Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spalona klawiatura, port USB ?

pak99 21 Mar 2014 20:07 876 2
 • #1 21 Mar 2014 20:07
  pak99
  Poziom 7  

  Witam, mam bardzo dziwny problem. Ostatnio szarpnąłem klawiaturę przez co przestała mi działać. Kabel przy szarpnięciu został w USB, a wewnątrz klawiatury kabel nie oderwał się od płytki. Kupiłem nową która działała przez tydzień, potem zmieniłem jej port usb, (prawdopodobnie na ten port w którym przestała działać stara klawiatura). Od razu po podłączeniu klawiatura nie dawała oznak życia, ani w tym porcie, ani w żadnym innym, ani na innym komputerze.

  Ciekawe jest, że podłączając dzisiaj zepsutą klawiaturę (chyba znowu do portu gdzie się uszkodziła) zaświeciły się na moment 3 diody klawiatury.

  Dodam że klawiatura pod stare wejście PS/2 działa.
  Czy to możliwe żeby było jakieś zwarcie w porcie , które pali klawiatury ? Boję się podłączać tam czegoś, żeby sprawdzić. Sprawdzałem tylko rozgałęźnikiem USB (USB HUB) i świecił się w każdym USB. To kwestia USB ? Jak to sprawdzić ? Czy klawiatury są już na śmietnik ?

 • #3 21 Mar 2014 21:47
  BraciaMrok
  Poziom 14  

  Tak, w porcie może występować zwarcie (lub na płycie głównej) jak także co nie powinno mieć miejsca prąd 2A który jest progowy dla portu USB i każde większe napięcie go "pali".

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME