Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IT SerwisIT Serwis
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Axesstel MVH650 - Czy warto kupić? jak nie to co?

Basel04 29 Sty 2016 19:22 69915 452
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
  • IT SerwisIT Serwis
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet
    Szkoda czasu na pomoc dla takich osób jak ty. Nie dość , że wzięłaś ofertę , którą ludzie z ulicy mają taniej to jeszcze wybrałaś mobilny MiFi nie nadający się do korzystania stacjonarnego w domu. Przyjdzie wiosna na drzewach pojawią się liście i twój LTE na tej zabawce zniknie. BTS LTE1800 Networks jest 4- 5 km od ciebie( Żerkowice) i zasięg w domu to czysty przypadek. Nie posłuchałaś, żadnej z moich rad. poszłaś swoją drogą, trudno . Życzę powodzenia.
  • IT SerwisIT Serwis
    kingblackbolt
    Poziom 8  
    Matek451 święta prawda, ja zastosowałem się do Twoich rad i z CDMA przesiadłem się na LTE Download 45Mb/s, Upload 16Mb/s...dziękuję serdecznie
    student11
    Poziom 21  
    Co do lepszej oferty matek to mi teraz cyfrowy Polsat proponuje 90Gb za 90zł. Ale mi to nie pasuje. Czemu? Bo Cyfrowy Polsat po skończonej umowie zabiera sprzęt. A ja chciałbym sprzęt zostawić dla siebie.
    A jak bierzesz w Plusie to masz sprzęt dla siebie.

Ja ram często w LoL-a, pingi skaczące mnie nie zadowalają ale co zrobić ...
    Axesstel MVH650 - Czy warto kupić? jak nie to co?
    spider_net
    Poziom 19  
    Jak zakończy się umowa to sprzęt z reguły już jest przestarzały więc i tak przyda się go wymienić. Z perspektywy czasu tak samo myślałem jak Ty "student11", docelowo nie ma to jednak większego sensu...
    matek451
    Tak masz "niewatpliwą rację". W CP płacisz na przykład za 50GB 49,90 +10 zł dzierżawy za B315 czyli 59,90 zł/m-c i po dwóch latach B315 nie jest twój. W Plusie za to samo płacisz 59,90 i kupujesz router B315 za 3 zł na własność. W ten sposób nabywasz router wart 350 zł. Faktycznie "nie warto" brać Plusa tylko CP. Trzeba mieć nie po kolei w głowie i nie umieć liczyć żeby wygłaszać takie herezje. Router B315 na dzień dzisiejszy obsługuje wszystkie technologie i pasma polskich operatorów. Można go sprzedać od ręki za 350 zł i w ten sposób obniżyć sobie koszty abonamentu( z CP nic nie sprzedasz bo nie jest twój). Póki co polscy operatorzy nie wprowadzą LTE-A.( teraz co innego zaprząta im głowę i obciąża budżet). Nie masz pojęcia o sprzęcie do LTE, poprzednik B315s-22 czyli B593s-22 na rynku wtórnym nadal ma się dobrze. Po 2-3 latach od jego wprowadzenia jego ceny używanych na Allegro, OLX są nadal wysokie a sprzedaż łatwa. Nie brać sprzętu od operatora a szczególnie od Plusa ze SmartDom to czysta głupota. Podobnie jak z Orange, który w ofercie internet LTE dla domu ma zestawy MF283+ z tabletami Lenovo za niewielką kasę.
    spider_net
    Poziom 19  
    Masz rację jednak nie odnoszę się do oferty, tylko do technologii, która w obecnym czasie postępuje na tyle progresywnie, że czasami nie warto rozważyć posiadanie sprzętu na rzecz najmu i odwrotnie. Jednak zgodzę się, że w tym konkretnym przypadku B593s-22 nie znajdziemy odzwierciedlenia. Na marginesie dzisiaj Plus ma dobrą ofertę, jutro Orange, po jutrze T-mobile. Tak było jest i będzie...
