośrednictwem nastepujących usług:
    - pod Windows (Samba)
    - przez HTTP
    - przez FTP
    - przez protokół DAAP - NIE DLNA! - to protokół wspóldzielenia mediów wykorzystywany w iTunes.
    - przez usługe Bonjour - też Apple
    - Apple file server - chyba po Appletalk

Dysk można wymienić na większy tylko trzeba sklonować partycje systemowe
    z istniejącego lub przygotować od nowa (opis i soft można znaleźć w internecie).
    Sam tak robiłem, ponieważ oryginalny dysk był uszkodzony.
    Układ partycji wygląda nastepująco - system na początku a cała reszta na dane,
    myślę że z obsługą dysków do 2 GB nie powinno być żadnych problemów.

Gdyby ktoś chciał przygotować dysk od zera to trzeba będzie jeszcze samemu wgrać poprawki od producenta, serwer telnet i zmienić hasło roota, żeby mieć dostęp.

Urządzenie jest sprawne ale kilka rzeczy jest do zrobienia:
    - sprawdzenie/wymiana gniazda zasilania - wtyczka zasilająca ciężko wchodzi a kabel zasilający jest ciężki i sztywny przez co prawdopodobnie coś się obluzowało i nie można dysku uruchomić w poz. pionowej - aktualnie leży na boku i nie ma żadnego problemu ze startem i wyłączeniem.
    - z boku brak gumowych podkładek wyciszających - zostało po nich tylko miejsce.
    - trzeba ponownie naprawić skrypt synchronizacji czasu z sieci - nie działał, kiedyś poprawiłem ale chyba się nadpisało przy zmianie konfiguracji sieci a ja już zapomniałem jak to robiłem, czas można ręcznie ustawić z ekranu administracyjnego ale po każdym uruchomieniu się resetuje.

Wersja Linuxa:
    Code:

EDmini login: root

Password:

BusyBox v1.1.0 (2006.11.03-14:53+0000) Built-in shell (ash)
    Enter 'help' for a list of built-in commands.

EDmini /root #
    EDmini /root # uname -a
    Linux EDmini 2.6.12.6-arm1-lacie5a #1 Tue Oct 31 11:26:21 CET 2006 armv5tejl unknown

Log uruchomieniowy w załączniku.

Stan dysku:
    [Sprzedam] Dysk sieciowy Lacie Ethernet Disk Mini Home (v2): 500GB, Linux, root [Sprzedam] Dysk sieciowy Lacie Ethernet Disk Mini Home (v2): 500GB, Linux, root [Sprzedam] Dysk sieciowy Lacie Ethernet Disk Mini Home (v2): 500GB, Linux, root [Sprzedam] Dysk sieciowy Lacie Ethernet Disk Mini Home (v2): 500GB, Linux, root

Komplet obejmuje obudowę z dyskiem, zasilacz z kablem 230V oraz kabel LAN.
    Zasilacz jest po naprawie we wrocławskim serwisie A&D, od tego czasu działa i nikt w nim nie grzebał.
    Cena 150 zł. plus KW, we Wrocławiu możliwy odbiór osobisty.
    Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
  • HelukabelHelukabel