Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Axesstel MVH650 - Czy warto kupić? jak nie to co?

Basel04 11 Paź 2015 13:16 68181 452
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet
    @pikacz19 w twojej lokalizacji zasięg 3G masz z sieci NetWorks. Najbliższy BTS UMTS900 w Rutkach Nowych 11. Inne to Kalinowo i Dowspuda, tutaj działa UMTS900 oraz UMTS2100 z HSPA+DC. Na UMTS2100 z DC i anteną na 2100MHz jest szansa na lepsze osiągi ale gwarancji nie ma. Oczywiście potrzebny router z obsługą HSPA+DC a nie ten szmelc MVH-650. No i antena panelowa na 2100MHz o dużym zysku. Na UMTS900 z anteną na 900MHz zasięg pewniejszy ale prędkości mniejsze. Na dodatek MVH-650 działa tylko na HSPA do 14,4Mb/s. Najbliższy BTS LTE1800 Orange w Augustowie, nie masz szans na LTE, antena Dual LTE 1800MHz zbędna.
    pikacz19
    Poziom 2  
    Wiec zestaw typu HUAWEI B315 + Antena HSPA+/3G/UMTS/HSDPA 17dBi 1900-2100 to najlepsze rozwiązanie ? ewentualnie Antena ATK-20 16,5dBi pod 900. Jeśli mógłbyś mi jeszcze wytłumaczyć czym się głównie różni pasmo nadawania 900 i 2100 stabilniejsze łącze mniejsze opóźnienia ? gdyż aktualne opóźnienia na cdma po 120-180ms(nie licząc skoków) to tragedia.
    matek451
    Na UMTS900 większy jest zasięg ale pojemność sieci mniejsza. Na dodatek Orange i T-mobile korzystają ze wspólnego pasma stąd BTS-y bywają przeciążone a prędkości mniejsze i ping większy. Na UMTS2100 zasięg mniejszy ale większa pojemność . Na dodatek używane są dwie nośne -DC i Orange i T-Mobile używają własne pasma( infrastruktura radiowa wspólna). Dlatego prędkości są dużo większe a ping niższy. Najlepiej zrobić testy w pobliżu BTS-ów , zarówno UMTS900 jak i UMTS2100 i zobaczyć jak jest w rzeczywistości. Do testów użyj telefonu z DC i jakiegoś programu np. Network Signal Info. Tak jak pisałem na UMTS900 nie powinno być problemów z połączeniem i stabilnością na antenie 900MHz. Wybór anteny właściwy. Gorzej z UMTS2100 nawet na antenie 2100MHz ale bez testów się nie przekonasz.
    ka.ma
    Poziom 2  
    Witam,
    Przypadkowo trafiłam na to forum, ponieważ szukam pomocy w kwestii internetu i routera. Znawco tematu, matek451- pomożesz?. Dodam, że jestem laikiem w tych sprawach, przez co moje pytania mogą wydawać się śmieszne.

Z braku innych nam znanych możliwości, moja mama korzystała kilka lat z internetu cdma w orange. Do internetu dokupiliśmy na własny koszt router MV610R. Mama zachęcona nową ofertą zrezygnowała z tamtego internetu i we wrześniu podpisała umowę chyba na 2 lata na orange FreeNet. Otrzymała router Axesstel MVH650. Dodam, że w jej lokalizacji nie ma rewelacyjnego zasięgu (wieś Wólka Kokosia, gm. Dobre, pow. miński). Zasięg 4G czasem jest na zewnątrz, ale pojawia się na chwilę i przeskakuje na inne łącza. Nie wiem czemu po zmianie routera pogorszyła się jakość internetu, która to wcześniej też nie była rewelacyjna. Poziom przeglądanie stron internetowych jest ok, ale już obejrzenie 1,5 minutowego filmu na youtubie się tnie, skype działa- czasem się zacina. Konsultant doradził, by na własny koszt dokupić antenę zewnętrzną i ewentualnie zmienić router. Nie podał konkretnych modeli. Wiem, że pod koniec listopada Orange ma postawić nadajnik 3G w miejscowości Dobre (3 km dalej w linii prostej).
    Czy zakup innego routera lub anteny poprawiłby faktycznie jakość internetu? Czy zamontowanie takiej anteny może pomóc wzmocnić zasięg sieci telefonii komórkowej, czy tylko może spowodować polepszenie zasięgu internetowego?.