    dkaras60
    Poziom 2  
    Witam. Mam podobny problem co reszta użytkowników. Mieszkam w małej miejscowości, w środku lasu... do tej pory miałem CDMA z różnymi wynikami. Zależy mi na LTE ale niestety nie łapie zasięg. W ORANGE zaproponowano mi dwie opcje:airbox 2 w technologi LTE oraz MVH650. Żadne z tych opcji nie są satysfakcjonujące. matek451 czy jest jakieś inne sensowne rozwiązanie w mojej sytuacji? Miejscowość Duninów Duży. Z góry dziękuję. ;)
    matek451
    Zacznijmy od zasięgu w twojej miejscowości. Wg. mapy Orange masz 3G z BTS-a UMTS900NetWorks z Lucienia. Ze wspólnego pasma na HSPA+ korzystają Orange i T-Mobile. Prędkości z reguły nie są wysokie. W twoim przypadku konieczna antena na 900MHz czyli ATK-20. Na CDMA korzystasz z BTS-a CDMA450 Orange Murzynowo lub Łąck. Masz antenę na 450MHz, jakie prędkości i jaki router? A co do sprzętu to walą z tobą w Kulki. Airbox2 to mobilny routerek 3g/LTE na dodatek bez złącz antenowych. nie nadaje się do zastosowań domowych. A MVH650 to śmieć, na HSPA+ działa do 14,4Mb/s. Zresztą do CDMA masz już sprzęt. W Orange składa się wypowiedzenie i negocjuje z DUK rabat 30% na abonament. Do tego bierze się MF283+ z tabletem Lenovo TAB2 A10 za 399 zł lub z TAB2A8 za 99 zł. te zestawy są warte 1000 lub 800 zł. Jak nie wypali z 3G to sprzęt na sprzedaż albo czekasz na uruchomienie LTE800 Orange. Sprzętu bez LTE nie bierze się.
    dkaras60
    Poziom 2  
    Antenę ATK-20 już mam. Korzystam z niej od ok 1,5 roku. Znacznej poprawy nie zauważyłem. Właśnie kończy mi się umowa w której mam 20Gb limitu i płacę 59zł :| Modem to MV610VR. Z airboxa zrezygnowałem na samym początku. Został mi tylko mvh 650... Na LTE sie nie porywam, zależy mi na możliwie dobrym 3G lub ewentualnie lepszym CDMA ( jeżeli to w ogóle możliwe w mojej okolicy). Dodam, że do Lucienia w prostej linii mam ok 4-5km. BTW. komórki u mnie nie łapią 3g ;/ Rozumiem, że gdybym dobrał jakąś konkretną antenę do tego MF283 efekt powinien być zadowalający? Z góry dzięki za pomoc!!! ;) http://www.speedtest.pl/test/125696035
    matek451
    ATK-20 http://www.dipol.com.pl/antena_gsm_20-elementowa_atk_20-850-960_mhz_A7025.htm pracuje na częstotliwościach 800-900MHz więc czemu używasz ją do CDMA450MHz ?( no i jakie ma złącza i konektor do MV610( powinien być TNC) Wcale nie został ci MVH650 gdyż masz pełne prawo sprzętu z oferty Orange a więc tych zestawów , o których pisałem. Tylko nie rozmawia się o tym z konsultantami w salonie czy BOK. Zaczyna się od złożenia wypowiedzenia np. w salonie i prosi od razu o kontakt z DUK Orange i przedstawia swoje wymagania czyli 30% rabatu i sprzęt j.w. w zamian za cofnięcie wypowiedzenia i dalszą umowę z Orange. MVH650 nie bierzesz pod uwagę, masz już MV610 , który obsługuje CDMA450 rev. B i nie potrzebujesz sprzętu CDMA. W razie czego z CDMa możesz korzystać na nim. MVH650 to zabytek i do 3G nie nadaje się( jest za wolny). Bierze się router z LTE czyli MF283+. Orange buduje już sieć LTE800 i kiedyś do ciebie dotrze. Na dzień dzisiejszy skorzystasz na nim z HSPA+ ( do 21,6Mb/s) z UMTS900 NetWorks z anteną ATK-20. Ale to po testach. Mozesz też go sprzedać za około 350 zł. Podobnie jak tablety Lenovo. Orange goli cię od dawna, pora uzyskać coś od nich.
    nikos_k
    Poziom 2  
    Witam, potrzebuje porady .Przedłużyłem umowę pod koniec styczni i otrzymałem MVH 650 bo podobno nic innego nie będzie działać. , no i jest mała kicha, miałem mvh410 i wydaje mi się ,że było lepiej. Czy coś mogę w tej sprawie zrobić, z góry dzięki za pomoc
    matek451
    A jaka to lokalizacja? A z MVH650dałeś się oczywiście wykiwać. Kupiłeś od nich sprzęt o zerowej wartości, gorszego już nie mają.
    swave2012
    Poziom 7  
    Witam.Również daliśmy się wykiwać Orange.Wcześniej mieliśmy CDMA a od grudnia poprzez infolinię zgodziliśmy się na freenet i badziewie Airbox2,które miało być super szybkie,itd.Jest o wiele gorzej,chociaż czasami potrafi miło zaskoczyć...I tu pytanie do "matek451" jaki router,czy modem,ewentualnie jeszcze antenę możemy dokupić na wolnym rynku.Nasza lokalizacja to: 51.193235 15.407961
    Jeszcze tylko dodam że wcześniej na cdma używaliśmy routera MV411R.
    Z góry dziękuję.
    matek451
    Podstawowe pytanie czy Airbox2 czy Airbox2 plus? Bo to zupełnie inne MiFi. Do zastosowań stacjonarnych i tworzenia sieci domowej to kiepski wybór. Ale ogólnie jaki jest problem? wybór operatora prawidłowy. Najbliższy czynny BTS LTE1800 NetWorks zapewniający zasięg w Orange to Nowogrodziec, Kolejowa 22. Około 1 km od ciebie więc poziom sygnału powinien być wystarczający. Jaki poziom sygnału i prędkości?
    swave2012
    Poziom 7  
    Airbox2,a poziom sygnału? jeśli chodzi o te kreski na modemie to zawsze jest na full - wszystkie świecą.A problem to że zazwyczaj nawet podstawowe strony,allegro,interia,olx i cokolwiek inne, bardzo długo się otwierają,szczególnie wieczorem.Również bardzo często wyskakuje NIE ODNALEZIONO SERWERA... Wielokrotnie robiłem Speed Testa i wypada to różnie np. teraz ping-50,download-2.55,upload-1.3 no i na ten moment jako tak internet chodzi,ale np. wczoraj wieczorem było:ping-0,download-0.95,upload-0.08
    matek451
    Jeśli to Airbox2 bez plusa to niewiele da się zrobić. To szmelc Y858 od Alcatela, nie posiada gniazd anten zewnętrznych. Na nim wymuszasz połączenie Tylko LTE ? Te prędkości na LTE? ( prędkości na to nie wskazują)Zrób podobny test w pobliżu BTS-a przy Kolejowej.
    swave2012
    Poziom 7  
    Ja teraz już wiem że ten airbox2 to szmelc i dlatego się pytam co mógłbym kupić na wolnym rynku co się sprawdzi,bo tych routerów,anten,modemów jest sporo,a to nie moja branża więc chciałbym aby ktoś będący w temacie coś dobrego doradził.
    Dzięki.
    Jeszcze tylko dodam że łapie on 3G+,no ale na pięć kresek jest zawsze tylko jedna,kiedy biegaliśmy po domu w poszukiwaniu lepszego sygnału,to może ze 3 razy dosłownie na momencik złapał lte bo diody-informujące o zasięgu zaświeciły się na nim na fioletowo,co oznacza że złapał lte,no ale tylko na kilka sekund...
    matek451
    zrób testy tego LTE od Orange na zewnątrz i pod tym BTS-em, możesz użyć tego Airbox2 lub telefonu z LTE ( zainstalowanym np. Network Signal Info). Trzeba sprawdzić jaki jest poziom sygnału ( RSRP) i ewentualnie dobrać antenę Dual LTE na 1800MHz. A co do routera to możesz przyjżeć się B315s-22. Na allegro, OLX do kupienia za 300-350 zł. Pochodzą z Plusa/CP lub Play.
