Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Axesstel MVH650 - Czy warto kupić? jak nie to co?

Basel04 29 Nov 2014 21:40 71334 452
Helukabel
    dana345
    Level 9  
    Jutro spróbuję przetestować PLAY na nowej karcie SIM, dzięki za podpowiedź , a jak z tą anteną zewnętrzną - jakaś konkretna ?
  • Helukabel
    matek451
    Level 43  
    Do B-593s-22 sprawdzona i polecana http://www.cybertech.com.pl/p112,antena-dualna-lte-4g-15dbi-mimo-do-huawei-b593.html. Kabel max 10m. takim kablem jej realny zysk to około 10-dBi. Poprawisz sygnał LTE w Play do poziomu około -57dBm.
    erph
    Level 2  
    Hej. Z wielkim zainteresowaniem "wchłonąłem" ten wątek. Kawał dobrej roboty matek451! Szacunek.
    Proszę o radę. Który operator "wyda" lepszy internet w mojej lokalizacji: 53.646342 20.934641?
    Moja sytuacja z internetem: wymówiona umowa w Orange z CDMA MV610VR - dwa lata temu, gdy zawierałem umowę tylko to tutaj chodziło. Więc jest szansa na negocjacje z DUK w Orange.
    Kilka dni temu próbowałem z tmobile - urządzenie Alcatel One Touch W800Z. Odczuwalnie lepiej niż CDMA, bo nawet łapał HSPA+DC, ale bez rewelacji, słaby zasięg urządzenia - w porywach 3 kreski, czasem 1, słowem brak stabilności . Teren jest trudny i daleko do BTS-ów (najbliższy chyba w Szczytnie tmobile UMTS), więc pewnie jedynym rozsądnym wyjściem będzie któryś z proponowanych przez Ciebie routerów z anteną kierunkową. Ale orange, tmobile, czy moze play? Nie wiem. Doradź, co działać?
    matek451
    Level 43  
    Masz zasięg wszystkich operatorów. Zacznijmy od Play. Ma najlepszą oferte internetu bez limitu za rozsądną kasę . Zarówno na 3G i LTE. Od dziś nawet w ofercie na kartę http://www.telepolis.pl/wiadomosci/nowy-play-internet-na-karte,2,3,32171.html. Właściwie miazdzy konkurencje. Opłacalne jedynie oferty bez sprzętu, w Play jest za drogi. Lepiej kupić samemu. Zasięg 3G zapewnia u ciebie BTS UMTS900 w Szczytnie,Konopnickiej 72. Do korzystania potrzebny modem/ router z UMTS900 i HSPA+ oraz antena na 900MHz. Polecana ATK-20. Nastepnie Plus/Cp , zasięg tylko 3g realizowany przez sieć UMTS900 Aero2. Najblizsze BTS-y w Szczytnie i Dźwierzutach. Sprzęt jak do Play. W Plusie warto brać ze sprzętem, router B-593s-22. Oferta słaba tylko z limitem dziennym i nocnym. Opłacalna dla właścicieli tel. w Plusie lub TV Sat w Polsacie-program SmartDom. I na koniec T-mobile i Orange. Zasięg zapewnia wspólna sieć NetWorks. najbliższy BTS pracuje w Trelkowie. Na nim UMTS900 z HSPA+ oraz UMTS2100 z HSPA+DC. Do korzystania potrzebny sprzęt z ich obsługą oraz odpowiednio antena na 900MHz lub 2100MHz jesli zechcesz korzystać z DC. biorąc pod uwagę wypowiedzenie w Orange i mozliwość kontaktu z DUK lepiej negocjować w Orange nową ofertę. Do ugrania 30% rabatu na abonament plus 40% większy limit niz w ofertach standardowych w umowie na 2 lata ze sprzętem. A ze sprzętu jedynie router ZTE MF283+ za ceny jak na stronie. Żaden inny nie wart zainteresowania. Broń Boże MVH650. Ewentualnie oferta bez sprzętu z rabatem 50% i +405 większy limit. Dobrze byłoby dysponować ATK-20 i zrobić testy wszystkich operatorów. Np. biorąc na 7-dniowe testy internet w Plusie z B-593s-22. do tego startery. T-mobile słaba oferta, drogo a ze sprzętu warto brać jedynie B-593s-12. jakieś Alcatele i inne wynalazki omijać z daleka.
