Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czy oplaca sie zmieniac plyte glowna

21 Mar 2014 10:57 1917 19
  • Poziom 7  
    tak jak w temacie
    moj komputer
    płyta główna-Hewlett-Packard HP Compaq dc7700 Small Form Factor
    procesor-DualCore Intel Pentium D 925, 3000 MHz (15 x 200)
    karta graficzna(tu jest caly problem)-Intel(R) Q965/Q963 Express Chipset Family
    Pamięć GoodRam DDR2 1024MB PC800 CL5 (D2024806408D2400)x2
    + 2x po 512mb i maja 667(6) nie pamietam dokladnie a na everescie ultimate nic mi nie pokazuje
    glownie mi chodzi o to by grac se w takie starsze gry takie jak shogu2 demigod lol itp
  • Poziom 34  
    Nie opłaca. Łatwiej zmienić procesor np. na Core 2 Duo E6400. Z kartą graficzną będzie trochę trudniej, bo potrzebujesz karty niskoprofilowej o niskim poborze prądu . Sprawdź wymagania gier, w jakie chcesz grać i podaj na forum wraz z mocą zasilacza odczytaną z tabliczki. Może coś się dobierze.
  • Poziom 7  
    glownie chodzi mi o to ze ja mam "wyjatkowa" plyte glowna tzn obsluguje directx 9.0c jak wiadomo taka versja obsluguje pixel shrader model 3.0 ale ja mam wyjatkowa i mam 2.0 i o to chodzi bo zadna gierka ktora chcem popykac ma minimum te 3.0
    zasilacz DPS-240FB-2 A
    max przeplywu 240W MAX
    reszta jest po chinsku-japonsku takie tam grymasy
    na bank jest to na czarnej liscie nawet bez sprawdzania wiem to po przeplywie
    i po tym ze to gotowiec
    ps przepraszam za bledy pisze na szybkiego
  • Poziom 34  
    No więc zamiast zmieniać płytę dokup osobną kartę graficzną i zaczniesz używać grafiki na karcie a nie na płycie. Odżałuj jeszcze 20 zł. na procesor E6300 i będziesz miał całkiem inny komputer.
  • Poziom 7  
    a jaka mi polecisz karte graficzna
    glownie mnie chodzi o cos w stylu geforce 8800 takie minimum
  • Poziom 7  
    to moze inaczej sie zapytam i nie bede robic nowego tematu by nie zasmiecac forum czy geforce 8800 gtx wpasuje sie do mojej plyty glownej?
  • Poziom 43  
    Traktorr21 napisał:
    czy geforce 8800 gtx wpasuje sie do mojej plyty glownej?

Nie. Ty potrzebujesz kartę Low profile, pomijam już moc zasilacza.
  • Poziom 34  
    Po pierwsze - masz obudowę SFF do której standardowe zasilacze ATX nie pasują.
    Poza tym Gembird to tania marka "od wszystkiego" więc może być gorszy niż Twój oryginał HP.
    Karta musi być niskoprofilowa czyli wyglądać tak:
    czy oplaca sie zmieniac plyte glowna
    Drugi warunek jest taki, że powinna działać bez dodatkowego zasilania z wtyczki - tylko przez szynę PCI.

HP montowało karty Radeon X1300 i X1600 - sprawdź czy te gry będa na nich działać, jeśli nie to poszukaj nowszych i wydajniejszych modeli ale spełniających dwa powyższe warunki. Odrzucaj przy tym karty z 64-bitowym dostępem do pamięci - one się do żadnych gier nie nadają.
  • Poziom 43  
    Karta jest Low Profile ale śledź już nie - on także ma być Low profile (tj. krótszy).
  • Poziom 34  
    Po pierwsze - jak wyżej.
    Po drugie - czytaj opisy bo ta karta ma wyjście DMS, które wymaga dodatkowej przejściówki a wygląda na zdjęciach podobnie do zwykłego DVI. Niewielu sprzedających pisze o tym wprost.
  • Poziom 7  
    no tak ale to ma zle wyjscie klapa
  • Poziom 43  
    Traktorr21 napisał:
    no tak ale to ma zle wyjscie klapa

To skorzystasz z przejściówki DVI-D-Sub.
  • Poziom 7  
    nawet nie moge myslec o oc na tym zasilaczu ten komp to po prostu szajs
    z tego co widze mam 2 rozwiazania w czym 1 odpadaja
    1 tak jak w temacie(odpada)
    2 dokupienie karty graficznej i zasilacza+ oc
    a moze da sie kupic nowa obudowe tak by inne karty graficzne wchodzily?
  • Poziom 34  
    OC procesora czy karty graficznej? Na to pierwsze nie pozwoli Ci płyta, to drugie - zależnie od karty. Na razie wydaje się że X1300+przejściówka+ C2D E6300 to najtańsze i najrozsądniejsze wyjście dla Twoich celów. Zmieścisz się w 100 zł. razem z wysyłkami a więcej, ze względu na małą obudowę nie opłaca się w ten sprzęt inwestować.
  • Poziom 7  
    mysle ze zasilacz wytrzyma napiecie tylko by mi fajerwerek przed polnoca nie poscil
    ATI X1300 256 MB DVI=50 zl
    Intel Core 2 Duo E6400 2.13GHz=27 zl
    + przesylka 18 zl
    +95 zl zobaczymy dzieki i do zamkniecia temacik
  • Poziom 34  
    Mała uwaga na koniec : zacznij od wymiany procesora, być może będziesz musiał przedtem wgrać nowy BIOS. Później zamontuj kartę.