Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Axesstel MVH650 - Czy warto kupić? jak nie to co?

Basel04 01 Sty 2016 18:00 68751 452
    kingblackbolt
    Poziom 8  
    Dodano po 4 [minuty]:

@kingblackbolt jaki to modem, obsługuje LTE? znajomi w T-mobile są w zasięgu LTE z BTS-a NetWorks Cieszkowo Nowe, około 4 km od nich.[/quote]

Modem Alcatel one touch L850V
  • Relpol przekaźniki
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet
    @SONY składaj wypowiedzenie w salonie, nawet teraz tylko zaznacz że wraz z terminem upływu obecnej umowy. Zażądaj od konsultanta kontaktu z Działem Utrzymania Klienta( DUK) Orange. Realna groźba odejścia powoduje ze ten dział posiada najlepsze oferty( nikt inny ich ci nie da). Czyli rabat 30% na abonament w umowach ze sprzętem, większe limity, szczęśliwe godziny i sprzęt czyli MF-283+ lub H850 z tabletami w niższych cenach. Oferty na stronie to nędza, podobnie w salonie. Tylko wypowiedzenie pozwala ugrać maksa. Dotyczy to wszystkich operatorów. Do rozmowy z DUK warto się przygotować i określić oczekiwania co do taryfy i sprzętu.I twardo się trzymać, masz czas na negocjacje do końca umowy. Wypowiedzenie zawsze można wycofać. Jak widzą, że klient jest zorientowany dają bez problemu. Jak chcesz możesz kupić B315 a sprzęt z Orange( router+tablet )sprzedasz. Mozesz tez wziąć na dwa lata bez sprzętu z rabatem 50% i większymi limitami.

Dodano po 8 [minuty]:

@kingblackbolt twoi znajomi popełnili wielki błąd biorąc to 25GB z tym wynalazkiem od Alcatela. Umowa na 6 m-cy? L850 to słabiutki modem , nie posiada złącz anten zew. więc sprzęt całkowicie nieprzydatny w takiej lokalizacji. Powinni brać ofertę z DWR-921 i do niego dokupić antenę Dual LTE1800MHz aby korzystać z BTS-a LTE1800 NetWorks w Cieszkowie Nowym. Do kiedy ta umowa?
    SONY23
    Poziom 10  
    Bardzo dziękuję za cenne rady. Wałkowałem ten temat (przynajmniej kilka ostatnich stron) i do takich właśnie wniosków doszedłem. Dla osób średnio zorientowanych w temacie to czarna magia i dopiero za piątym czy dziesiątym razem wertownia wątku i oferty ze strony orange, człowiek zaczyna rozumieć co i jak... Podziwiam Twoją cierpliwość w tłumaczeniu takim laikom jak ja któryś raz z rzędu tego samego :crazyeyes:. Jeszcze spytam, czy z zaproponowanych przez Ciebie sprzętów wszystkie są mniej więcej tak samo funkcjonalne, czy jednak któryś jest szczególnie wart uwagi ? Coś tam czytałem, że mogą być problemy z "rozkazaniem"modemowi, żeby korzystał z najlepszej technologii przesyłu czyli np. DC-HSPA+ a nie UMTS 900, która ma lepszy zasięg. I druga sprawa, czy orange nadal pozwoli na korzystanie w razie hipotetycznych problemów z zasięgiem z technologii CDMA (karta bodajże dual sim ?). Jeszcze raz dzięki za fachową i bezinteresowną pomoc.
    matek451
    Karty dualne R-UIM/USIM pozwalają na korzystanie z CDMA lub 3G/LTE. MF283+ to starszy i sprawdzony router, H850 nowszy ale osobiście nie mam przekonania do Alcatela. A co do pasma to jeśli zastosujesz antenę http://www.cybertech.com.pl/p84,antena-17dbi-do-huawei-b593-b683-b260a-hspa-3g-umts2100.html ( pasuje do wszystkich routerów z gniazdami SMA) to połączysz się w HSPA+DC z BTS-a UMTS2100NetWorks Kolonie Lipsk lub Lipsk. A cierpliwość w tłumaczeniu to cecha potrzebna gdy na co dzień udzielasz korepetycji z matematyki , fizyki i chemii dzisiejszym maturzystom. Ciężka orka. :D
  • Relpol przekaźniki
    SONY23
    Poziom 10  
    Jak mawiał mój matematyk jeszcze z podstawówki: "Obyś cudze dzieci uczył" - nie bez powodu było to kiedyś przekleństwo rzucane na nieprzyjaciół... Jeszcze raz dzięki i wszystkiego najlepszego w nowym roku i nie tylko...
    kingblackbolt
    Poziom 8  
    matek451 napisał:
    Technologie są niezależne od wyboru taryfy. Na 3G z UMTS900 i BTS-a Polesie możesz mieć zasięg w domu bez anteny. Możliwe, że uda się z UMTS2100 z DC. W przyszłości może uruchomią na nim LTE1800. Do LTE 1800 z Glinojecka, Wkry antena Dual LTE 1800MHz konieczna.