    Czy jakieś inne rozwiązanie wchodzi w gre?. Bardzo dziekuję za pomoc.
    matek451
    Cóż mama popełniła kolosalny błąd. Po pierwsze to nie złożyła pewnie wypowiedzenia poprzedniej oferty i przedłużyła nowa na mało korzystnych warunkach. Na dodatek wciśnięto jej szajs zwany MVH-650. Ku pocieszeniu takich ludzi jest wielu ale to co opowiada konsultant to już bezczelność. Chodzi o wymianę tego złomu na inny router, to Orange powinien już dawno zezłomować MVH-650 a nie sprzedawać go ludziom. Wracając do tematu zasięgu to w Orange korzystacie z sieci NetWorks. Najbliższe BTS-y to Poręby z UMTS900 i Mlęcin z UMTS900 i UMTS2100. Możliwe też że działa już BTS Dobre na UMTS900 i UMTS2100. Tak wynika z mapy zasięgu T-mobile( korzysta z tych samych BTS-ów). Na LTE w Orange nie macie szans. Trzeba było zrezygnować z Orange i wziąć Play, ten operator ma LTE z BTS-a LTE1800Play w Dobrem. Na MVH-650 za dużo nie podziałasz. Można ewentualnie próbować na antenie na 900MHz i BTS-ach Mlęcin lub Poręby. Ewentualnie jak działa już BTS Dobre z UMTS2100 to na antenie 2100MHz. Sieć UMTS2100 jest mniej obciążona i prędkości lepsze. Niestety ale twój złom nie obsługuje nawet HSPA+ do 21,6Mb/s nie wspominając o HSPA+DC do 43,2Mb/s na UMTS2100. Na tym śmieciu nie oczekuj cudów. Ewentualnie pozostaje nadal korzystać z CDMA450 z BTS-a w Mlęcinie. Warto też sprawdzić czy działa już BTS NetWorks Dobre.
    ka.ma
    Poziom 2  
    Dziekuje za szybka odpowiedz:-). Dodam wiecej- ten mamy zlom wysyla jakies smsy z karty sim wlozonej do routera, przez co dwie faktury poszly pod lupe, bo sa mocno zawyzone. Chce jej pomoc, bo internet ma teraz naprawde gorszy niz w sierpniu przed zawarciem tej umowy (choc wtedy tez bez rewelacji). Reasumujac jesli mama chcialaby nadal korzystac z internetu orange to musialaby dokupic antene 2100MHz lub 900MHz I najlepiej zmienic router na jakis lepszy?. Jakie modele zasluguja na uwage? Niestety czego by nie dokupila to w jej lokalizacji szans na LTE nie ma w orange i tak, za to w Play moglaby miec?. Generalnie zwiazala sie umowa I raczej nie moze z niej zrezygnowac, a ewentualnie ja zareklamowac. Jeszcze widze jakies swiatlo w tunelu zwiazane z planowanym postawieniem tego nadajnika w Dobrem, ale czy to cokolwiek poprawi bez tej anteny i normalnego routera to watpie:-(. Nie mniej jednak jesli wedle Pana ustalen wynika, ze internet z play dzialalby lepiej to nic nie szkodzi na przeszkodzie by rozwazyc zmiane operatora lub przetestowac usluge sieci Play.Tu juz nie chodzi o koszty, a realne szanse na szybciej dzialajacy internet na tej wsi. Nie wiem czy to istotne ale gdy mialam telefon w Play to u mamy lapal siec Orange. Czasami na zewnatrz pozostawalam w Playu I mialam 4G. W domu u mamy tylko Orange. Dziekuje za zainteresowanie moim problemem.
