Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[VBA] - pobieranie danych ze strony internetowej

Martini82 21 Mar 2014 13:53 3468 14
  • #1 21 Mar 2014 13:53
    Martini82
    Poziom 8  

Cześć

szukam podpowiedzi jak w osobnych arkuszach excela umieścić tablice ze strony www,, na której publikowane są dane co 1 godzinę. Interesują mnie tablice co godzinę na dobę wstecz. Obecnie mam kod, który pobiera dane z godziny 6:00 za dzień uruchomienia makra i dzień poprzedni.

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

adresu nie podaję, krzyczą, że nie mogę podpinać linków.

Proszę o podpowiedź.

0 14
  • SterControl
  • #2 21 Mar 2014 18:38
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Jeśli kod działa, to wystarczy odfiltrować niepotrzebne, potrzebne skopiować do z góry upatrzonych zakresów... albo czegoś nie rozumiem.

0
  • #3 21 Mar 2014 18:54
    JRV
    Specjalista - VBA, Excel

Witam
    Więc rozumiem, że Pan chce mieć 24 arkuszy w skoroszycie.
    Zależy jeszcze od tej godziny dzień aktualizacji danych.
    Niedobór powyżej określonego skryptu jest że to stale dodaje kwerendy, ale nie usunąć poprzedni jak i nazw, które są stale wzrosła w skoroszycie.

Dodano po 5 [minuty]:

Myślę, że lepiej makro tylko zmiana parametru "Connection" i zaktualizować tabelę(Odświeżanie kwerend)

0
  • SterControl
  • #4 23 Mar 2014 21:31
    Martini82
    Poziom 8  

adamas_nt:
    Jeśli kod działa, to wystarczy odfiltrować niepotrzebne, potrzebne skopiować do z góry upatrzonych zakresów... albo czegoś nie rozumiem.

Kod działa. Całe makro (jest trochę szersze) pobiera dane ze strony z godziny 6:00 z dnia, w którym makro jest uruchamiane i z godziny 6:00 dnia poprzedniego i potem wykonuje już inne operacje. Jednak na ten moment zależy mi na jego rozbudowie tak, by dane były pobierane częściej. Zakładam, że należy określić podstawę czasu w dwóch miejscach 1. "data=dzis,dzis=date-k" oraz 2. "url;..." Tylko nie mogę dojść jak to zrobić. Na stronie można wyświetlić dane z danego dnia i konkretnej pełnej godziny, stąd pomysł, żeby pobrać je automatycznie do osobnych arkuszy. Tym bardziej, że jak się w wierszu z URL zamieni 2006:00:00 na np 2007:00:00 pobierane są dane z godziny 7:00. Jedyne co mi się udało to do jednego arkusza pobrać dane z kilku godzin (poprzez powielenie całego fragmentu WITH-END WITH, za każdym razem wprowadzając inną godzinę. Wówczas problemem dla mnie jest definicja komendy destination: - jak przypisać pobieranie tabel z www do kolejnych arkuszy - utworzyć je wcześniej ręcznie i wprowadzić odwołanie do każdego arkusza?

1
  • Pomocny post
    #5 23 Mar 2014 22:43
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Hmm... Skoro 2006 to 6:00, 2007 7:00 itd Powinno działać coś takiego

1
  • #6 24 Mar 2014 18:14
    JRV
    Specjalista - VBA, Excel

Pierwsze - %20 to jest spacia

adamas_nt napisał:
    QueryTables.Add(Connection:=
    JRV napisał:
    stale dodaje kwerendy, ale nie usunąć poprzedni jak i nazw, które są stale wzrosła w skoroszycie

Dodano po 2 [minuty]:

W jakiej godzinie dnia Pan chce wziąć dane?

Dodano po 3 [minuty]:

Dość jednej kwerendy na Web, po prostu zmienić datę i godzinę, odświeżyć kwerendy i skopiować dane do bazy danych

0
  • #7 25 Mar 2014 13:34
    Martini82
    Poziom 8  

Po uwzględnieniu kodu adamas_nt

w postaci:

zwraca mi runa 438: Object doesn't support this property or method.
    z odwołaniem do wiersza Sheets(licznik).Active

czy mam mieć pustego excela czy przygotowanego np z 24 arkuszami?

W tym poście kod zawiera witrynę www.

JRV: potrzebuję dane co godzinę z całej doby od godziny 6:00 dnia, w którym uruchamiam makro do 6:00 dnia poprzedniego.

Dodano po 1 [godziny] 38 [minuty]:

Cześć,

po zastosowaniu kodu

z warunkiem, że w excelu są uruchomione minimum dwa arkusze (przy jednym wszystkie wyniki ładuje do jednego bez tworzenia kolejnych)
    makro działa następująco: dla warunku "g = 6 to 7" tworzy cztery arkusze z danymi z 25.03 z godziny 6 i 7 oraz dla 24.03 z godziny 6 i 7.

usunąłem frazę "licznik = licznik + 1" bowiem owszem makro tworzy kolejne arkusze, ale nie wypełniane są danymi.