Przypomnę lokalizację Dziektarzwo woj.mazowieckie
    Troche trwało nabycie routera Huawei B315 ,ponieważ otrzymałam od Orange Lenovo Tab2 A8-50l i Pixi 3(8) i poszly na licytacje. Mam juz B315, wymuszone HSPA/UMTS, ale predkości marne. Dodatkowo router jakby sie zawieszał, trzeba ponownie się zalogować, to dość uciążliwe.
    Nie wiem czy screeny będą pomocne, ale zamieszczam.
    matek451
    Co pokazuje B315 po wymuszeniu 3G? Łączysz się w HSPA+( z UMTS900) czy HSPA+DC ( z UMTS2100) ? Tak jak pisałem zasięg w 3g masz z BTS-a NetWorks Polesie. Działa w UMTS2100 z HSPA+DC do 43,2Mb/s oraz UMTS900 z HSPA+. Na 900MHz Orange i T-Mobile korzystają ze wspólnego pasma i prędkości niskie. Na UMTS2100 Orange ma własne pasmo i prędkości dużo większe. W domu przy tej odległości korzystasz pewnie z UMTS900. Skąd router, ma najnowsze FW? Jak z Plusa to w informacji o urządzeniu masz podane parametry sygnału 3G. Próbowałeś z LTE( wymuś LTE na B315) , najlepiej na zewnątrz. Sprawdź też parametry sygnału LTE. Trzeba zadecydować czy korzystasz z LTE i BTS-a Glinojeck czy UMTS2100 z Polesia. Od tego zależy zakup anteny.
    kingblackbolt
    Poziom 8  
    Przy wymuszonym 3G jest HSPA+, router z Allegro z sieci Plus, po podłączeniu od razu wyświetliło się info o aktualizacji i tak zrobiłem...Po wymuszeniu LTE niby połączone,ale według kresek zasieg zerowy mimo, ze na 192.168.8.1 dane sciągane i wysyłane rosły...

Wieczorem sprawdze te parametry...
    A jeszcze sprawa wifi, rwie dlatego, że jest słaby zasięg?
    matek451
    Zakładka Ustawienia -System- Informacja o urządzeniu, masz parametry sygnału. Do LTE pobierasz i instalujesz na komputerze program LTEWatchH http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/count_huawei.php?Datei=ltewatch_h ,który pokazuje dane o sygnale LTE i Glaobal Cell -ID, pozwala wymuszać częstotliwości LTE. To HSPA+ na 3G wskazuje połączenie z UMTS900 Networks BTS Polesie? Zasięg na 900MHz dużo większy niż na UMTS2100 z tej samej lokalizacji. Jak daleko masz do tego BTS-a ? No i las po drodze.
    kingblackbolt
    Poziom 8  
    posługuję się tymi programami po omacku, bo nie znam się na tym...
    LTE pomiary przez okno

3G

Odległość od Polesia to ok 1,8km w linii prostej, oczywiście przez las.
    matek451
    W ustawieniu na 3g łączysz się z UMTS900NetWorks Polesie, sygnał charakterystyczny dla tej częstotliwości przy tej odległości od BTS-a( Te skoki UMTS na HSPA+ to normalne zjawisko, w chwilach bezczynności modem schodzi z HSPA+ do UMTS, tym steruje stacja bazowa). Na LTE poziom sygnału jest niski ale to nic dziwnego, masz kawał drogi do BTS-a LTE 1800 NetWorks w Glinojecku( lub Wkra o ile działa), no i router wewnątrz domu. Ale udało się połączyć i to dobra wiadomość. Można zaryzykować zakup anteny http://allegro.pl/antena-dual-lte-sorensen-17dbi-8m-kable-np-b315-i5902120045.html , ustawić na Glinojeck i skorzystać z LTE. Antena z kablem 8m da około 13dBi zysku( kabel 8m H-155 na 1800MHz tłumi około 4 dB sygnału), do tego zyskasz około 10dBi z tytułu poboru sygnału z zewnątrz( omijasz tłumienie ścian). Parametry sygnału wzrosną na tyle aby połączenie było stabilne a prędkości powinny być dużo lepsze. antenę zawsze można oddać. Działa też na 2100MHz ale ma mniejszy zysk. Można ją wykorzystać do wymuszenia połączenia z UMTS2100 z DC i BTS-a Polesie. Inna to Cybertech http://www.cybertech.com.pl/p140,antena-dualna-lte-4g-15dbi-mimo-do-huawei-b315.html , kabel można zamówić na wymiar. To sprawdzone anteny do LTE1800.
    kingblackbolt
    Poziom 8  
    Czyli antena Sorensen prawdopodobnie da możliwość skorzystania z częstotliwości 2100 lub 1800, a Cybertecha tylko 1800? Na pierwszy ognień, którą lepiej zamówic?
    rodzer50
    Poziom 2  
    Witam Wszystkich,
    szczególnie Pana "matek451", którego rady sprawiły, że zrezygnowałem z zakupu tego sprzętu - a był już w drodze kurierem :).

Od 4-ech lat korzystam z CDMA Orange, tylko to mi działało jak się ulokowałem w m. Tuchom (80-209). Za 2 m-ce kończy mi się umowa i widzę szansę na lepsze prędkości. Na modemie Alcatel One Touch L850 pokazuje mi UMTS lub HSPA, ale czasami zrywa połączenie. Jadąc z laptopem do Chwaszczyna (ok. 2 km) chwyciło mi LTE.

Proszę o radę co dobrać jeśli chodzi o sprzęt, aby mieć stabilne szybkie łącze na WiFi w domu. Antenę zewnętrzną mogę zamontować na dachu.
    Moja lokalizacja to: 54.428456, 18.399105
    Nie chodzi mi o abonament, bo teraz za ok. 39 oferują 25GB i darmowe noce, ale by za rozsądne pieniądze mieć w końcu cywilizowaną prędkość w domu.
    matek451
    Zacznij od złożenia wypowiedzenia w salonie na obecną umowę z CDMA. Po czym poproś o kontakt z DUK Orange. Możesz uzyskać rabat 30% na abonament czyli za około 42 zł masz 60Gb z pełną prędkością, potem 100GB do 10Mb/s po czym lejek 1Mb/s. do tego noce 0-8 poza limitem za darmo. Do tego bierzesz MF283= z tabletem PIXI 8 za 49 zł( 29 zł) lub taki sam MF283+ z Lenovo TAB 2 A10. za 399zł ( może się uda 249 zł). Ten drugi zestaw jest wart 1200 zł czyli nic tylko brać. Zasięg LTe masz z sieci LTE1800Networks, BTS LTE 1800 pewnie z Rewerendy, Chwaszczyna lub przedmieść gdyni. Pewnie działa też w Banino lub z przedmieść Gdańska. Jest kilka pozwoleń na lokalizację w tych miejscach, zapewne kilka działa. Potrzebna będzie antena kierunkowa Dual LTE 1800MHz , sprawdzonego producenta. Ustawisz po kolei na wymienione kierunki i sprawdzisz, na którym masz najlepsze prędkości. Opaczność nad tobą czuwała z tym MVH650, wpakowałbyś się na dwa lata w niezłe g....o.
    ny33
    Poziom 7  
    matek451 napisał:
    B315s-22 to w tej chwili najlepsza oferta jeśli chodzi o router z modemem LTE jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości. TP-Link oferuje router MR200, koszt 600 zł.

Witaj,

Matek mam jeszcze jedno banalne pytanie - ostatnio na telefonie potestowałem startery Play z LTE i Orange z LTE i przy żadnej z nich nie występuje LTE (brak wyświetlenia na telefonie), napisz mi proszę 3G i H+ jest. W tej sytuacji mam taki pomysł: Kupić router TP-LINK MR200 do tego dedykowaną antenę i wtedy mając nadzieję, że antena wzmocni sygnał liczyć, na szybszy internet. Czy ten pomysł ma szansę powodzenia ? a i jeszcze jedno, jak podłączyć dedykowaną antenę do TP-LINK MR200 ? które wejście należy brać pod uwagę. Z góry dziękuję za wyrozumiałość, ponieważ mam wrażenie, że chyba wypadłem z obiegu technologicznego :)
    matek451
    A czemu uparłeś się na router za 600 zł zamiast kupić tańszy o 200-300 zł? Te testy to na jakim telefonie? W twojej lokalizacji zasięg LTE można mieć u wszystkich operatorów. Wymagana skuteczna antena Dual LTE i router z LTE1800.
    rodzer50
    Poziom 2  
    Matek dzięki.
    Jeszcze dopytam o antenę, czy jak sygnał będzie w dwóch kierunkach dobry to czy antenę dual (rozumiem że jakaś podwójna, czyli dwa kable do routera) kierować w dwóch kierunkach?

Jeśli chodzi o ofertę dam znać co mi się uda wynegocjować.
    matek451
    Antelna dualna to dwie anteny w jednej obudowie , ustawione pod kątem prostym. Pracują w dwóch polaryzacjach, do LTE z MIMO. Ustawiasz tylko na jeden BTS , oczywiście jak jest kilka w okolicy , na róznych kierunkach możesz przetestować je po kolei i wybrać ten najlepszy( na nim najszybszy internet).
    ny33
    Poziom 7  
    matek451 napisał:
    A czemu uparłeś się na router za 600 zł zamiast kupić tańszy o 200-300 zł? Te testy to na jakim telefonie? W twojej lokalizacji zasięg LTE można mieć u wszystkich operatorów. Wymagana skuteczna antena Dual LTE i router z LTE1800.

witaj,

telefon na którym sprawdzałem obecność LTE to Samsung galaxy s4

- czy się uparłem na router mr200 ? nie do końca - po prostu wymyśliłem sobie tak, że jeżeli nie ma pewności czy to wszystko mi zadziała to kupię MR200 przez internet+dedykowana antena z cybertecha + karta np. starter playa i przetestuję. jeżeli nie zadziała zgodnie z planem to w ciągu 14 dni oddam router do sklepu.
    W temacie routera polegam na Twojej opinii bo widzę, że pomogłeś skutecznie wielu forumowiczom.

MR200 jakoś wzbudził we mnie większą sympatię, ale nie upieram się.
    Co o tym sądzisz tzn. o moim pomyśle na przetestowanie na zakupionym sprzęcie ? inaczej chyba nie dam rady przekonać się, że mogę mieć szybszy internet.
    matek451
    Widzę, że konsultanci w Orange, którzy nie mają zielonego pojęcia o własnej sieci, technologiach i sprzęcie najpierw zakorzenili u ciebie pogląd, że w swojej lokalizacji masz tylko CDMA , teraz sam przekonałeś się, że jest 3G. Test zrób na zewnątrz najlepiej wysoko, jak nie złapiesz sygnału to zbliż się do J.Góry i zrób testy. Antenę Dual LTE1800 z Cybertecha zawsze możesz zwrócić. Podobnie jak ten http://allegro.pl/router-lte-huawei-b315-i5916368325.html kupiony z lombardu przez internet. choć uważam, że nie będziesz musiał tego robić bo Orange LTE zadziała, podobnie jak Play. Dużo taniej niż MR200.
    SONY23
    Poziom 10  
    matek451 napisał:
    Zacznij od złożenia wypowiedzenia w salonie na obecną umowę z CDMA. Po czym poproś o kontakt z DUK Orange. Możesz uzyskać rabat 30% na abonament czyli za około 42 zł masz 60Gb z pełną prędkością, potem 100GB do 10Mb/s po czym lejek 1Mb/s. do tego noce 0-8 poza limitem za darmo. Do tego bierzesz MF283= z tabletem PIXI 8 za 49 zł( 29 zł) lub taki sam MF283+ z Lenovo TAB 2 A10. za 399zł ( może się uda 249 zł). Ten drugi zestaw jest wart 1200 zł czyli nic tylko brać. Zasięg LTe masz z sieci LTE1800Networks, BTS LTE 1800 pewnie z Rewerendy, Chwaszczyna lub przedmieść gdyni. Pewnie działa też w Banino lub z przedmieść Gdańska. Jest kilka pozwoleń na lokalizację w tych miejscach, zapewne kilka działa. Potrzebna będzie antena kierunkowa Dual LTE 1800MHz , sprawdzonego producenta. Ustawisz po kolei na wymienione kierunki i sprawdzisz, na którym masz najlepsze prędkości. Opaczność nad tobą czuwała z tym MVH650, wpakowałbyś się na dwa lata w niezłe g....o.