    matek451
    Tak jak pisałem na UMTS900 zasięg jest większy i na pewno działają BTS-y Poręby i Mlęcin. Do BTS-a Mlęcin około 8 km,. do Poręby bliżej ale kawał lasu po drodze. Łatwiej powinno być z Mlęcina, potrzebna antena na 900MHz . Polecana http://www.dipol.com.pl/antena_gsm_20-element...-850-960_mhz_10_m_przewodu_wtyk_sma_A7027.htm ewentualnie słabsza http://www.dipol.com.pl/antena_gsm_10-element..._800-980_mhz_10_m_przewodu_wtyk_sma_A7017.htm . Jeśli BTS w Dobrem będzie działał w UMTS900 to ta antena też posłuży. Jeśli uruchomią też UMTS2100 z HSPA+DC to wtedy antena na 2100MHz http://www.cybertech.com.pl/p84,antena-17dbi-do-huawei-b593-b683-b260a-hspa-3g-umts2100.html , kabel do 10m. Na UMTS2100 sieć ma większą pojemność i są większe prędkości ale zasięg mniejszy. Przy odległości 4 km od Dobrego nie powinno być problemem z zasięgiem na UMTS2100 i tej antenie. Wąskim gardłem jest ten MVH-650. Działa on zarówno na UMTS900 jak i na UMTS2100 ale tylko w technologii HSPA do 14,4Mb/s. Tymczasem na UMTS900 działa HSPA+ do 21,6Mb/s a na UMTS2100 z HSPA+DC do 43,2Mb/s. Ten router ich nie obsługuje więc nie spełnia wymagań stawianych dzisiejszemu sprzętowi. Nie wykorzystuje też możliwości sieci Orange i nie powinien być oferowany klientom( można spróbować go reklamować i twierdzić, ze konsultant wprowadził w bład i żądać wymiany na MF283+ lub H850).Proponuję dokładnie sprawdzić czy BTS NtWorks w Dobrem działa i od tego uzależnić kolejne kroki z zakupem anteny. Co do Play to zasięg LTE jest na zewnątrz, dysponując modemem/routerem z LTE można korzystać w domu na antenie Dual LTE 1800MHz. w Play można mieć internet na kartę bez limitu na 3G i LTE za 45zł/m-c. Są nawet sposoby aby na LTE korzystać z internetu bez limitu za 5 zł/m-c . To promocja na karcie RBM II new za 9 zł. Usługa internetu LTE bez limitu jest na niej darmowa. W tej lokalizacji Play na 3G i LTE korzysta z własnej sieci i BTS-a w Dobrem,Poniatowskiego. Telefony mogą korzystać z sieci własnej lub roamingu krajowego. W lokalizacji mamy antena zew. na wybrane pasmo konieczna u każdego operatora.
    ka.ma
    Poziom 2  
    Bardzo dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz, ktora bardzo mi pomogla. Juz wiem z czego wynika problem mamy internetu i w ktorym kierunku zmierzac by bylo lepiej. Jeszcze raz dzieki!.
    dziki2609
    Poziom 2  
    Matek pomożesz mi w wyborze modemu i anteny?
    Nie zależy mi na ogromnym limicie. Wystarczy prędkość i limit do codziennego w miarę płynnego przeglądania stron i od czasu do czasu obejrzenia jakiegoś filmiku.
    Mieszkam w miejscowości Wólka Dąbrowicka (52.3438740°N, 21.4772532°E), budynek jest otoczony dookoła lasem (sam koniec miejscowości). Do tej pory miałem modem AccessTel MV600 bodajże + antena zewnętrzna w CDMA. Działa tragicznie ale nie było prognoz na coś lepszego w tym miejscu. Obecnie kończy mi się umowa 8 grudnia, nie mogę już wypowiedzieć więc wybiorę coś z dostępnej oferty w Orange.
    Tak jak już mówiłem. Zależy mi żeby korzystać z przeglądania stron, nie będzie zbyt mocno eksploatowany ten internet. No i chciałbym ponieść minimalne koszty wstępne oraz jak najniższy abonament.
    Z góry dzięki za podpowiedź.
    Pozdrawiam.
    matek451
    Możesz wypowiedzieć , mimo, że już mniej jak 30 dni do końca. Czyli do salonu i składasz i od razu prosisz o kontakt z DUK. Nadal można uzyskać rabat 30% na abonament, na dodatek jest nowa oferta Orange http://www.orange.pl/kid,4003445680,id,4003459910,article.html. Stali klienci dostają +10GB lub w ofercie 2w1 +40% większy limit. Sprzęt oczywiście stacjonarny router z wbudowanym modemem LTE/3G czyli H850 lub MF283+ ( najlepiej z tabletem PIXI w zestawie). Wg. optymistycznej mapy Orange dociera do ciebie LTE, prawdopodobnie z BTS-a LTE1800 Jasienica/Tłuszcz lub Majdan. Szanse są ale trudno wyrokować, oczywiście konieczna antena Dual LTE na 1800MHz. Zasięg 3G masz na UMTS900 z HSPA+ , BTS-y NetWorks Jasienica, Stanisławów,Poręby i Pustelnik. Konieczna antena ATK-20 na 900MHz. W Pustelniku działa też BTS UMTS2100NetWorks z HSPA+DC. Prędkości dużo większe niż na UMTS900. DO UMTS2100 potrzebna antena panelowa na 2100MHz . Wspomniane routery obsługuja LTE, UMTS2100 z HSPA+DC i UMTS900. Obecne CDMA masz z BTS-a Orange CDMA450 w Tłuszczu.
    dziki2609
    Poziom 2  
    Dzięki. A orientujesz się może czy te anteny będą robić zakłócenia? Mam obecnie antenę kierunkową CDMA skierowaną właśnie na Tłuszcz ale jest na jednym maszcie z nową anteną do cyfrowej TV na zwykłym starej klasy TV i podczas korzystania z internetu rwie obraz na TV. Przez co żeby oglądać TV trzeba wyłączać modem. Co w dzisiejszych czasach jest średniowieczem :p
    matek451
    Niestety ale antena na 450MHz pracuje blisko pasma TV cyfrowej, MUX3 w Warszawie działa na 522MHz. Na 1800MHz i 2100MHz nie powinno być problemu, raczej na 900MHz też( MUX 1 działa na 770MHz a MUX2 na 690MHz). NetWorks na UMTS 900 korzysta z częstotliwości powyżej 900MHz.
    Kefass123
    Poziom 1  
    Czytam i nie wierzę! ...Matek451 masz wspaniałą wiedzę, praktyczną i przydatną. Czy ja także mogę liczyć na Twoją pomoc? Chodzi o poprawę zasięgu Internetu i/lub telefonu - jakiekolwiek zapewnienie łączności ze światem.
    Mieszkamy w środku lasu (przybliżona lokalizacja 52.288060 15.194864) - granica zasięgów wszystkich sieci, choć do przekaźników nie jest znowu tak daleko. Orange i Plus - tragedia. T-mobile częściej w zasięgu. Jest CDMA, ale również słabe. Próbowałem wielu rzeczy. Mam do dyspozycji następujący sprzęt: router CDMA MVH650 (tak, jak piszesz - tragedia), modem Anydata ADU890-W (mały a lepszy niż MVH650), jakiś tani przekaźnik GSM990 (poprawia chyba bardziej humor niż zasięg). Do tego karty SIM: Orange CDMA i aero2.
    W tej chwili korzystam z Internetu przez router postawiony w telefonie z aero2, jednak jest to działanie zbyt skomplikowane dla moich rodziców.
    Pisałem do wszystkich operatorów o chociaż niewielkie przesunięcie anteny przekaźnika oraz do jakiejś organizacji pozarządowej, działającej przeciwko wykluczeniu społecznemu z mizernym skutkiem, jak się domyślasz.
    Masz jakiś pomysł?
    Z góry dzięki za jakąkolwiek podpowiedź.
    matek451
    Teren trudny, wokół lasy ale dostęp do mobilnego internetu jest. Zasięg trzech operatorów. Orange i T-Mobile korzystają ze wspólnej sieci NetWorks. Pozwolenia na BTS-y UMTS900 netWorks w miejscowościach Pożrzadło, Toporów, Kolonia Drzewce , Koryta i Łagów. Pewnie któreś działają, trzeba sprawdzić. Np. za pomoca telefonu z UMTS900 w ich pobliżu. Wg. mapy zasięgu T-Mobile dociera do ciebie też UMTS2100 z HSPA+DC w T-Mobile więc pewnie i Orange , najprawdopodobniej z Gronowa lub Pożrzadła. Zasięg na UMTS2100 jest mniejszy i w terenie leśnym trudny do uzyskania. Można próbować na antenie 2100MHz ale bez gwarancji. Na UMTS900 powinno być łatwiej, zasięg lepszy ale prędkości nizsze. Antena na 900MHz konieczna i pozwoli spróbować z tymi BTS-ami w pobliżu, są na różnych kierunkach. Testy pokażą, istotne jest też jak wygląda strefa przed anteną na te BTS-y u ciebie( drzewa). Przy skutecznej antenie np. ATK-20 lub ATK-10/800-980 szanse są. Kolejny operator to Plus/CP. Tutaj jest szansa na LTE z sieci LTE800Sferii i BTS-a Toporów( możliwe, że działa też Poźrzadło lub Gronów). Potrzebny sprzęt z obsługą LTE800 i antena na 800MHz( ATK-20 lub ATK-10/800-980). Na 3G w Plusie/CP skorzystasz z sieci UMTS900 Aero2, którą używasz do BDI. BTS-y w Poźrzadle, Toporowie, Gronowie. Anteny jak wyżej. Na MVH-650 skorzystasz z 3G Orange i UMTS900. W Plusie możesz brać ofertę ze sprzętem czyli B315. Anteny kupisz sam.