Dla warunku "g = 0 to 23" tworzy arkusze z danymi co godzinę za całe dwie doby.
    Czy można, np wprowadzając dodatkowy parametr, ustalić zakres żeby makro pobierało dane i tworzyło arkusze od godziny, w której uruchamiane jest makro do 24h wstecz?
    Lub jak ustawić żeby "na sztywno" makro pobierało dane co godzinę np między 6:00 a 6:00?

Dodano po 4 [godziny] 14 [minuty]:

Panowie,
    bardzo dziękuję - udało się!

kodem:

makro pobiera dane co trzy godziny i umieszcza je w kolejnych arkuszach o zdefiniowanej nazwie; dane pobierane są w dniu uruchomienia makra co trzy godziny za całą dobę oraz za dzień poprzedni - również co trzy godziny za całą dobę. Z uwagi definicję podstawy czasu makro tworzy puste arkusze do końca doby, w której uruchamiane jest makro.

Moje ostatnie w tym wątku pytanie dotyczy definicji podstawy czasu,
    aby dla porządku makro nie generowało tych pustych arkuszy w przód, do końca doby i ewentualnie tych za pierwsze godziny poprzedniej doby.
    Macie jakiś pomysł jak przyjąć podstawę czasu?

A i drugie pytanie: w prezentowanych na www tabelach można wybrać dane z określonego rejonu np. Kraków. Problem w tym, że jak się wprowadzi w wierszu z URL KRAKÓW:

makro nie pobiera danych - myślę, że problem tkwi w odczytaniu polskich znaków,
    bo jeśli prowadzi się inne miasto np. Olsztyn, dane spokojnie są pobierane.
    Istnieje jakiś sposób kodowego zapisu ó,ł czy ś w VB?

0
  • Pomocny post
    #8 25 Mar 2014 18:08
    JRV
    Specjalista - VBA, Excel

ChrW(NumerUnicode)

Dodano po 29 [minuty]:

w URL zwykle wszystkie krajowe symboli jako %(NumUnicode) - Ó = %D3

Dodano po 10 [minuty]:

Kraków = %4b%72%61%6b%f3%77

0
  • #9 26 Mar 2014 07:30
    Martini82
    Poziom 8  

JRV: Piękne dzięki - ładnie wszystko chodzi.

Aby otrzymać tablicę dla samego Wrocławia zamiast znaku diakrytycznego "ł"
    użyłem kodowania Unicode:

i spokojnie działa.

A macie pomysł jak zdefiniować zakres czasu, żeby tablice były pobierane z krokiem (step) od przykładowej godziny n do godziny k ?

0
  • Pomocny post
    #10 26 Mar 2014 08:24
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Najłatwiej: podstawić zmienne pobrane z InputBox'ów. Tu masz wybór:
    -przypisanie ich przed pętlą 'For k' - dla wszystkich dni równo (prościej)
    -przypisanie wewnątrz - indywidualnie dla każdego dnia. Np

0
  • #11 26 Mar 2014 11:25
    Martini82
    Poziom 8  

Dzięki Wielkie adamus_nt,

powalczę z tym,

jak zadziała, wrzucę kod, może się komuś przyda jeszcze.

Pozdrawiam!

0
  • #12 26 Mar 2014 21:40
    JRV
    Specjalista - VBA, Excel

Witam
    Tak jak napisał, dość jednej kwerendy na Web, po prostu zmienić datę i godzinę, odświeżyć kwerendy i skopiować dane do bazy danych.
    Tu jednu kwerendu może odbywać się ręcznie, a następnie używać je.
    Nie mogłem znaleźć odpowiedniej strony internetowej do różnych godzin, ale to pokaże Ci jak to zrobić. Przy temu skoroszyt nie jest wypełniony nowe kwerendy i nazwy.

p.s. Jeśli było, że Pan dał prawdziwy adres URL, to będzie bardziej konkretnie

0
  • #14 27 Mar 2014 16:00
    JRV
    Specjalista - VBA, Excel

Natychmiast próbował, ale jakoś nie jest dostępny, więc pomyślałem, że to nie jest prawidłowa

Dodano po 17 [minuty]:

adresy z zakresu 172.16. x. x - 172.31.x.x jest prywatne lub firmowe i niedostępne z Internetu

0
  • #15 18 Lut 2015 13:07
    Martini82
    Poziom 8  

Po czasie, ale dziękuję wszystkim za pomoc. Makro po drobnych modyfikacjach działa poprawnie.
    Temat zakończony.

0