Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka wkrętarka do budowy mebli ogrodowych na działce bez prądu?

21 Mar 2014 11:56 1683 3
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam zbudować kilka mebli ogrodowych - w tym ławkę, domek dla dzieci i prawdopodobnie huśtawkę ze stempli. Ogród jest na ogródkach działkowych gdzie nie ma prądu. Meble ogrodowe będę robił z desek sosnowych oderwanych z palet Euro - czyli chyba po 18mm grubości. Trzeba będzie wiercić w nich otwory pod wkręty.

Jaka najtańsza wkrętarka poradzi sobie z tym zadaniem?
    Szukam też takiej która w razie awarii będzie mogła zostać naprawiona w serwisie.

Czy warto dopłacać do NiLion czy wystarczy taka z NiCd?
    Na razie wybieram pomiędzy Verto i Einhell.
    12V wystarczy?

Pozdrawiam
  • Poziom 30  
    Zależy do jakiej kwoty.

Dodano po 12 [minuty]:

Pod wkręty się nie wierci,wkręty się wkręca wiercąc pod wkręta osłabiasz połączenie,to tak tylko na marginesie.

Nieprawda. [retrofood]
  • Poziom 10  
    Tak jak napisałem wcześniej:
    "Jaka najtańsza wkrętarka poradzi sobie z tym zadaniem? "

a z tym wkręcaniem to ja jednak zawsze wolę zrobić otwór wiertłem 2 i dopiero wkręty. Nie buduję schronu więc taka wytrzymałość mi wystarczy :)

Z takich uwag to najtrudniej będzie przewiercić na wylot stemple bo skończy się na wiertle 10.
  • Poziom 30  
    Akumulatorowa wkrętarka wiertarka 14,4 V SKIL 2411

Nowa wiertarko-wkrętarka 14,4 V

Posiada wbudowany identyfikację bitowy śruby i funkcję pamięci na wiertła.
    Inteligentna
    3-godzinna ładowarka wyłącza się, kiedy akumulator jest naładowany zapobiegając przegrzaniu zarówno akumulatora i ładowarki.
    5 ustawień położenie momentu obotowego pozwala na precyzyjne wkręcanie, z pełnym lock-up pozycji do wiercenia, podczas gdy elektroniczny hamulec zapobiega nadmiernemu dokręceniu wkrętów i umożliwia szybszą i bardziej wydajne funkcjonowanie. 13mm podwójne szybkozaciskowy uchwyt wiertarski dla szybkiej i łatwej wymiany akcesoriów.
    Konstrukcja zapewnia optymalną równowagę, podczas gdy miękki antypoślizgowy uchwyt jest przeznaczony do pochłaniania drgań, zapewniając optymalny komfort użytkownika.

PRZYKŁADOWE OBRAZY!
    Napięcie 14,4 V
    Pojemność akumulatora 1,2 Ah
    Prędkość bez obciążenia 0-550 obr./min
    Maksymalny moment obrotowy 10 Nm
    5 ustawień momentu obrotowego
    Szybkozaciskowy uchwyt wiertarski 13 mm
    Max. średnica wiercenia w drewnie 25 mm
    Max. średnica wiercenia w stali 6 mm
    Max. średnica wkrętów 5 mm
    Czasa ładowania akumulatora 3 godz.
    Ciężar 1,6 kg