    seila
    Level 9  
    Matek, pomocy. Lokalizacja: 53,45' 33'', 22 01'55''. Miejscowość Gorzekały, maszt T-Mob (ID 24578) najbliżej, inne w okolicy, ale do tej pory w temacie netu domowego działało tylko CDMA w Orange. Ostatnio działa coraz gorzej. Kończy mi się umowa, warunki proponują złodziejskie i oczywiście chętnie wpakują mi na 2 lata MV650 (ale do testów nie dadzą:). Twierdzą też, że u mnie żadne 3G orange'owe nie zadziała. Korci mnie spróbować T-Mob, ale u nich dostać coś do testów też trudno, aczkolwiek pewnie się uda. Jeżeli masz pomysł na operatora i sprzęt, to bardzo będę wdzięczna.
  • Helukabel
    matek451
    Level 43  
    Jak zawsze opowiadają ludziom jakieś bzdury aby wcisnąć to g.... Złóż wypowiedzenie tego CDMA. Masz do wyboru migrację na FreeNet z 3Gi i CDMA lub zmianę operatora. Jeśli zostaniesz z Orange to negocjuj z DUK ofertę z MF283+ na dwa lata. Rabat na abonament 30% i limit większy o 40%. Bez sprzętu odpowiednio 50% rabatu plus 40%większy limit. jak sie nie zgodzą to bay bay. Zasięg 3g masz z sieci NetWorks( Orange i T-Mobile).najblizsze BTS-y UMTS900 to Wierzbiny i Strzelniki. Z tych samych BTS-ów T-Mobile. masz tez zasięg 3G w Plusie/CP z BTS-a UMTS900 Aero2 z Bemowa Piskiego. Do korzystania z UMTS900 wszystkich operatorów potrzebujesz anteny na 900MHz http://www.cybertech.com.pl/k8,anteny-lte-umts-gsm-anteny-hspa-2g-gsm-900mhz.html Weź na testy B-593s-22 z Plusa, można spróbować na nim wszystkich operatorów. Antenę i konektor http://www.cybertech.com.pl/p33,konektor-do-m...w-huawei-b593-b683-b260a-b970-wtyk-fme-m.html można kupić i oddać jeśli coś nie wypali.
    seila
    Level 9  
    Wielkie dzięki. Mam już Free Net, zapytam jutro w DUK o to MF283. 3G w Plusie nawet na telefonie mi się nie pojawia, więc jest teoretyczny. [Ale testy wykonam, czemu nie.] W telefonie jest 3G Orange. Znajomy przyjechał i miał kartę TMob w tablecie - to chodziło jak burza. Mieszkam na poligonie więc i tak są zakłócenia, których się nie da przeskoczyć, ale jakakolwiek poprawa będzie skokiem cywilizacyjnym. Raz jeszcze dzięki, będę działać, zobaczę co ugram.
    seila
    Level 9  
    Tak myślałam. Dzięki. Jutro działam dalej.
    seila
    Level 9  
    Aktualizacja, czyli mieszkając w lesie zapomnij o internecie:) Orange proponuje za CDMA 10 zł drożej i 5 GB mniej niż było (czyli 49,90 za 24 GB). Na próbę modemu 3G nie chcieli dać "bo nie zadziała". Plus też nie chciał. Miły pan dodał, że CDMA już nie sprzedają. Play pokazuje "brak usługi" (59,90 za 25GB). Od środy czekam na kuriera z T-Mob (59,90 za 30GB). Jeżeli zadziała - modem i net na kartę chyba będzie najlepszym rozwiązaniem. Jaki modem/router radzicie? Potrzebuję podzielić sygnał na max 4 stanowiska, opcji 4G / LTE nie ma, powinien obsługiwać stabilnie 3G, będzie antena zewnętrzna.
    matek451
    Level 43  
    W Orange wbrew temu co napisałem prowadziłeś niepotrzebne i puste rozmowy z konsultantami lub BOK zamiast złożyć wypowiedzenie i negocjować z DUK.Otrzymałeś standardowa propozycję przedłużenia i po prostu cię olali skoro nie zagroziłeś odejściem do konkurencji. To poważny błąd z twojej strony. Zasięg 3G wg ich mapy jest w twojej miejscowości, oczywiście na UMTS900 i przy zastosowaniu anteny zew. na 900MHz. Co to znaczy nie chcieli dać? to ich psi obowiązek, zarówno w Orange jaki Plusie. Jest taka opcja w regulaminie i nie maja prawa odmówić. Prowadzisz jakieś dziwne rozmowy z konsultantami.
    tunio!