    kingblackbolt
    Poziom 8  
    Witam, proszę o pomoc w wyborze internetu. Moja lokalizacja Dziektarzewo woj.mazowieckie. obecnie posiadam oferte Orange CDMA Freedom Pro 9GB 49zł, Axesstel 610V. Złożyłam wypowiedzenie i po dzisiejszej rozmowie z DUK 50GB za 40zł, MVH650 za 49zł. Czy jestem skazana na internet CDMA? DUK twierdzi, że inny internet nie będzie u mnie działał.
    matek451
    Robią kolejnego klienta w bambuko i to nie złe. Sama oferta OK, dostałaś +10GB więcej niż nowi( powalcz o 20GB więcej, czyli 60GB, może wywalczysz), do tego rabat około 30%( zaproponuj jeszcze Szczęśliwe godziny za darmo a nie 2,99) Tylko do tego bierz MF283+ lub H850 za 49 lub 29 zł. To maksimum co można dostać. Oczywiście nie bierz MVH650 bo okłamują cię w żywe oczy. Masz nawet wg. mapy zasięgu Orange LTE u siebie. Najbliższe pozwolenia na LTE1800 NetWorks znajdują się w Glinojecku, Płocka 28( ten na pewno działa) oraz w miejscowości Wkra . We Wkrze działają też UMTS2100 z HSPA+DC oraz UMTS900 z HSPA+. Najbliższy BTS NetWorks masz pod nosem, to Polesie. Na nim działa UMTS2100 z DC oraz UMTS900 i jest pozwolenie na LTE1800. Jak widać masz pełen dostęp do najnowszych technologii w Orange i potrzebujesz właśnie MF283+ lub H850 a nie śmiecia MVH650. Przy następnym kontakcie zażądaj przeprosin i rekompensaty za wprowadzanie cię w błąd przez konsultanta( rozmowy z DUK są nagrywane), bądź stanowcza bo konsultant to zwykły oszust. Zagroź , że złożysz reklamację i poprosisz o odsłuchanie tej rozmowy a nawet zrezygnujesz z Orange. Taka postawa pozwoli ci być może dostać coś extra( np. tablet PIXI 8). Po zakupie MF283+(H850) trzeba będzie dobrać antenę na wybrane pasmo. Koszt 100-200 zł.
    kingblackbolt
    Poziom 8  
    Dziękuję za szybka i wyczerpującą odpowiedź, po rozmowie z DUK wpisałam w google MVH650 i od razu trafiłam tutaj...babka z DUK perfidnie mi wciskała, że dostaję super sprzęt i ofertę, zarzekała się, że tylko CDMA będzie działać i że mogę na własną odpowiedzialność wziąć ZTE MF283( taki chciałam od początku). Ma się kontaktować ze mną w poniedziałek, ale chyba ich uprzedzę i sama znów zadzwonię...Antena na wybrane pasmo jest konieczna, odpalę internet bez niej?

Jest jeszcze oferta LTE internet dla domu 69,90 -30% 150GB i ZTE MF283(taki mobilny,ale strefa domowa wyznaczona na 500m). Czy na tej taryfie obowiązują technologie jak na FreeNet?

Jeśli dorzucą tablet to jego sprzedaż pokryje koszty anteny, mniej więcej..

Proszę jeszcze tylko o odpowiedź czy oferta LTE internet dla domu mnie dotyczy i jutro dzwonie do DUK ;)
    matek451
    Technologie są niezależne od wyboru taryfy. Na 3G z UMTS900 i BTS-a Polesie możesz mieć zasięg w domu bez anteny. Możliwe, że uda się z UMTS2100 z DC. W przyszłości może uruchomią na nim LTE1800. Do LTE 1800 z Glinojecka, Wkry antena Dual LTE 1800MHz konieczna. Ale to później , na razie powalcz o to co napisałem. A babsko wredne, do CDMA masz już MV610 więc po co ci wciskała MVH-650 jak tylko CDMA ponoć u ciebie. Żądaj rekompensaty, niech poniosa konsekwencje. MVH-650 to złom. Teraz już masz wiedzę to babie wygarnij co o niej myślisz i przedstaw to co ci napisałem. Szkoda, że nie zobaczysz jej miny, bezcenne. A swoją drogą widzisz jaka jest prawda czytając cały ten temat.