    nikos_k
    Poziom 2  
    Witam, matek 451, mieszkam w miejscowości Usza , to jest powiat Legnicki, gmina Ruja
    matek451
    Tak jak pisałem wzięcie MVH-650 było bardzo nierozsądnym krokiem. Zasadniczo nie potrzebujesz routera do CDMA, masz MV410 a na 3G MVH-650 działa słabo i wolno do 14,4Mb/s. To sprzęt sprzed 5 lat nie spełniający obecnych wymagań sieci. Orange korzysta na UMTS2100 z HSPA+DC do 43,2Mb/s, na LTE1800 do 112Mb/s a wkrótce wprowadzi LTE800. Stąd nikt nie bierze sprzętu bez tych technologii. U siebie masz zasięg 3G z sieci UMTS900 NetWorks Wydroże Wielkie. Inny to Dębice , na nim działa też UMTS2100 z HSPA+DC oraz jest pozwolenie na LTE1800, pewnie wkrótce zostanie uruchomiony. Powinny też pojawić się pozwolenia na LTE800 Orange. Jakie osiągasz prędkości na tym MVH-650 z UMTS900 z Wydroża? Niestety ale na tym sprzęcie nie osiągniesz za wiele. Na UMTS2100 nie obsługuje DC. Oczywiście naopowiadano ci bzdur na temat zasięgu Orange. Przy słabszym sygnale stosuje się anteny na wybrane pasmo , czyli 900MHz do UMTS900 i na 2100MHz do UMTS2100.
    swave2012
    Poziom 7  
    Witam.Nabyłem Huawei B315, i już jest ogromna różnica,łapie mi lte ale jedną kreskę - czasem złapał dwie. Kupiłem go dziś rano i przed południem jak zrobiłem speedtesta to bylem w szoku download coś ok 16, upload ok 5, ping coś ok 35-40 nie pamiętam dokładnie.No i w ustawieniach sieci jak dam na wymuszone lte to łapie tylko jedną kreskę lte, a jak ustawię na auto to zazwyczaj DC-HSPA+ na full,wszystkie kreski.Z rana jak jest małe obciążenie BTS-a to na ustawieniach sieci AUTO łapie lte, a np.teraz kiedy to wszyscy siedzą na necie to tylko DC-HSPA+ chwilowo łapie UMTS no i net jest wyraźnie wolniejszy. I np. teraz: RSSI -87dBm, RSCP -97dBm,ECIO-10dB,speedtest teraz to:DL-11,4 UL-0.99 ping-32 a z rana było również o wiele lepiej tzn RSSI -coś ok 57dBm,RSCP- sześćdziesiąt pare, ECIO -nie pamiętam...Mam pytanie odnośnie zakupu anteny,jaką warto kupić i czy rzeczywiście poprawi ona sygnał,czy wieczorami również z anteną będzie dziadostwo.Tak jak pisałeś do BTS-a mam ok 1km tylko że mieszkam w dołku,ale skoro ten router nawet bez anteny łapie lte to już jest dobrze bo to badziewie airbox2 łapał jedną kreskę,no czasem dwie -3G.Dopiero jak wziąłem go w auto i przejechałem 300metrów (wyjechałem z "dołka") to złapał lte.I mam jeszcze pytanko czy taka antena musi być na zewnątrz,czy może być na strychu?
    Dzięki za pomoc.
    olek91ps4
    Poziom 1  
    Witam, mam prośbę do was z forum. aktualnie mam ofertę CDMA Orange free net 59 zł z rabatem 50% (czyli 29zł), 15Gb limitu internetu dziennego + za 10zł szczęśliwe godziny od 0.00 do 12.00 (płacę miesięcznie 39zł) używam routera MV610 z anteną zewnętrzną, skierowaną na Barciany, zasięg -78dBm. Prędkości nie powalają w dzień 2Mb DL 1Mb UL, w nocy x2. Ping 90-150ms. Mieszkam w miejscowości Szaty Wielkie. Proszę o jakąś radę, czy mam zostać przy tym CDMA? Umowa z orange kończy się w czerwcu. Czy to pora przesiąść się na zestaw Lte? Jeśli tak, to jaki?
    matek451
    @swave2012 wymuś na B315 tylko LTE. Podaj parametry sygnału LTE, z zakładki Informacja o urządzeniu . Na B315 można używać programu http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/count_huawei.php?Datei=ltewatch_h Po zainstalowaniu logujesz się w nim na B315 i masz parametry LTE oraz Global Cell ID. Pozwala też wymuszać pasma LTE. Antena musi być na zewnątrz, jak najwyżej. strefa przed nią wolna.
    swave2012
    Poziom 7  
    Ustawiłem "tylko LTE"- wyszukiwanie sieci tryb-"ręczny" (jesli lepiej automatyczny,to daj znać).W diagnostyce są takie parametry: PCI-112,RSRQ-6dB,RSRP-107dBm,RSSI-83dBm,SINR-10dB. Załączam screenshot-a z LTEWatch. Napisz czy wobec tych parametrów antena dużo pomoże,jeśli tak to jaką antenę i reszte co jest potrzebne do niej. A jeszcze napiszę że dziś piękna pogoda,bezchmurnie i na wymuszonym lte mam ciągle dwie kreski czasem złapie 3 ale b.rzadko,a może wystarczy kupić takie dwie spłaszczone antenki do b315?