    Level 8  
    Witam wszystkich. Proszę o pomoc, od kilku dni mam problem z prędkością orange free net prędkość spadła z 1,2 mb do 150-250 kb.W mojej miejscowości - Darów leśniczówka mam możliwość odbioru tylko CDMA, jak do tej pory w miarę działało, jednak teraz po tzw.pracach modernizacyjnych, które miały być tego przyczyną ,jak mi wyjaśniono w bok sytuacja się niezmieniła. Poprawa miało to nastąpić 11.12.14r. Umowę mam zawartą od 03.13r na dwa lata z rabatem 50%(stary ruter mv410 - sprawny) i 40% więcej limit danych -21GB.
    seila
    Level 9  
    Zgłaszaj reklamacje przez BOK pisemnie mailem i przez infolinię. Ja miałam tak samo w zeszłym roku - po miesiącu uznali że to ich wina i dostałam dodatkowy rabat na abonament. W reklamacji pisałam o stratach jakie ponoszę z tytułu braku dostępu do sieci czyli niedotrzymania przez nich umowy. Napisałam ze 3 takie pisma, liczby zgłoszeń nie pamiętam. Mam wrażenie, że CDMA to dla nich kula u nogi. A w niektórych leśniczówkach nie ma szans na nic innego - do niedawna u mnie też tak było.
    irekk504
    Level 9  
    Witam wszystkich serdecznie. Za 3 miesiące kończy mi się umowa. Internet orange freedom pro + axesstel mv411. prędkość średnia około 2mb/s. Jestem z Suchowoli koło Zamościa woj. lubelskie. Doradzi mi ktoś co robić? Z góry dziękuję za pomoc.
    matek451
    Level 43  
    Zacznij od złożenia wypowiedzenia obecnej oferty w salonie i poproś o kontakt z działem utrzymania klienta Orange. Możesz migrować na FreeNet na nowych warunkach. Negocjuj limit o 40% większy od standardowego z rabatem 30% na abonament w umowie ze sprzętem na 2 lata lub 50% w umowie bez sprzętu na dwa lata. Ze sprzętu jedynie router ZTE MF283+ jest godny uwagi , w zależności od wybranego limitu dostępny za 1 lub 39 zł. Zasięg 3G w Orange masz z sieci NetWorks. Najbliższe BTS-y UMTS900 i UMTS2100 w Grabniku Dolnym i Feliksówce. W zależności od anteny możesz korzystać z HSPA+DC do 43,2Mb/s z UMTS21009 antena kierunkowa na 2100MHz) lub z HSPA+ do 21,6Mb/s na UMTS900( antena kierunkowa na 900MHz). Z tych samych BTS-ów korzysta też T-Mobile. zasięg w Plusie zapewnia BTS UMTS900 Aero2 w Feliksówce. Najgorszy zasięg ma Play, jesteś na granicy zasięgu UMTS900 z Zamościa lub Tarnawatki. Oferta Play bez sprzętu jest najlepsza ale z zasięgiem mogą być problemy.
    irekk504
    Level 9  
    już wiem wszystko. dzięki za odpowiedź.
    seila
    Level 9  
    Sukces! Udało się podłączyć T-Mob 3G, bez anteny zewnętrznej, na jedynym urządzeniu jakie dają do testów Huawei E5377T - śmiga dużo szybciej niż CDMA z którym się rozstałam bez żalu. Teraz tylko znaleźć dobry router i już. Matek, dzięki za poradę i mobilizację do ucieczki z Orange.
