Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat SC - wahacze tył - wymiana tulei

21 Mar 2014 15:25 2463 7
  • Poziom 16  
    Tak się zastanawiam, czy można w wahaczach tylnych w SC wymienić tylko te wkłady gumowe z małą tulejką bez wybijania dużej tulei z wahacza? Wbiłbym sobie wtedy nowe gumy nawet na imadle.
  • Moderator Samochody
    Nie da się, ten silentblok składa się z 3 tulei stalowych zalanych gumą i musi być wymieniony w całości
  • Poziom 16  
    ale wybicie samego wkładu metalowo gumowego z tej zewnętrznej tulei idzie bez problemu. Zarówno w nowej tulei jak i w wahaczu. Pomyślałem więc, że można by się z tym uporać bez konieczności wypalania czy prasy.
  • Poziom 21  
    Życzę powodzenia z wybijaniem tulei....Kiedyś cała sobotę zmarnowałem.....Pojechałem na prace 5 min i po wszystkim.
  • Poziom 16  
    ale ja nie chcę wybijać tulei które bezpośrednio wchodzą w mocowanie wahacza. Z tych tulei wybiłem gumowe wsady. Wychodzą bez problemu i wygląda na to, że nie są zawulkanizowane jak te tulejki w które wchodzą śruby.
  • Moderator Samochody
    Gumowe wsady wychodzą bez problemu dlatego, że się ro-zwulkanizowały/ rozleciały.
    Jak już masz pustą w środku tuleję metalową w wahaczu to rozcinasz ją piłką do metalu i wychodzi palcami (no prawie ;) )
    Jak wychodzi tylko wewnętrzna tuleja (ta w której jest śruba), a reszta zostaje, to trzeba wypalić środek palnikiem
    Z późniejszym wciśnięciem nowych silentbloków nie ma problemu
  • Poziom 11  
    Też kiedyś się bawiłem z wymianą tulei metalowo gumowych w wahaczach w SC z piłką i imadłem i choć udało się nie podjąłbym się tego raz jeszcze bez prasy.
    Albo prasa albo nowe wahacze z tulejkami
  • Poziom 27  
    Oj tam, jak masz dobre imadło to też pójdzie. Nie raz tak robiłem. Bardziej denerwowały urywające się przewody hamulcowe, ale teraz mam z metra i maszynkę do zarabiania końcówek, nie ma już problemu.