Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP G62-a04SA - nie działa kamerka

kano1975 20 Mar 2014 14:49 2430 9
    kano1975
    Level 23  
    Witam.
    Proszę o pomoc w rozwiązaniu następującego problemu:
    Posiadam laptop HP G62-a04SA, w którym zainstalowałem system Windows 7 HP x86.
    Po doinstalowaniu sterowników w manager urządzeń wszystkie urządzenia są ok i nie ma żadnych znaków zapytania itp.
    Kamerka w manager urządzeń wygląda na zainstalowaną poprawnie również - jest oznaczona jako Lenovo EasyCamera, we Właściwościach mam:

HP G62-a04SA - nie działa kamerka HP G62-a04SA - nie działa kamerka HP G62-a04SA - nie działa kamerka

Po zainstalowaniu najnowszego Skype niestety nie wyświetla mi obrazu z kamerki a jedynie "kręci się kółeczko" (jak na obrazku):

HP G62-a04SA - nie działa kamerka

Czy ktoś może mi pomóc w tym temacie?
    Czy jakieś sterowniki należy doinstalować?

PS. Chyba to wina software, stąd umieszczam w tym dziale swoje zapytanie.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
    Karol
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    kano1975
    Level 23  
    System był "padnięty" stąd musiałem od nowa postawić więc nie wiem.
    Po włączeniu tych ustawień w Skype zapala się dioda przy kamerce tak, jakby się włączyła ale niestety obrazu brak jedynie to co na zrzucie ekranu.

Karol
    kano1975
    Level 23  
    Internet 10 mega także wystarczy :)
    Odinstalowałem wcześniej już kamerkę, po restarcie systemu Win sam zainstalował stery ponownie i jest nadal to samo.
    Nie mogę odnaleźć nawet oficjalnego supportu HP ze sterami do tego laptopa w necie!

Karol
    kano1975
    Level 23  
    O dzięki za podpowiedź!
    Czy instalacja tego Cyberlink rozwiąże mój problem?

Karol
    kano1975
    Level 23  
    Niestety, instalacja Cyberlink nie przyniosła rezultatu i rozwiązania problemu - nadal nie działa.

Co mogę zrobić?

Karol
    kano1975
    Level 23  
    Witam.

Udało się uruchomić kamerkę a mianowicie przeinstalowałem system i zostawiłem standardowe sterowniki zainstalowane przez Windows podczas instalacji - w manager urządzeń kamerka występuje jako HP Webcam-101 i taką należy pozostawić.

Przy próbie aktualizacji sterów Windows odnajduje sterowniki w necie ale instaluje kamerkę jako Lenovo EasyCamera i przez tę zmianę niepoprawnie zaczyna działać kamera!

Należy zatem pozostawić oryginalne stery HP Webcam-101.

Zamykam zatem temat i dziękuję za zainteresowanie!

Pozdrawiam
    Karol