    Jeszcze raz dzięki wielkie za pomoc.
    matek451
    Parametry odpowiadające za jakość czyli RSRQ i SINR całkiem niezłe. Gorzej z RSRP i RSSI. Zewnętrzna antena kierunkowa Dual LTE 1800MHz powinna je poprawić. Nie ma sensu kupować tych patyków, ich zysk jest minimalny. Tylko antena zewnętrzna ma sens. Zrób pomiar zsygnału gdy B315 na zewnątrz od strony BTS-a. Jakie uzyskujesz prędkości?
    swave2012
    Poziom 7  
    Witam.Wystawiłem B315 na zewnątrz przez okno dachowe i się poprawiło,zasięg był dobry bo aż 4 kreski (pogoda dziś jest zła - mżawka pada,pochmurno).No i jak widać te parametry skaczą...Ale ogólnie już jest o wiele lepiej niż na airbox2. Myślę że jak kupię dobrą antenę to będzie już bardzo dobrze,tylko chyba też są jakieś zasady - przewód nie może być też za długi?
    matek451
    Przewód maksimum 10m. na 1800MHz każdy metr tłumi 0,5dB z zysku anteny. Kup antenąę Dual LTE1800MHz z Cybertecha lub Sorensena.

Dodano po 21 [minuty]:

@nikos_k w twojej lokalizacji masz pewny zasięg 3G z sieci UMTS900 NetWorks z BTS-a Kępy 30 lub Dębice lub Wądroże Wielkie 45. Działa w HSPA+ i prędkości niewielkie, Orange i T-Mobile korzystają ze wspólnego pasma. Antena na 900MHz ATK-10/850-960. Dużo szybciej jest z UMTS2100 z HSPA+DC, tutaj każdy z partnerów NetWorks ma własne pasmo. W UMTS2100 działają BTS-y Dębice i Wądroże. Antena na 2100MHz. Do tego modem/router z obsługą HSPA+DC. MVH-650 go nie obsługuje, na UMTS2100 i UMTS900 nie działa nawet w HSPA+ . Oferuje tylko prędkości do 14,4Mb/s. To zabytek. @olek91ps4 w twoim przypadku jest lepiej. Teoretycznie zasięg LTE kończy się około 0,5 km od ciebie a najbliższy BTS LTE1800NetWorks w Kętrzynie, można spróbować na antenie Dual LTE 1800MHz. Pewny zasięg 3G z UMTS900 z HSPA+ Kętrzyna na antenie 900MHz. Możliwe, że zadziała 3G z UMTS2100 z HSPA+DC z Kętrzyna na antenie 2100MHz. Ogólnie warto spróbować LTE/3G czyli wypowiedzieć umowę i negocjować z DUK Orange rabat 30% z 59,90 i oferty Internet LTE dla domu( 150GB w strefie domowej +20GB poza + noce 0-8 poza limitem) , całość za około 42 zł i do tego MF283+ z tabletem Lenovo TAB 2A8 za 99 zł. Oferta nie do pobicia.
    ny33
    Poziom 7  
    matek451 napisał:
    B315s-22 to w tej chwili najlepsza oferta jeśli chodzi o router z modemem LTE jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości. TP-Link oferuje router MR200, koszt 600 zł.

witaj,
    nabyłem huawei b315 - podłączyłem i :
    - mam dwie kreski sygnału LTE
    W związku z tym mam pytanie - czy muszę instalować antenę zewnętrzną (jest z tym mały problem - mocowanie ciągnięcie kabla itp.) czy może wystarczy - http://allegro.pl/antena-omni-4g-lte-super-zasieg-12dbi-huawei-zte-i5894991157.html
    takie cudo ?
    będę wdzięczny za podpowiedź.