Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVB-T - przerywana transmisja kanałów z MUX-3

Jonhy 21 Mar 2014 23:02 1290 4
  • #1 21 Mar 2014 23:02
    Jonhy
    Poziom 7  

Witam. Posiadam Panasonic Viera TX P42C10Y. Korzystam z wbudowanego tunera. Od dłuższego czasu mam problem z odbiorem kanałów TVP1 HD, TVP2 HD, Historia - czyli te z MUX-3. Podczas podglądu jakość odbierania jest na 10 (czyli maksimum). Po około 10 sekundach spada do zera (na ekranie pokazuje się informacja - brak sygnału) i po kilku sekundach wraca do normy. Dzieje się tak co kilkanaście sekund. Dodatkowo w nazwie sieci (programów z MUX-3) jest NW 05 OPO. Za to pozostałe MUX1 i 2 mają Emitel.

Próbowałem aktualizacji kanałów, dostrajania ręcznego. Jednak nic to nie pomaga. Na pewno jestem w zasięgu do poprawnego odbioru. Sąsiedzi nie mają problemów z MUX-3.

0 4
  • #3 22 Mar 2014 00:49
    Jonhy
    Poziom 7  

Antena siatkowa ASP-8W ze wzmacniaczem. Kabel - taki co został dołączony do zestawu (antena, kabel, zestaw montażowy) - nie mam pojęcia jaka jest nazwa kabla. Przy TV najzwyklejszy zasilacz antenowy. Coś takiego: http://anteny.pl/images/zasilacz%20antenowy.jpg

Lokalizacja - 20km w linii prostej do nadajnika w Chrzelicach. Dokładnie to: http://www.sat-charts.eu/nadajniki.php?id=MW00dnQmNHFsNzk=
    Budynek piętrowy. Nie ma w pobliżu anteny drzew lub budynków które by zakłócały sygnał.

0
  • #4 22 Mar 2014 01:22
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Jonhy napisał:
    Lokalizacja - 20km w linii prostej do nadajnika w Chrzelicach

Jonhy napisał:
    Antena siatkowa ASP-8W ze wzmacniaczem

Przy 100 kW mocy nadajnika.......!.
    Wywalić wzmacniacz i zasilacz, zamontować symetryzator antenowy, i normalną wtyczkę.

0
  • #5 22 Mar 2014 19:52
    Jonhy
    Poziom 7  

Po zdemontowaniu zasilacza i wsadzeniu zwykłej wtyczki nie chciało mi znaleźć żadnego kanału
    Wróciłem do zasilacza. Postanowiłem posłuchać rady znajomego. Usunąłem wszystkie kanały (wróciłem do ustawień fabrycznych). Następnie nie aktualizowałem kanałów automatycznie ale wybrałem opcję wyszukiwanie ręczne. Wybrałem inną częstotliwość która znalazła mi MUX-3. Dodałem do listy. Resztę MUX1 i 2 wyszukałem automatycznie.

Rozumiem, że przy takiej antenie z zamontowanym wzmacniaczem to pewnie przerost formy nad treścią. Jednak obecnie wszystko jest w porządku. W dodatku odbiera mi MUXy z Czech.

0