Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RICOH - Skanowanie windows 8 - Poszukuję najnowszych software

20 Mar 2014 17:53 2664 8
 • Poziom 10  
  Witam. Potrzebuje najnowszych software do najpopularniejszych urządzeń bym mógł skanować do folderu w systemie operacyjnym Windows 8.
  np:
  MP2000
  MPC2500
  MP3045
  itp.

  Byłbym wdzięczny.
  jeżeli ktoś posiada bazę takowych plików również prosiłbym o namiar. Jest mi to bardzo potrzebne do pracy.

  dzisiaj przez półtorej godziny walczyłem ze skanowaniem MPC2500 do Windows 8 i zakończyło się to niepowodzeniem.
 • Poziom 26  
  Niestety nie poskanujesz sobie do folderu w Win8 na maszynach, które wymieniłeś. Ricoh oficjalnie przyznaje, że jest z tym problem. Z tego co zdążyłem się zorientować, to możliwe wyłącznie na najnowszych seriach urządzeń, z najnowszym możliwym firmware. Mówimy tu przekroju maszyn wypuszczonych w ciągu ostatniego roku/dwóch, nie starszych. Ricoh na szybko wypuszcza nowy fw dla najnowszych maszyn najpierw, dla ciut starszych jest to w planie. O MP2000 itp zapomnij...
 • Specjalista - kserokopiarki
  Akurat MP2000 na pewno działa pod ósemką wystarczy zaktualizować NIB do wersji 6.19
 • Specjalista - kserokopiarki
  Oczywiście, że po smb.
 • Poziom 10  
  Najbardziej mi zależy na możliwości skanowania na Win 8 przez SMB na maszynie MPC2500 .
  Musze jakoś to zrobić. Z tego co mi się wydaje to gdzieś tu widziałem wątek że ktoś to zrobił ale nie było opisane jak.

  A jest jakaś tania alternatywa jak to zrobic?

  Poprzez jakieś programy udające ftp da radę skanować do win 8?
 • Poziom 8  
  Od Win7 (w sumie od Visty) rozpoczął się problem z nieco starszymi maszynami z pojmowaniem metod autoryzacji. Mechanizmy autoryzacji kopiarek są inaczej odczytywane przez te systemy niż jakby komputer-komputer. Miewałem tak, że z kompa na komp można było przesyłać pliki, kasować zdalnie. Podniesienie firmware karty sieciowej w kopiarce jak to proponuje kolega pomagało przy jeszcze starszych kopiarkach i Win7. Wszytko modelowo udostępnione. Z kompa szło, z kopiarki nie. Upgrade firmware i od strzału. Na tą chwilę to proponuję wyłączyć w 8 wszelkie blokady - firewall, antywirusy (część z nich blokowała ruch nawet w XP) i spróbować zeskanować do domyślnie udostępnianych przez Win katalogów. Prawa do folderów też mogą utrudniać sprawę. Od 7 była konieczność logowanie się do zasobu na użytkownika, który miał założone hasło. Po prostu autoryzacja na użytkownika bez hasła nie idzie. Na XP wystarczał użytkownik z pustym hasłem.
  Jak masz dostęp do firmware do MPC to zacząłbym od jego podniesienia dla NIC. Pewność, że nic więcej nie można zrobić ze kopiarką i trzeba szukać problemów w samej autoryzacji. Oczywiście zakładam, że z komputer na komputer jest dostęp.
 • Poziom 11  
  Przy win7 wymagane jest hasło tylko w przypadku wersji 64-bit, 32-bit chodzą bez problemu bez hasła. Problem przy 7-ce pojawiał się w przypadku urządzeń obsługiwanych jeszcze przez scanrouter (czyli serie 10xx i starsze A4).
 • Poziom 17  
  Panowie, wszystkie wymienione maszyny bezproblemowo działają u klientów, nie mam pojecia o jakim problemie mówicie, firmware + ustawienia na kompie klienta i wszystko działa, nie zdarzylo mi sie aby nie skanowało po SMB. Jak kolega wyżej wspomniał wiekowe urzadzenia działające na scanrouterze nie współpracują aczkolwiek z wersją ze hasło jest wymagane przy 7 64bit to sie nie zgodze :)