    kingblackbolt
    Poziom 8  
    Jeszcze raz dziękuję, odezwę się po ustaleniu warunków umowy. ;)
    matek451
    Nie ma za co, do usług. A swoją drogą i tak wykazałaś się rozwagą i nie kupiłaś tych kłamstw tej baby z DUK. Powodzenia.
    kingblackbolt
    Poziom 8  
    Własnie skończyłam rozmowę z DUK, tym razem konkretniejszy Pan.
    propozycja 1:

59,90+5.01-30%= 45 zł za 50GB (faktura papierowa to wymóg osoby na która jest umowa), szczęśliwe godziny za darmo, Alcatel H850 + tablet Pixi 3 za 24zł

propozycja 2:

LTE dla domu 69,90+5.01-20%= 59zł,(twierdził, że przy tym abonamencie nie może dać 30%) teoretycznie no limit ale coś mówił, że 150GB(muszę zajrzeć do regulaminu), szczęśliwe godziny za darmo, ZTE MF283 + tablet Pixi 3 za 49zł.

z regulaminu:W Strefie Internetu domowego oraz w przypadku połączeń realizowanych w technologii CDMA, Abonent
    może korzystać z dostępu do Internetu z pełną prędkością aż do wyczerpania 150 GB, a następnie
    pozostałych pakietów danych dostępnych w Okresie rozliczeniowym. Po wyczerpaniu wszystkich
    dostępnych pakietów danych Orange ma prawo do ograniczenia prędkości do 1 Mb/s

Czekamy na pojawienie się Pixi na magazynie i będzie dzwonił do mnie.
    Proszę o pomoc w wyborze.
    matek451
    Jak widać można uzyskać sensowna ofertę tylko trzeba złożyć wypowiedzenie no i popytać na Elektrodzie. Co do ofert, to pierwsza ma też 150GB.W niej 50GB masz na 3G i LTE z maksymalną dostępną prędkością. Potem kolejne 100GB z prędkością do 10Mb/s. Po nich prędkość zostanie przycięta do 1Mb/s. W drugiej ofercie masz 70+100GB z pełna dostępną prędkością na 3G i LTE , potem 1Mb/s. Jak widać róznią się tylko 20GB i to 100GB po limicie podstawowym w pierwszej jest wolniejsze.Różnica w cenie wyraźna więc warto się zastanowić. Co do sprzętu to podobny, H850 ma tylko 2xLAN zamiast 4xLAN. Jak widać można otrzymać router LTE i to z rabatem i na dodatek tego PIXI wartego około 200 zł. Tak postępuje tylko kilka procent klientów, reszta bierze to co im konsultanci wciskaja.
    kingblackbolt
    Poziom 8  
    Dzięki za wyjaśnienie z tymi GB, biorę opcję nr 1 ;) Pixi pójdzie pewnie na handel i w to miejsce antena, jeśli prędkości będą mało zadowalające.
    kamil-k5
    Poziom 3  
    Witam użytkowników
    Widzę że temat przerodził się w zbiorowy więc i ja się podepnę.

Mianowicie kończy mi się umowa z orange na internet mobilny free net którego używałem do tej pory w technologi cdma na routerze mv610 .Wczoraj dzwoniła pani z orange i proponowała mi za 40 zł 50 gb limitu i beznadziejny jak tu wyczytałem routerek airbox 2 plus. Pani zachwalała że prędkość będzie o niebo lepsza co niestety jest kompletną bzdurą bo wczoraj testowałem na routerze huawei b593 u sąsiada jego kartę i moją ,prędkości były jeszcze gorsze niż na tym moim cdma .Wiec dziś jak dzwoniła bez zbędnego gadania odrzuciłem tą ofertę .I teraz mam pytanie takie co sądzicie o ofercie cyfrowego polsatu i plus ? , jak działa ten niby nielimitowany transfer w zasięgu lte? Słyszałem że po iluś wykorzystanych gb i tak blokują . Moja miejscowość to Wola rusinowska w plusie mam na tym routerze huawei około 3 kreski lte i chodzi dość dobrze .