    User removed account
    User removed account  
    matek451
    Level 43  
    Robią cię w niezłego wała. Doją cię od lat dając 8GB za 50 zł i dalej zamierzają . Dają ci standardową umowę przedłuzeniową czyli 20GB+20% czyli 24 GB, bez rabatu, na dodatek złom MVH650 nic nie wart .Oczywiście, że składaj wypowiedzenie i to już. W salonie gdzie złożysz wypowiedzenie poproś o kontakt z Działem utrzymania klienta. twoje warunki to limit większy o 40% czyli np 28GB z rabatem 30% , czyli za 34,93 zł +2,99 za noce bez limitu. Do tego MF283+ za 69 zł. Ewentualnie 42 GB za 41.97 i MF283+ za 39 zł. Inny sprzęt cię nie interesuje. Oferta bez sprzętu z kolei z limitem +40% i rabatem 50%. Np. za 29,95 , 84GB. A tak ogólnie to niepoważny operator, oferuje stary złom jakim jest MVH650 klientowi, który jest w zasięgu LTE Orange. BTS LTE1800 Orange w Lgocie Murowanej-Wzgórze Biała. Dlatego ja bym im podziękował, za takie traktowanie i wciskanie kitu. W swojej lokalizacji masz nielimitowany internet na 3G i LTE w Play. U tego operatora nie opłaca się brać oferty ze sprzętem tylko SIM. Bez limitu jest nawet internet na kartę. W Lgocie Murowanej BTS-y UMTS900 i LTE1800Play.
    User removed account
    User removed account  
    maciekst0
    Level 9  
    Uprzejmie proszę Państwa o poradę, mieszkam w miejscowosci Niebo w swietokrzyskim, nie wiem jaki zestaw do internetu kupić, czy modem Huawei B-593s-22 plus anten . http://www.cybertech.com.pl/p89,antena-atk-10-13-5dbi-kabel-fme-z.html
    Dadzą rade?
    Ewentualnie mam Samsunga sgs3 do którego od tylu podlaczam zwykłą antenę i telefon zaczyna łapać ze dwie kreski zasiegu. Czy jakpodlacze antenę z linku to internet przez tel będzie mi działal lepiej. Czy koniecznie trzeba kupić modem?
    Pozdrawiam
    matek451
    Level 43  
    W swojej lokalizacji możesz korzystać tylko z UMTS900 wszystkich operatorów. Zakup B-593s-22 zbędny. Wystarczy kupić router z obsługą UMTS900 i HSPA+ czyli B-683 i do tego antenę na 900MHz. Osobiście ze względu na teren leśny wybrałbym ATK-20.Pomysł z SGS3 jako router nie najlepszy.
    gregoryr
    Level 10  
    Witam,
    również kończy mi się umowa w Orange CDMA obecnie axesstel 610RX - działa bardzo słabo.
    Z tego co się orientuję w mojej lokalizacji nie ma innej możliwości niż CDMA:
    Grabowiec gm. Rzeczniów pow. Lipski
    GPS: 51.102552 21.388879 ⇔ 51º06'09.19'' N 21º23'19.96'' E
    Orange proponuje mi:
    49zł router Axesstel 650 za 1zł, antena zewnętrzna Free Dom CDMA 8/450MHz za 99zł umowa na 24m-ce
    To już 3 przedłużenie umowy więc 6 lat za nami.
    Czy ktoś mógł by mi podpowiedzieć inne rozwiązanie.
    Dodam iż zasięg GSM jest bardzo bardzo słaby - internet w telefonie nie funkcjonuje wogóle, prawdopodobnie nie ma 3G.
    email: gregoryr(malpa)wp.pl
    Pozdrawiam
    Grzegorz
    seila
    Level 9  
    Pomimo wypowiedzenia umowy tuż przed jej końcem, Orange nie odpuszcza i od miesiąca dzwoni do mnie z różnymi propozycjami :) Przy okazji pani z biura utrzymania klienta przyznała, że Orange wycofuje się z CDMA, o czym oczywiście nikt nigdzie oficjalnie nie wspomina.
