Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SONY VAIO - Spadek FPS w grach oraz ogólny spadek wydajności laptopa

21 Mar 2014 00:48 3537 13
  • Poziom 6  
    Przepraszam za brak informacji w poprzednim temacie, jednak sam nie jestem świadomy co się z moim sprzętem dzieje i jakie istotne informacje jestem w stanie podać, ale spróbuje.

Mój sprzęt:
    Laptop Sony VAIO sve1513f1ew
    Procesor Intel Core i3-2328M
    Karta Graficzna Radeon HD 7650M
    Ram 4GB
    Windows 8

Problem pojawił się dość nagle, jednego dnia miałem w grze stabilne 60fps, a następnego 10-20. Dodatkowo pojawiły się mniejsze i większe ściny podczas korzystania z laptopa. Nie mam kompletnego pojecia czym jest to spowodowane

@Rtj7 jak sprawdzić temperatury podzespołów?

https://obrazki.elektroda.pl/9720971900_1395360204.jpg
  • Poziom 43  
    Temperatury podzespołów z HWMonitor ? W jakiej grze są spadki fps ? Na tej słabej karcie graficznej nie liczyłbym na tak wysoki framerate. Poza tym gra korzysta ze zintegrowanej czy tego radeona ? Sprawdź która jest używana.
  • Poziom 6  
    1. Gra League of Legends
    2. Od prawie roku gralem na tej karcie graficznej i nie bylo zadnych problemow ze stalymi 60 Fps'ami . Problem pojawil sie ostatnio.
    3. Jak sprawdzic z ktorej karty korzysta gra?
    4. Screeny z HWMonitor wrzuce jak wroce do domu SONY VAIO - Spadek FPS w grach oraz ogólny spadek wydajności laptopa
  • Poziom 43  
    Brak temperatury CPU i GPU... Może spróbuj programem Speccy Portable. Ile czasu masz już tego laptopa ? Kiedy ostatnio był czyszczony ?
  • Poziom 6  
    Laptopa mam od maja 2013
    Czyszczony nie był nigdy, ale czy to jest powód tak nagłych problemów?
    SONY VAIO - Spadek FPS w grach oraz ogólny spadek wydajności laptopa
  • Poziom 43  
    To jest screen jak tylko miałeś przeglądarke odpaloną ? Gorąco tam jest, ponad 50 stopni dla CPU a jak grasz masz pewnie 80-90 i są spadki fps. Z resztą po takim czasie układ chłodzenia nadaje się do konserwacji.
  • Poziom 6  
    Tak, screen gdy włączona była tylko przeglądarka.
    Podczas gry temperatura skoczyła tylko do 57, także tylko o 3-4 jednostki

Co powinienem zrobić?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Rozebrać i czyścić, możesz użyć kompresora i "dmuchnąć" w kratkę wentylacyjną.
  • Poziom 6  
    Ok dziekuje za pomoc :) Nie znam sie na rozbieraniu i czyszczeniu laptopow, ale w najblizszym czasie odwiedze kumpla i zobaczymy, na pewno napiszę czy pomoglo
  • Poziom 9  
    Niewolno dmuchać sprężonym powietrzem w wiatraczki od karty ani w inne otwory wentylacyjne!!! Zalecał bym otwarcie komputera i jeżeli się nie znasz na czyszczeniu procesora ani podzespołów nie radził bym ci np ściągać procesora bo nieumiejętne włożenie go potem może skutkować zepsuciem go. Możesz co najwyżej rozkręcić z tyłu klapę i jakąś szmateczką go przeczyścić.
  • Poziom 7  
    Witam!Nie wiem czy tu mi pomożecie...Mam taki problem z VAIO..Mianowicie nie wyszukuje mi żadnych update'ów przez Vaio Update,nie mogę zaktualizować nic w Windows Update,nie mogę nic ściągnąć,a nawet jeśli już,to nie mogę zainstalować(dochodzi do 90% i stoi),w internecie nie ładują mi się filmy(3sek i stoi)..Help,bo jak pomyślę o serwisie,to mnie trzęsie,bo u mnie w mieście strasznie się cenią...Serwis to ostateczność..Dodam,że nie mam płyty z Win8,więc Recovery nie pomoże...Cały system po niemiecku,bo nie mogę nawet pobrać polskiego języka...
  • Poziom 12  
    BigPunisher napisał:
    Witam!Nie wiem czy tu mi pomożecie...Mam taki problem z VAIO..Mianowicie nie wyszukuje mi żadnych update'ów przez Vaio Update,nie mogę zaktualizować nic w Windows Update,nie mogę nic ściągnąć,a nawet jeśli już,to nie mogę zainstalować(dochodzi do 90% i stoi),w internecie nie ładują mi się filmy(3sek i stoi)..Help,bo jak pomyślę o serwisie,to mnie trzęsie,bo u mnie w mieście strasznie się cenią...Serwis to ostateczność..Dodam,że nie mam płyty z Win8,więc Recovery nie pomoże...Cały system po niemiecku,bo nie mogę nawet pobrać polskiego języka...

Język polski powinno się dać pobrać. Jedyną opcją dla Ciebie to reinstalacja systemu, kompletny format, jakiś syf mógł się dodatkowo ściągnąć, takie czasy inwigilacja;)
  • Poziom 7  
    Nie ma płyty z Windowsem,a w serwisie 100pln chcą..To jest żart..Ale w ostateczności się skuszę XD
  • Poziom 9  
    Chcę powiedzieć że nie możesz pobrać języka bo jest to zastrzeżone przez Microsoft, a żeby wejść w recovery podczas włączania systemu klikaj F10.