Jestem w podobnej sytuacji i miałem dzisiaj telefon z DUK Orange i nie jest tak różowo... ZTE MF283+ nie dają wcale, tylko jakieś badziewne ZTE MF 910 albo jeszcze gorszy MF 63 i bez tabletu. Albo sam tablet ewentualnie bon na 500 PLN w MM albo Saturnie. Jednym słowem szału nie ma... Nie zgodziłem się ale przyznam, że jestem w kropce...
    matek451
    Ale w jakiej taryfie chciałeś przedłużyć umowę z DUK? w taryfach domowych za 59,90 i 79,90 do nich 30% rabatu do wyboru są routery stacjonarne MF283+ z tabletami. W tańszych taryfach i mobilnych brak . Jak nie chcą dać w tych stacjonarnych to czekaj na kolejny kontakt.
    SONY23
    Poziom 10  
    Zadzwonili do mnie jak nie miałem dostępu do internetu i bez podglądu na ich stronę. Teraz też widzę, że w ofercie E-internet dla domu są. Dla mnie widocznie proponowali LTE free net. 30 % rabatu w abonamencie 59,90 i te badziewne sprzęty. Najciekawsze, że na ich stronie jak chcę przejść na tą ofertę domową, to nie mam takiej możliwości. Chyba dlatego, że nie ma u mnie zasięgu LTE i obawiają się, zbyt dużego obciążenia 3G albo CDMA, jako laik tak sobie to tłumaczę. Mają jutro oddzwonić a ja nie wiem tak naprawdę na czym stoję. Sprawdzałem smartfonem szybkość internetu 3G . Max. co mógł wg. danych producenta ściągnąć smartfon to 7,6 Mb/s dla mnie udało się stojąc obok komina na chałupie to jakieś 5-5,5 Mb/s. Bez anteny zewnętrznej nawet nie ma co marzyć o dobrym necie w pomieszczeniach. Co robić ?
    matek451
    Twoja szansa na szybki internet to UMTS2100 z HSPA+C z BTS-a NetWorks Lipsk lub Kolonia Lipsk. Do tego potrzebujesz routera z HSPA+DC do 43,2Mb/s. Jedyny stacjonarny w Orange z taką technologią to MF283+. Dotychczas miałeś stacjonarny router CDMA i powiedz , że nie interesują cię mobilne zabawki tylko router stacjonarny. Jak zaproponują MVH650 to powiedz , że nie działa z HSPA+DC tylko w HSPA i cię nie interesuje. Poza tym poinformuj tych baranów, że w Lipsku i Kolonii Lipsk są pozwolenia na LTE1800Orange i ty chcesz w przyszłości z nich korzystać i nie interesuje cię router bez LTE. Jak zaproponują znów MiFi to powiedz, że nie interesuje cię router bez LAN. Jak nie to powiedz , że T-Mobile ma ten sam zasięg i na ciebie czeka. A antena na 2100MHz rozwiąże twoje problemy z zasięgiem, koszt 120 zł.
    SONY23
    Poziom 10  
    Tak mniej więcej wczoraj z nimi rozmawiałem argument z T-mobile zostawiłem na dzisiaj. Co do sprzętu to po wcześniejszych Twoich instrukcjach już trochę się orientuję. Gorzej z kalkulowaniem samej oferty... Zobaczymy co dzisiaj mi powiedzą jak wspomnę o ich taryfie domowej. Niby na pełnej prędkości limit to 150 GB, potem ograniczenie do 1Mb/s w obecnej taryfie miałbym limit 50 GB ale potem ograniczenie prędkości do 10 Mb/s i nie byłbym przywiązany tylko do jednej lokalizacji. W sumie nie wiem co dla mnie byłoby lepsze...
    matek451
    W domowych masz jeszcze 20 i 40GB poza strefą domową i dodatkową kartę SIM. Noce 0-8 poza limitem.
    SONY23
    Poziom 10  
    Właśnie jestem po rozmowie z DUK i niestety ale ich propozycja dla mnie jako klienta rezygnującego z usług była gorsza lub co najwyżej porównywalna do tej gdybym sam przedłużył umowę na ich stronie. Max rabat dla taryfy lte domowej to 20% czyli 54 zł miesięcznie i tablet z ruterem za 407 złotych. Żadnej woli do ustępstw po stronie operatora.
    matek451
    Nie ma oferty Internet LTE dla domu za 69,90 , rabat 20% to znaczy około 54 zł a to oznacza ofertę Free Net czyli mobilną. w taryfach Internet dla domu są tylko za 59,90 i 79.90. Jaki tablet i router i czemu za 407 zł , takiej ceny nie ma na stronie. konsultant leci sobie w kulki. Kiedy i gdzie złożyłeś wypowiedzenie, czemu konsultant w salonie od razu nie skontaktował cię z DUK?
    SONY23
    Poziom 10  
    Wypowiedzenie złożone w salonie w Dąbrowie Białostockiej. Na prośbę o kontakt do DUK odpowiedź "sami do pana oddzwonią" i koniec niezbyt miłej rozmowy. Rabaty dają tak jak w dużych sieciach przeceny, najpierw podnoszą cenę na dzień a potem dają rabat od tej wysokiej ceny... Tablet oczywiście Lenowo A 10 i router MF283+, na pytanie dlaczego drożej niż na stronie padła odpowiedź, że tyle mają u siebie w ofercie... a jak się nie podoba to proszę reklamować... Myślę, że chyba czytają fora i Twoje rady i idą w zaparte. Przyznam się, że się wkurzyłem i wybiorę nawet gorszą ofertę ale już nie w orange...
    matek451
    Z reguły im bliżej końca umowy można wyrwać lepszą ofertę. Widać usztywnili stanowisko lub trafiłeś na upartego konsultanta.