Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup kolumn głośnikowych Altus 110, 140, 200 lub 300.

cichy-1991 20 Mar 2014 14:04 2151 16
  • #1 20 Mar 2014 14:04
    cichy-1991
    Poziom 6  

Witam
    Od pewnego czasu chodzi mi po głowie kupno altusów. Słyszy się różne opinie na temat tych kolumn. Mam takie pytanie czy jest ktoś z Bydgoszczy kto jest w posiadaniu takiego sprzętu? Chętnie na własne uszy bym się przekonał jak to naprawdę gra gdyż nie miałem nigdy okazji odsłuchać muzyki na takim sprzęcie.

Mogą to być dowolne altusy 110/140/200/300 gdyż z tego co się orientuję grają wszystkie podobnie. Chętnie odsłucham dowolne z nich. Zawsze to jakieś światło na ten temat :)

Pozdrawiam
    Szymon

0 16
  • #2 20 Mar 2014 14:20
    idek24
    Poziom 28  

Jeśli jeszcze nie kupiłeś to dobrze.Idziesz w złą stronę doboru kolumn.Jednak odsłuchu jak , i upodobań nic nie zastąpi. Udaj się na odsłuch to sam się przekonasz.
    Pozdrawiam!

0
  • #3 20 Mar 2014 15:21
    k52
    Poziom 32  

Brawo, że najpierw chcesz posłuchać. Brawo, że są nasze, tylko tonsil robi świetne fiesty, pulsy, nawet maestro II, tyle że sporo ludzi na disco(sorry) wychowane, wiec altus jak znalazł.
    Zależy do czego szukasz, czego oczekujesz, jaki masz salon, czy aulę na tańce.
    Wielu myśli że ich duża wielkość to bas, a męczącą górę bierze za czystość i detaliczność grania. Większość tych osób to pewnie te które kupiły w ciemno i nigdy innych poza miniwieżą nie słuchała :cry: , bądź nie zdaje sobie sprawy z istnienia tak wielu innych marek i sklepów audio. I chyba się nie mylę bo w sklepach rzadko występują, więc kupowane w większości wysyłkowo...
    Za te spore pieniądze można kupić lepsze zachodnie nowe, albo z ekspozycji, jeszcze lepsze .

0
  • #4 20 Mar 2014 17:16
    cichy-1991
    Poziom 6  

Właśnie są przeróżne opinie i większość negatywnych jednak może te kolumny mają jakiś urok. Niemniej jednak kasa jest nie mała szczególnie jeśli miałyby to być nowe kolumny. Dlatego uważam że warto jednak posłuchać jak faktycznie grają. Stąd ten temat. Może znajdzie się jakiś właściciel altusów z Bydgoszczy :)

Właśnie co do pomieszczenia ta mam pokój mniej więcej w kwadracie o powierzchni 21m3 i wysokości pomieszczenia 3,2m.
    A słucham to gównie rocka i trochę lekkiego polskiego punk rocka

Pozdrawiam
    Szymon

0
  • #5 21 Mar 2014 09:35
    k52
    Poziom 32  

Według mnie odwrotnie np .na ceneo to jakaś zbiorowa euforia :) Według mnie do takiej muzyki są za wolne, bas nie schodzi aż tak nisko, trochę rozpulchniony i wolny (duże i ciężkie membrany). Koniecznie posłuchaj każdych kolumn przed kupnem.
    Pozdrawiam

0
  • #6 21 Mar 2014 16:47
    cichy-1991
    Poziom 6  

k52 to ja zapytam przekornie czy słuchałeś nowych altusów pod dobrym wzmacniaczem? :D

Bo ja np. nie ma w zasadzie z sprzętem grającym doświadczenia :) Muzyki słucham na komputerowym zestawie głośników w konfiguracji 2.1 firmy Modecom. O takie właśnie coś:

http://www.modecom.pl/mc-mhf60/2.1/glosniki/audio/produkty

Jeśli chodzi o jakość to powiedziałbym że dla mnie jest wystarczająca. Niestety moc zestawu RMS 60W to jednak mało. Gra to to dobrze ale jak się nie szaleje zbytnio z potencjometrem. Po prostu przy tej mocy zestaw nie wyrabia by grać głośno :)

Mnie zastanawia jedno. Tonsil nie istnieje na rynku od wczoraj i jak to sam mówisz potrafią zrobić dobre kolumny. Ciekaw jestem skoro tyle negatywnych opinii na temat nowych altusów się słyszy dlaczego nie dąży się do tego by zmienić, poprawić coś w tej konstrukcji?