    matek451
    Sąsiad używa jakiejś anteny, jakie prędkości na LTE w Plusie? Jeśli chodzi o Orange to w tej chwili zasięg 3G masz z BTS-a NetWorks UMTS900 z HSPA+ w Kopciach. Około 3- 4 km od ciebie, do poprawnego działania konieczna antena na 900MHz czyli ATK-10/800-980. Prędkośći na UMTS900 niewielkie, BTS może być obciążony na dodatek z tego pasma korzystają Orange i T-Mobile. Oczywiście nie bierze się mobilnego Airboxa 2 plus. Sprzęt jak wyżej czyli MF283+( H850) no i tablet PIXI a oferta najlepsza z DUK po wypowiedzeniu. Sama oferta Orange najlepsza, gwarantowane 150GB( 50+100) internet z pełną prędkością na LTE/3G( lub 10mb/s po 50GB), potem 1Mb/s. Noce 0-8 poza limitem za darmo. Póki co brak szans na LTE, najbliższy BTS LTE1800 w N.Dębie. Teraz Plus bo z CP nie bierze się oferty. W CP sprzęt tylko na wynajęcie i płacisz dzierżawę 10 zł/m-c. W Plusie na własność za tą samą kasę. Oferta korzystania szczególnie w programie SmartDOM( dla klientów TV Sat CP lub telefonów w Plusie). Ze sprzętu bierze się tylko B315s-22. W Plusie nielimitowany internet tylko w LTE. Pewny tylko limit podstawowy, brak zapisu w regulaminie kiedy mogą przyciąć prędkość. A jak przytną to do 32kb/s czyli właściwie odetną od neta. Tynm zarządza FUP a brak jest jasnych reguł. Ostatnio Plus poluzował i ludzie uzyskują ponad 100-150GB bez lejka ale żadnych gwarancji nie ma. W nocy można uruchomić 200GB poza limitem dziennym za 2,99 zł. Zasięg LTE w Plusie u ciebie z BTS-a LTE800Sferii w Kopciach. Sferia posiada 5MHz pasma bez MIMO i maksymalny teoretyczny DL to 19Mb/s. Do prawidłowego działania tego LTE potrzebna antena ATK-10/800-980. Dużo lepsze wyniki można osiągnąć na LTE1800Mobylandu, ttaj pasmo 20NHz z MIMO pozwala na max. DL 150Mb/s. W Komorowie, 6 km od ciebie jest pozwolenie na LTE1800Mobylandu ale nie wiadomo czy BTS działa. Trzeba by sprawdzić i zapytać na http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100&t=7787&start=4005 o ten BTS. Dystans 7 km i kawał lasu po drodze więc nawet z anteną Dual LTE 1800MHz mogą być problemy. Na LTE800 Sferii z Kopci zasięg pewny. Ale najszybszy internet będziesz miał z Play. W Kopciach działa BTS LTE1800 Play, zasięg na antenie Dual LTE1800MHz pewny. Play korzysta z 10MHz i MIMO , maksymalny DL 75Mb/s. Oferta abonamentowa ze sprzętem dobra dla klientów Play. A najlepsza na kartę, gdzie LTE bez limitu można mieć za 45 zł/m-c na 3G i LTE( gwarantowane 100GB potem 2Mb/s). Ale jest opcja, że można taki internet mieć nawet za 5 zł/m-c ( 100GB potem 2Mb/s) . A to dzięki ofercie RBM na kartę II new starter za 9 zł. Na niej Darmowy internet LTE co 30 dni za darmo.5 zł kosztuje pakiet 300MB. I to wszystko. Karta po doładowaniu za 50 zł ważna 100dni. LTE bez limitu za darmo i środki zostaną na koncie.Potrzebny własny sprzęt LTE, oraz antena Dual LTE1800Mz( koszt 200 zł). No i najważniejsze żadnych umów z Play. Jeśli masz telefon inny sprzęt z LTE warto zrobić test PLay w pobliżu BTS-a Kopcie. Możesz spróbować też u sąsiada, wystawiając B593 na zewnątrz. Kupujesz starter Play Internet na Kartę za 9 zł, masz 3GB na testy. Mam nadzieję, ze teraz masz pełną jasność jeśli chodzi o operatorów u ciebie.
    kamil-k5
    Poziom 3  
    Dzięki wielkie matek451 za tak szybką i wyczerpującą odpowiedź .

A teraz do rzeczy .
    Jeśli chodzi o orange to postanowiłem już całkiem z nich zrezygnować ,siedziałem u nich i tak 6 lat więc to stanowczo za dużo .
