Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP G62-a04SA - nie działa kamerka

20 Mar 2014 14:49 2253 9
  • Poziom 23  
    Witam.
    Proszę o pomoc w rozwiązaniu następującego problemu:
    Posiadam laptop HP G62-a04SA, w którym zainstalowałem system Windows 7 HP x86.
    Po doinstalowaniu sterowników w manager urządzeń wszystkie urządzenia są ok i nie ma żadnych znaków zapytania itp.
    Kamerka w manager urządzeń wygląda na zainstalowaną poprawnie również - jest oznaczona jako Lenovo EasyCamera, we Właściwościach mam:

HP G62-a04SA - nie działa kamerka HP G62-a04SA - nie działa kamerka HP G62-a04SA - nie działa kamerka

Po zainstalowaniu najnowszego Skype niestety nie wyświetla mi obrazu z kamerki a jedynie "kręci się kółeczko" (jak na obrazku):

HP G62-a04SA - nie działa kamerka

Czy ktoś może mi pomóc w tym temacie?
    Czy jakieś sterowniki należy doinstalować?

PS. Chyba to wina software, stąd umieszczam w tym dziale swoje zapytanie.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
    Karol
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 30  
    A wcześniej ci działała jaki system miałeś wcześniej?
  • Poziom 23  
    System był "padnięty" stąd musiałem od nowa postawić więc nie wiem.
    Po włączeniu tych ustawień w Skype zapala się dioda przy kamerce tak, jakby się włączyła ale niestety obrazu brak jedynie to co na zrzucie ekranu.

Karol
  • Poziom 30  
    Może coś w ustawieniach kamerki źle masz?możne słaby internet?spróbuj jeszcze raz zainstalować sterownik od tej kamerki.
  • Poziom 23  
    Internet 10 mega także wystarczy :)
    Odinstalowałem wcześniej już kamerkę, po restarcie systemu Win sam zainstalował stery ponownie i jest nadal to samo.
    Nie mogę odnaleźć nawet oficjalnego supportu HP ze sterami do tego laptopa w necie!

Karol
  • Poziom 23  
    O dzięki za podpowiedź!
    Czy instalacja tego Cyberlink rozwiąże mój problem?

Karol
  • Poziom 23  
    Niestety, instalacja Cyberlink nie przyniosła rezultatu i rozwiązania problemu - nadal nie działa.

Co mogę zrobić?

Karol
  • Poziom 23  
    Witam.

Udało się uruchomić kamerkę a mianowicie przeinstalowałem system i zostawiłem standardowe sterowniki zainstalowane przez Windows podczas instalacji - w manager urządzeń kamerka występuje jako HP Webcam-101 i taką należy pozostawić.

Przy próbie aktualizacji sterów Windows odnajduje sterowniki w necie ale instaluje kamerkę jako Lenovo EasyCamera i przez tę zmianę niepoprawnie zaczyna działać kamera!

Należy zatem pozostawić oryginalne stery HP Webcam-101.

Zamykam zatem temat i dziękuję za zainteresowanie!

Pozdrawiam
    Karol