Pozdrawiam

0
  • #7 21 Mar 2014 17:17
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 21 Mar 2014 18:46
    cichy-1991
    Poziom 6  

I niestety pewnie tak jest tak jak mówisz...
    Wystarczy zobaczyć trochę co się dzieje dookoła. Dużo dobrych zakładów w Polsce to już niestety tylko historia albo tak jak Tonsil ledwo żyją.

Pozdrawiam

0
  • #9 21 Mar 2014 19:04
    k52
    Poziom 32  

Słuchałem 200 na wzmaniaczu sony serii , es? Raczej mocny, choć sony to wiadomo, raczej video niż audio, osatnio:-) 75 i 110 to nie zliczę bo lata 90 to czas licznych imprez:-) czy one są złe? Cóż korektor zbėdny. Wydaje mi się że trzeba wiedzieć co się kupuje, (w co się pakuje)- wtedy ok, każdy ma inne potrzeby, zamiast pisać że są najlepsze, że bas, piękna gõra i że piękne wykonane.

Dodano po 5 [minuty]:

Aj i wbrew pozorom jest dużo polskich producentów kolumn, ( to tak dla tych co tonsila dla niby patryjotyzmu wyłącznie kupują )dobrych kolumn... tylko ceny...najlepsze z przystępnych to audio academy, jag, harpia acoustic, edyton, droższe serie stx.

0
  • #10 21 Mar 2014 19:07
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 21 Mar 2014 19:44
    cichy-1991
    Poziom 6  

Patriotyzm to swoją drogą. Fakt wyglądają nieźle- to duży plus. A brzmienie to właśnie co kto lubi :) A że opinie są przeróżne to bardzo chciałbym posłuchać jak faktycznie grają te kolumny. Nie wiem tylko czy okazja będzie. Ten mój skromny zestaw też pewnie super nie gra - w końcu to małe made in china za 400zł.
    Więc może i altusy nie grają (jak na moje potrzeby) tak kiepsko? :)

Pozdrawiam

0
  • #12 22 Mar 2014 17:07
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

k52 napisał:
    Słuchałem 200 na wzmaniaczu sony serii , es? Raczej mocny, choć sony to wiadomo, raczej video niż audio

Przeciez audio Sony ES to wysoka półka.
    Ale Sony absolutnie nie pasuje do Altusów ani żadnych innych Tonsili.
    Naprawde można kupić lepiej i w dodatku za mniej, trzeba tylko umieć szukać.

0
  • #13 22 Mar 2014 23:04
    cichy-1991
    Poziom 6  

Panowie temat się trochę rozmywa. Rozmowa rozmową. Ja może przypomnę jeszcze raz że szukam osób z Bydgoszczy i okolic posiadających kolumny Altus 110/140/200/300 gdyż jestem zainteresowany odsłuchem :)
    Jeśli znalazłby się taki użytkownik ww. kolumn i zechciał zaprosić na odsłuch byłbym bardzo wdzięczny :)

Pozdrawiam

0
  • #15 23 Mar 2014 12:54
    cichy-1991
    Poziom 6  

O to to właśnie chodziło dzięki bardzo :)
    Chętnie bym kliknął "pomógł" ale nie ma przycisku.
    Dam znać jak uda mi się umówić na odsłuch jak wrażenia :)

0
  • #16 23 Mar 2014 21:47
    LysyOsw
    Poziom 26  

Altus 110 a Altus 300 to dwie różne bajki... Nie zgodzę się z tym, że wszystkie grają podobnie :)

Pomijając to, że oba zestawy nie są specjalnie audiofilskie to konstrukcje są inne. Dużo lepszy głośnik wysokotonowy chłodzony ferrofluidem (w Altusach 300), głośnik basowy o większej średnicy membrany, cewki i większej mocy... No i do tego prawdziwe tunele bas reflex a nie jakieś "siateczki"...
    Altus 300 ma po prostu większego "kopa"... No i oczywiście wiele zależy też od tego jaki podłączony będzie wzmacniacz, jaka muzyka i z jakiego źródła, gdzie będziemy stali i w jakim dużym pomieszczeniu...
    Możesz się zrazić jeśli pójdziesz na odsłuch i usłyszysz jak grają Altusy 110 ze starą diorą w 10m^2... Ale jak usłyszysz Altusy 300 z dobrym i mocnym wzmacniaczem (minimum 80 W/8 Ohm) w większym pomieszczeniu to już będzie inna bajka...

0
  • #17 01 Kwi 2014 18:59
    cichy-1991
    Poziom 6  

Temat chwilowo nieaktualny z braku funduszy. Po prostu realizuję inny projekt remontu zabytkowego motocykla :)
    Przewiduję nieco inne rozwiązanie ale to już inny temat ;)
    Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i pomoc ;)

Pozdrawiam

0