Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G580 - Jaki fabryczny program do recovery.

20 Mar 2014 12:32 1824 5
  • Poziom 33  
    Witam jaki jest fabryczny program do wypalenia recovery na płytach/pendrive w lapku Lenovo G580 ?
  • Poziom 10  
    OneKey Recovery. Z powodu wielkości obrazu systemu nadaje się do zapisu na zewnętrzny dysk.
  • Poziom 33  
    Ok tylko czy recovery utworzone w OneKey recovery podczas przywracania odbudowuje także ukryta partycję na dysku czy robi tylko obraz systemu ?
    Pytam, bo jestem ciekaw jak to będzie gdybym chciał puścić recovery zrobione przez OneKey recovery na nowym dysku twardym. No i czy mi wtedy przywróci system i układ partycji wraz z partycją recovery (ta ukryta) na nowym dysku.

Muszę wiedzieć na pewno, bo nie chcę się pozbyć systemu.
  • Poziom 10  
    Fabryczny program to OneKey Recovery, a inne to np.: Clonezilla, EASEUS Todo Backup. Mają opcję tworzenia kopii całych dysków, ale osobiście nie wiem jak zachowają się w przypadku ukrytych partycji systemowych (fabrycznych).
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    ValValiantThor napisał:
    Ok tylko czy recovery utworzone w OneKey recovery podczas przywracania odbudowuje także ukryta partycję na dysku czy robi tylko obraz systemu ?
    Pytam, bo jestem ciekaw jak to będzie gdybym chciał puścić recovery zrobione przez OneKey recovery na nowym dysku twardym. No i czy mi wtedy przywróci system i układ partycji wraz z partycją recovery (ta ukryta) na nowym dysku.

Muszę wiedzieć na pewno, bo nie chcę się pozbyć systemu.

Witam
    Nie robi obrazu całego dysku :!: .Jak zmienisz dysk nie utworzy ponownie ukrytej partycji :!: Robi tylko obraz systemu :cry:
    Norton Ghost zrobi Ci obraz 1 do 1
    Pozfdrawiam
  • Poziom 33  
    Ok już wszystko wiem. OneKey recovery rzeczywiście nie przywraca fabrycznej partycji odzyskiwania.

Należy wejsc w lenovo solution center i w zakładce system jest opcja "Recovery Media" po wybraniu której możemy sobie stworzyć pena do odzyskiwania systemu. Podczas tworzenia tego pena lepiej nie zapomnieć zaznaczyć opcji "kopiuj ukrytą partycje odzyskiwania" dzięki czemu na pendrive zostanie skopiowana ta ukryta partycja.
    Teraz pozostaje mi to przetestować na jakimś pustym dysku czy to działa jak należy, bo w necie jest wiele opinii, że na czystych dyskach bez zainstalowanej 8-semki to nie działa.

Po co w takim razie OneKey recovery w lapkach lenovo ? Skoro robi tylko obraz systemu.
    Już widzę ile tysięcy osób zaliczyło takie wpadki.

Edit: Przetestowałem na innym dysku i wszystko działa jak należy.