Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz LED zła praca - kilka pytań

21 Mar 2014 09:37 1395 7
  • Poziom 8  
    Witam.
    Mam Problem z Zasilaczem Vipow o parametrach:
    Napięcie:12v
    Prąd: 6.25A
    Moc: 75W

Problem polega na tym że jak podłączam 10m LED 5050 to jeden zasilacz nie jest w stanie pociągnąć całej długości sznura a potrzebuję jeszcze 2 takie odcinki puścić. Jak sprawdzam amperaż po podłączeniu owych 10m na miernik wskazuje obciążenie 3,1-3,2A a jak sprawdziłem na zasilaczu laboratorynjym sznur led 5m ma zapotrzebowanie 1,9-2,1A więc powinien mi wystarczyć jeden zasilacz na każde 10m ale zasilacz daje połowę prądu w tej chwili mam podłączone 24m LED 5050 i dwa zasilacze połączone równolegle i praca dalej wydaje mi się nie prawidłowa gdyż obciążenie prądowe powinno być w granicach 10A a miernik wskazuje 6,4-6,5A. Może mi ktoś powiedzieć w jak inny sposób sprawdzić czy zasilacz działa prawidłowo i czy to normalna praca zasilaczy?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Oba zasilacze zamiast podanych parametrów z pierwszej wiadomości przy podłaczeniu odcinka 9.6m LED które maja prąd przewodzenia 1.9-2.1A/5m jak podłącze jeden zasilacz powinienem uzykać obciażenie z rzędu 4A a niestety zasilacz daje 3,2-3,3A i pierwsze 5m świeci prawidłowo a każde kolejne przygasa nawet przy pwrowadzonym co 5m zasilaniem z tego samego zasilacza z drugim jest to samo. Równolegle mam połączone na wyściu takimi samymi kablami o takiej samej długości. A w jaki inny sposób sprawdzić czy zasilacz działa prawidłowo?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Mam pewność ze są to 5050. Zanim podlaczylem je równolegle to miałem je podłączone osobno. Na zasilaczu laboratoryjnym napiecie 12V. I listwa rozświetla sie równomiernie. Czyli musze teraz przekazać product managerowi że mamy w ofercie wadliwy prosukt. Bo napiecia trzymaja sie w normie 11.96-12.01V. A napisałem aby sie dowiedziec czy są jeszcze jakieś inne sposoby sprawdzenia mojej sytuacji
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Na laboratoryjnym świecą wszystkie 24m prawidłowo na 12V dają niecałe 10A obciążenia. Jak podłącze linię 10m do zasilacza laboratoryjnego mam 4.02A przy 12V gdzie ten sam odcinek podpinam do mojego ten daje mi tylko 3.2A zarówno przed jak i po równoległym połączeniu zasilaczy napięcie jest 12.02V a po połączeniu równoległym napięcie zostaje amperaż jest zsumowany do 6,5A. Ale dziękuję za odpowiedź jasną i wyczerpującą.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto