Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TOSHIBA 40XV733 + GeForce 210 - FullHD - Obcięty obraz.

21 Mar 2014 12:50 1473 5
  • Poziom 16  
    Witam

Kupiłem dzisiaj kabel HDMI i podłączyłem komputer PC (GeForce 210) przez kabel z telewizorem TOSHIBA 40XV733. Rozdzielczość natywna tego telewizora to 1920x1080. Niestety po ustawieniu takiej rozdzielczości obraz jest ucięty. Nie widać paska zadań i części pulpitu. Po zmniejszeniu rozdzielczości wszystko widać, ale wiadomo... jakość obrazu spada. Poniżej zdjęcie:

TOSHIBA 40XV733 + GeForce 210 - FullHD - Obcięty obraz.

Co może powodować ten problem? Jak to naprawić nie tracąc na jakości?
  • Poziom 12  
    Witam

Ja bym zaczął od zmiany sterownika. Być może nvidia udostępnia nowszy sterownik do tej karty graficznej. Jeśli to nie pomoże to należy szukać ustawień obrazu w sterowniku i próbować wymusić natywną rozdzielczość obrazu OTV.
  • Spec od komputerów
    Czy nie masz przypadkiem w telewizorze ustawionego jakiegoś powiększenia obrazu itp? Uściślając: swego czasu miałem taki problem na Samsungu 37', trzeba było dodatkowo w menu telewizora dostosować szerokość ekranu.
  • Poziom 12  
    rtj71 dobry trop, być może jest opcja skalowania obrazu względem matrycy OTV w oprogramowaniu samego OTV
  • Poziom 43  
    Ja bym na początek pobawił się sterownikami jak radzi kolega:
    slim69 napisał:
    Ja bym zaczął od zmiany sterownika.

Zalecam zdobyć ster dokładnie od tego monitora, bo widzę tylko ster "TOSHIBA-TV".
    Także ster od karty grafiki należałoby sprawdzić jakiś inny najlepiej dokładnie usuwając poprzedni.
    Można też przywrócić monitor na próbę do ustawień fabrycznych.
  • Poziom 16  
    Dzięki za chęć pomocy. Poradziłem sobie.

Reset do ustawień fabrycznych nic nie dał, aktualizacja sterowników też nie.

Trochę pokombinowałem i okazało się, że pomaga ustawienie trybu "Do gier".

Zamykam.