Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

regulator napięcia 6v Trabant - jak przerobic regulator 6V 40W na 220W

bogdan0991 21 Mar 2014 21:51 3045 5
  • #1 21 Mar 2014 21:51
    bogdan0991
    Poziom 6  

Witam
    Od pewnego czasu zastanawiam się czy da się przerobić elektroniczny regulator 6v 40W od MZ na regulator 6v 220W do Trabanta 601
    Oczywiscie podpinałem regulator od MZki do Trabanta na wolnych obrotach wszystko jest ok gasnie kontolka ładowania, jednak po podkręceniu obrotów jeden z elementów a dokładnie tranzystor nagrzewa sie bardzo i zostaje wylutowany radzono mi by założyc wiekszy jednak nic to nie dało.

Bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałosc.
    Pozdrawiam.

0 5
  • #2 22 Mar 2014 11:07
    MARIUSZ R
    Poziom 28  

Jaki to tranzystor , i jaki ten "większy"? Radiator jest?

0
  • #3 23 Mar 2014 00:15
    ajanek9
    Poziom 28  

Pytanie czy masz prądnicę czy alternator, bo raczej nie słyszałem o alternatorze na napięcie 6V. MZ-ki miały instalacje 12V, późniejsze trabanty również miały instalację 12V z alternatorem, regulator podchodził również do łady. Jednak jeśli masz prądnicę to regulator od alternatora na pewno nie podejdzie.

0
  • #5 27 Mar 2014 22:10
    bogdan0991
    Poziom 6  

Trabancik jest z 1978 z orginalnie montowaną prondnicą 6v jeszcze jakis rok temu posiadałem elektroniczny regulator 7v TECHNIKA polskiej produkcji dedykowany do tego modelu trabanta (nie pamiętam dokładnie oznaczeń ale dodam zdjęcia jak tylko będe mógł) niestety pewnego dnia skonczył się jego żywot, pewien znajomy miał mi odbudować na nowej płytce i nowych częsciach cały ten regulator niestety całosc była zalana w plastik i oczywiscie podczas rozbierania zrobiły sie puzle sam nie potrafie odtworzyć schematu:(:(:( .

Obecnie stosuję regulator 6v mechaniczny jednak to nie jest to co poprzedni.
    Dlatego też postanowiłem popytac o przerobienie typowego regulatora 6v 40W od MZ tak by uzyskać 6v 220W.

regulator napięcia 6v Trabant - jak przerobic regulator 6V 40W na 220W

Jesli ktoś ma jakiś pomysł proszę o pomoc.
    PS. Jak tylko będę w domu zrobię zdjęcia mojego poprzedniego regulatora 7v który był tam zamontowany mam nadzieje zę ktos się z takimi cudami zajmował.

0