Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Minolta 1600w - błąd 0094

21 Mar 2014 09:25 2112 6
 • Poziom 13  
  Witajcie

  Wywaliło mi taki błąd w drukarce. Tak jest temat już o tym błędzie ale zamknięty ;)

  Wynika na to że jest uszkodzona elektroda ładująca. Oczywiście komponentów do tego bebna nie ma... ma ktoś pomysł?

  PS

  Rozebrałem moduł bębna i dokładnie wyczyściłem nie pomogło.
 • Poziom 29  
  Mam taki opis do tego błędu 2nd image transfer pressure /retraction failure
   The state of the 2nd image transfer retraction position sensor is not changed from the unblocked to blocked state even after the lapse of a predetermined period of time during predrive. The 2nd image transfer retraction position sensor is in the unblocked state even after the lapse of a predetermined period of time during predrive. The 2nd image transfer retraction position sensor is not blocked (roller in the retracted position) within a predetermined period of time after the retraction sequence of the 2nd transfer roller has been started. The 2nd image transfer retraction position sensor is not unblocked (roller in the pressed position) within a predetermined period of time after the pressure sequence of the 2nd transfer roller has been started.
 • Poziom 14  
  Witam odświeżę temat posiadam na stanie K-M 1600 właśnie z tym komunikatem 0094, opis kolegi tato56 zabardzo nic mi nie mówi możecie podpowiedzieć coś wiecej jak naprawić daną drukarkę?

  Dodano po 15 [minuty]:

  po włączeniu drukarki po lewej stronie stojąc naprzeciw drukarki słychać dźwięk jak by coś nie chciało zaskoczyć, z modułu bębna wystaje biały element jakby sprzęgło i wsadzając do środka zespół bębna powinno dane sprzęgło dotykać dwóch zębatek i koła które jak się unosi to przestawia to sprzęgło i z tego elementu wydobywa się ten dźwięk czy drukarka nie może odczytać bębna bo takie też znalazłem w sieci rozpoznanie tego błędu kodu 0094?
 • Poziom 13  
  Z tym niestety nic nie zrobisz... chyba że masz uszkodzoną mechanicznie. Ja wymieniłem moduł i po robocie, długo kombinowałem i nic to nie dało
 • Poziom 14  
  tzn moduł bębna?!

  Dodano po 45 [sekundy]:

  czyli błąd 0094 to jest... właściwie co to jest?
 • Poziom 13  
  Tak, moduł bębna. To jest błąd związany z elektrodą ładującą znajdującą się właśnie w tym module. Bliżej nieznana jest przyczyna, długo szukałem rozwiązania, skończyło się na wymianie.
 • Poziom 14  
  Dziękuje za podpowiedź.