    Jeśli chodzi o plus to największą prędkość jaką udało mi się uzyskać na samym routerze b593 w domu to 20 mb/s czyli max tego co oferuje moja wieża .Średnio trzymał prędkości około 10 -15 mb . W komorowie
    z tego co się orientuję to chyba działa ten nadajnik co piszesz bo kilku znajomych brało dawniej z niej zasięg .Szczerze powiedziawszy to te 10+mb/s już by mi wystarczyło bo do komorowa może być trochę za daleko .Jeśli bym dokupił jakąś antenę do tego b315 to powinien chyba w miarę dobrze trzymać tą prędkość.
    Tylko ten nieszczęsny regulamin plusa mi się trochę nie podoba . Ale jak dotąd jest to dla mnie najlepsza opcja.
    Zaś z play u mnie w domu na samym routerze zasięgu lte nawet nie wyłapało a na 3g było około 2 ,3 kreski i DL: około 3 mb max . Nie wiem jak by się przedstawiała sytuacja z anteną .
    Ostatnia opcja jest najlepsza ale niestety nie stać mnie przynajmniej na razie żeby kupić samemu sprzęt ,musiał bym wydać przynajmniej 250-300 zł na jakiegoś używanego b593 i ~200 na antene.

Potrzebuję czegoś co by działało jako tako na teraz, a za jakiś czas mógłbym dokupić antenę.
    Zastanawia mnie jeszcze tylko jak się będzie sprawował ten b315 bez anten w porównaniu z b593 który ma swoje małe antenki .
    matek451
    Czyli pozostaje wybór Plusa, najlepiej z ofertą SmartDom( zniżka 50% na internet jeśli masz TV Sat CP lub telefon z Plusa). Do tego B315 a w przyszłości antena na 800MHz np. http://www.dipol.com.pl/antena_gsm_10-element..._800-980_mhz_10_m_przewodu_wtyk_sma_A7017.htm do LTE800Sferii z Kopci. Do LTE1800Mobylandu z Komorowa http://www.cybertech.com.pl/p140,antena-dualna-lte-4g-15dbi-mimo-do-huawei-b315.html , kabel do 10m. Jeśli chodzi o te antenki od B593 to one niewiele dają, poziom sygnału jest podobny do anten wbudowanych w router. Ich zysk to 1-2dBi. Jak chce się radykalnie poprawić sygnał stosuje się zew. anteny kierunkowe na wybrane pasmo. Licz się z tym, że na wiosnę zasięg pogorszy się( liście na drzewach). Wtedy antena konieczna. Mozesz wziąć internet z Plusa na 7 dniowe testy.
    kamil-k5
    Poziom 3  
    Telewizję mam z cp tylko ze ten najniższy pakiet za 20 zł a on niestety nie kwalifikuje się do smart domu.Wieże z kopci bez problemu widzę z dachu domu. Akurat tu gdzie mieszkam jest po linii prostej praktycznie pusta przestrzeń nie wiele lasów do niej. Rozumiem ze takiej uniwersalnej anteny na oba pasma pewnie nie ma lub jest bardzo droga bo nie ukrywam ze trochę mnie ciekawi jak by to śmigalo na tej z komorowa ale jak bym już kupował to wolał bym nie kupować w ciemno.
    matek451
    Anteny szerokopasmowe są do wszystkiego i do niczego i o ile na 800MHz ze Sferii i Kopci jeszcze jakoś zadziałają( choć gorzej jak antena dedykowana do pasma 800MHz) to na LTE 1800MHz z Komorowa się nie nadają . Tutaj jest kawał lasu po drodze i 7 km i potrzebna jest skuteczna , mocna i sprawdzona antena Dual LTE na 1800MHz.
    kamil-k5
    Poziom 3  
    Więc nie pozostaje nic innego jak się zadowolić tymi 20 mb/s.
    Myślę wziąć ten pakiet za 40 zł i dokupić za 10 zł to nielimitowane lte .
    Umowę chciał bym wziąć na brata i tu pojawia się pytanie czy jeśli zamówił bym ją przez internet to mógłbym ja to załatwić z jakimś upoważnieniem czy nie ma takiej opcji i musi on to osobiście podpisać ?
    Jeśli chodzi jeszcze o orange to wypowiedzenie wysłałem i niby jest zaakceptowane , ich propozycję odrzuciłem więc jak się skończy umowa nic mnie z nimi już nie będzie łączyć tak ?