Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet z cyfrowego polsatu-7 dni próbnych. Jak odstąpić od umowy?

Beata893 20 Mar 2014 22:15 2094 4
  • #1 20 Mar 2014 22:15
    Beata893
    Poziom 2  

Dostałam ofertę z cyfrowego polsatu, która dotyczy połączenia plusa z cyfrowym polsatem. Zgodziłam się ze względu na te 50GB darmowego nocnego transferu. Wczoraj kurier przywiózł router z anteną i modem. Jutro kolega ma mi to wszystko zamontować, ale właśnie czytam opinie użytkowników tego internetu i prawie wszystkie opinie są złe. Z tego wychodzi, że ten internet,który teraz mam jest lepszy. Zdecydowałam się im to odesłać, ale nie czy są tego jakieś konsekwencje? Co mam dokładnie zrobić?Proszę o pomoc.

0 4
  • #2 20 Mar 2014 22:17
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Jeszcze nie sprawdziłeś a już odsyłasz? Dla mnie to trochę dziwne. Opinie na forum mogą bardzo różnić się od rzeczywistości.

0
  • #3 20 Mar 2014 22:22
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Skąd masz te opinie dotyczące tego internetu? Z reguły wypowiadają się ludzie, którzy o internecie mobilnym nie maja zielonego pojęcia i nie warto ich brać pod uwagę. Zacznijmy od tego skąd jesteś? sprawdzę jak z zasięgiem u Ciebie w CP/Plusie. Jaki otrzymałaś modem? anteny z CP to dookólny szmelc więc przenoszą tylko punkt poboru sygnału na zewnątrz. Podaj te dane, zrób uczciwe testy wtedy można zadecydować.

0
  • #4 20 Mar 2014 22:31
    Beata893
    Poziom 2  

Mieszkam na wsi i jest tu słaby zasięg, nie trzeba robić do tego testów.
    Chcę tylko wiedzieć co powinnam zrobić jeśli chcę z tego zrezygnować bo podobno mam 10 dni na to czy jakoś tak. Zamierzam im to jutro odesłać, ale nie wiem właśnie czy jakieś odstąpienie od umowy pisać i im to osobno wysłać? i co tam napisać? trzeba to wydrukować?

0
  • #5 20 Mar 2014 23:01
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Jeszcze nie zrobiłaś testów , nie podałaś lokalizacji a juz jesteś pewna, że masz słaby zasięg. Jesteś wróżką, masz szklaną kulę? Jeśli tak to po co brałaś ten CP? Dziwne jest twoje postępowanie, przesyłki kosztują a ty sobie wzięłaś coś czego nawet nie spróbujesz. Kto ci naopowiadał takich bzdur na temat internetu z CP/Plusa. Zapewniam cię, ze na wielu wsiach internet w Plusie/CP na sieci UMTS900 Aero2 chodzi całkiem dobrze. Trzeba tylko wiedzieć jak wszystko ustawić i skonfigurować. Do tego można skorzystać z pomocy forum min mojej, a nie chwaląc się już paru osobom pomogłem w tym temacie. Poddajesz się bez walki robiąc tajemnice ze swojej lokalizacji i sprzętu. Pewnie posłuchałaś jakiegoś "fachowca"- kolegi u siebie stąd takie postępowanie. Odesłanie oferty jest proste, odsyłasz sprzęt na podany adres i piszesz o odstąpieniu od umowy i tyle. Z jakiego neta korzystasz, pewnie jakaś słaba radiówka. Jak nie sprawdzisz to nie przekonasz się czy CP nie będzie lepszy. Do internetu radiowego wszyscy używają anten zewnętrznych a biorąc mobilny chcą mieć super zasięg i transfery bez anten. Dziwne rozumowanie. Jeśli BTS UMTS900 Aero2 w twoim pobliżu nie będzie przeciążony(pewnie mało użytkowników Plusa/CP ze względu na podobne opinie do twoich) to masz szanse na kilka Mb/s.

0