    matek451
    Level 43  
    Kolejny klient nabijany w butelkę przez konsultantów Orange. 7 stron postów na ten temat i jak kulą w płot. Podane jak na tacy co zrobić. Przede wszystkim zero rozmów w salonie i BOK na temat oferty. Salon to miejsce gdzie składa się wypowiedzenie i żąda kontaktu z DUK Orange . Co jest do wynegocjowania i za ile oraz jaki sprzęt pisane wielokrotnie. Dałeś sobie wmówić, że nie masz zasięgu 3G w Orange a to wierutne kłamstwo. Mamią cię śmieciem zwanym MVH650 , do tego sprzedają ci słabą antenę do CDMA za duża kasę. Nic tylko podpisywać cyrograf na kolejne dwa lata, wszak doją cię już od sześciu. Ochłoń, zacznij myśleć. Zero sentymentów, składaj wypowiedzenie. Albo dają to co chcesz albo do widzenia. W Orange i T-Mobile zasięg u ciebie zapewnia sieć NeTworks. Najbliższy BTS UMTS2100 z HSPA+DC i UMTS900 z HSPA+ w Siennie. Aby korzystać potrzebny odpowiedni sprzęt i antena na 900MHz lub 2100MHz jeśli chcesz skorzystać z HSPA+DC do 43,2 Mb/s. W T-mobile obecni klienci mają zniżkę 50% na internet. Masz też słaby zasięg 3G w Play na UMTS900 z Iłży. Jeśli chodzi o Plus/CP to możesz korzystać z 3G . Najbliższy BTS UMTS900 Aero2 w Siennie. Tak jak napisał poprzednik CDMA to już trup. Za wszelką cenę pozbywają się MVH650. Utylizacja elektrośmieci przecież kosztuje.
    gregoryr
    Level 10  
    MATEK451 z ca/ym szacunkiem dla Ciebie ale to nie orange powiedziało mi ze nie mam 3G. Wiem to z wlasnej praktyki: telefon w tmobile ledwo łapie zasieg do wyslania sms w orange podobnie o internecie w telefonie zapomnij, poza tym pożyczyłem huawei e5220 i ledwo łapie 2g na którym ciezko strone otworzyc w orange. Wiec jakie mam rozwiazanie i co mam probowac negocjowac bo jestem zielony?
    matek451
    Level 43  
    Testy na E-5220 wykonane w domu czy na zewnątrz, wymuszone tylko 3G? Wg mapy do BTS-a Sienno, Cmentarna 18 masz około 7 km i kawałek lasu, jak daleko w rzeczywistości? Wymuszając 3G na routerze warto sprawdzić w terenie dokąd sięga zasięg 3G . W tym celu zbliżaj się do BTS-a. Podobny test wykonaj na karcie internetowej pre-paid Plusa. W twojej lokalizacji wymagana jest antena na 900MHz aby korzystać z internetu 3G. No i oczywiście router/modem z UMTS900. Z CDMA zawsze możesz korzystać dalej na MV610. Zasięg z BTS-a CDMA450 Orange w Jedlance Starej, około 15 km od ciebie. Używałeś dotąd bez anteny na 450MHz? W technologii CDMA na MVH650 nie będzie lepiej a na 3G ten router ma słaby , wolny modem. To archaiczny sprzęt, podobny do MV610 tylko posiada jeszcze 3G, Orange ma zapasy to upłynnia.Niewiele wart, bez przyszłości. W ofercie Orange jest nowoczesny sprzęt nawet za 1 zł. Np. MF283+ wart 450 -500 zł. Jeśli masz dostęp do tego MiFi to zrób dokładne testy Orange i Plusa w swojej okolicy. To jedyny sposób aby przekonac sie jak działa 3G tych operatorów. Zasięg T-mobile taki sam jak w Orange.
    KKD
    Level 2  
    Witam. Również proszę o poradę zakupu internetu mobilnego. Miejscowość Czarlina (gmina Kościerzyna). Chodzi o nową umowę. Czy jest szansa na uzyskanie czegoś więcej niż tylko CDMA proponowane w Orange? I ewentualnie jaki zestaw byłby najkorzystniejszy do swobodnego korzystania z internetu?
    sosen86
    Level 13  
    U Ciebie powinien być dostępny zasięg 3G (UMTS 900). Warto przed zakupem przetestować działanie internetu na starterze w ofercie na kartę wykorzystując smartfona, jako router.
    KKD
    Level 2  
    Na wykupionym pakiecie internetowym w ofercie na orange kartę wskazuje 3G lub w porywach łapie UMTS HSPA. Jako router posłużył tel SE J20 Hazel. Czy warto zainteresować się w takim razie tym routerem ZTE MF283+ z oferty orange, czy lepiej osobno zakupić router B593s-22 i ofertę bez sprzętu? Chodzi mi głównie o jakość odbioru, i to żebym nie musiał dokupywać anteny zewnętrznej.